İDRAK MEDYA

ABD, Danimarka’dan Suriye’de PKK’lıları Eğitmesini İstedi

ABD, Danimarka’dan Suriye’de PKK’lıları Eğitmesini İstedi
10 Temmuz 2019 - 12:45

ABD, Danimarka’dan Suriye’de PKK’lıları Eğitmesini İstedi

Suriye’de büyük bir çıkmaza giren ABD müttefiklerinden yardım istemeye devam ediyor.

İslam Devleti güvenlik müfrezelerinin savaşın yeni başladığını hatırlattığı yüzlerce saldırıdan sonra içine düştüğü çıkmazı daha iyi idrak eden ABD, Almanya’nın ardından şimdi de Danimarka’dan yardım istedi.

Politiken gazetesindeki haberde, ABD’nin Danimarka’dan Suriye’ye asker göndermesini ve PKK’lıları eğitmesini istediği belirtildi.

Haberde, ABD’nin bu isteğin Danimarka parlamentosunun Dış Politika Komisyonu’nda da gündeme geldiği, Danimarka’da geçen ay göreve gelen yeni hükümeti, Türkiye ile ABD arasında bir seçim yapacağı için zor bir süreç beklediği ifade edildi.

Haberde, Danimarka Savunma Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı’nın da konuyla ilgili yorumda bulunmaktan kaçındığı ifade edilirken, Danimarka’nın ABD’nin talebine nasıl yanıt vereceği konusunda herhangi bir bilgi verilmedi.

Kaba tabirle kendisini mayın eşeği olan PKK’yı eğitmek ve donatmak için tüm imkânlarıyla ve müttefikleriyle seferber eden ABD’nin, son olarak Danimarka’dan da yardım istemesiyle bu ahmak topluluğun eğitiminde hüsrana uğradığı anlaşılmaktadır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları İDRAK MEDYA'ya aittir, resim ve haberler değiştirilemez yalnız dağıtılabilir. Tüm Hakları Saklıdır © 2019 İDRAK MEDYA