İDRAK MEDYA

Afrin Kent Merkezinde Patlama: 6 Ölü, 23 Yaralı

Afrin Kent Merkezinde Patlama: 6 Ölü, 23 Yaralı
11 Temmuz 2019 - 12:03

Afrin Kent Merkezinde Patlama: 6 Ölü, 23 Yaralı

Suriye’nin kuzeyindeki TSK ve ÖSO kontrolünde bulunan Afrin kentinde bir araca yerleştirilen patlayıcı infilak etti. İlk belirlemelere göre 6 kişi öldü, 23 kişi yaralandı.

Yerel kaynaklarından edinilen bilgilere göre 10:00 sularında Afrin kent merkezinde sivillerin yoğun yaşadığı Turanda yolu üzerinde patlayıcı yüklü araç patlatıldı. İlk belirlemelere göre 6 kişi öldü, 23 kişi ise yaralandı. Yaralılar Afrin ve Hatay’daki hastanelere kaldırıldı.

Olası başka bir saldırıya karşı insanların park halindeki araçlardan uzak durması istendi. Soruşturma başlatan ÖSO milisleri, patlamadan PKK’yı sorumlu tuttu.

Mart 2018’den beri Afrin’in kontrolünü elinde bulunduran Türk ordusunun ve ona bağlı ÖSO birliklerinin güven ortamı diye tabir ettikleri yerler sürekli bu şekilde saldırılara maruz kalıyor ve Afrin’de halen güvenlik sağlanabilmiş değil.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları İDRAK MEDYA'ya aittir, resim ve haberler değiştirilemez yalnız dağıtılabilir. Tüm Hakları Saklıdır © 2019 İDRAK MEDYA