İDRAK MEDYA

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo Taliban’dan Memnun

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo Taliban’dan Memnun
08 Temmuz 2019 - 11:37

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo Taliban’dan Memnun

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ülkesi ile Taliban’ın barış görüşmeleri hakkında Taliban Hareketi’nin son halini gözler önüne seren açıklamalarda bulundu.

Pompeo: “Afgan hükümet temsilcilerini, sivil toplum kuruluşu temsilcilerini, kadınları ve Taliban’ı Doha’da bir masada görmek harika bir olaydır.” ifadelerini kullandı.

Pompeo’nun bu sözleri akıllara Bakara suresinin 120. ayetini getiriyor: “Sen onların dinlerine uymadıkça, Yahudi ve Hristiyanlar senden kesinlikle hoşnut olmazlar. De ki: ‘Şüphesiz doğru yol, Allah’ın (gösterdiği) yoludur.’ Eğer sana gelen bunca ilimden sonra onların heva(istek ve arzu)larına uyacak olursan, senin için Allah’tan ne bir dost vardır, ne de bir yardımcı.”

Öte yandan Taliban Hareketi sözcüsü Zebihullah, Katar’da düzenlenen toplantıda Taliban heyeti içerisinde kadınlarında olacağını söyledi. Taliban sözcüsü heyet içerisinde yer alan kadınların isimlerini zikretmez iken heyete katılan bu kadınların Taliban liderleri ile hiçbir akrabalık bağlarının olmadığını bilakis Afgan halkından kadınların olduğunu belirtti.

Hatırlanacağı üzere ABD’nin barış görüşmelerinde Taliban’dan istediği bir diğer istek heyet içerisinde kadınlarında olması idi.

Taliban Heyeti önceki görüşmelerinde haçlıların kadınları ile gayet içli dışlı idiler.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları İDRAK MEDYA'ya aittir, resim ve haberler değiştirilemez yalnız dağıtılabilir. Tüm Hakları Saklıdır © 2019 İDRAK MEDYA