İDRAK MEDYA

Akletmez misiniz?

Akletmez misiniz?
Ebu Musab Et-Turki
Ebu Musab Et-Turki( [email protected] )
09 Temmuz 2019 - 22:32

Akletmez misiniz?

Gerçekten de bu aldatıcı senelerde hainlere güveniliyor, kendisine güvenilen ihanet ediyor ve sefihler söz sahibi oluyor.

Her gün insanların önünde açığa çıkan hakikatler ve bu musibetler karşısında bizden her birimizi düşündüren şey Allah’ın ﷻ basiretini körelttiği kişilerin dışında herkes tarafından bilinmektedir. Kendilerini İslam’a nispet eden ve kendilerinin bu dini koruyan tek kişiler olduklarına inandırmak için yüksek sesle konuşan bu kişiler sapmış ve saptırmışlardır. Vallahi Allah’ın ﷻ onlara ve onlar gibi olanlara ihtiyacı yoktur. Onlar ki dinlerini fani dünya için sattılar ve bukalemun gibi her gün renk değiştirmekteler. Onların ne akideleri vardır ne de prensipleri.

Müslümanlar tarafından bilinmektedir ki Müslümanlar yalnızca Kur’an ve sünneti kaynak olarak alırlar. Bu ikisinin dışındakiler ise batıldır, hatta demokrasi en büyük şirklerdendir. Allah’ın ﷻ dışında demokrasiye ibadet ettiler, koltuklarında ve makamlarında kalabilmek için küfrü kendilerine helal kıldılar ve İslam paltosunu giydiler, oysa İslam onlardan, onlar da İslam’dan beridir.

Bu sebepten dolayı İslam dininden çıkanlardan biri de tağut Muhammed Mursi’dir. Mursi seçimler ve oy sandıkları yoluyla Mısır yöneticiliğine ulaşmıştır. Mursi’nin küfrünü ve onun Allah’ın ﷻ hükümlerini tağutların hükümleriyle değiştirdiğini açıkça belirtenlerden birisi Cevlani’dir. Demokrasi naraları atan bu tağut ölür ölmez Cevlani’nin Mursi’ye rahmet okuduğuna hatta daha da ileriye giderek onu “mazlum şehid” olarak nitelediğine ve insanları onun sabrına ve tahammülkarlığına tabi olmaya çağırdığına tanıklık ettik. Şu an Cevlani, mürted kardeşleri ve onların dostu olan tağut Türkiye’yi razı etmek için tağutlardan bir tağut için rahmet okumaktadır. El-Kaide ve Taliban da aynı şekilde Allah’ın ﷻ öldürdüğü bu müşrik için rahmet dilemekteler. Hatta aynı şekilde onun “Müslüman ve mazlum şehid” olarak öldüğünü söylemekteler. Oysa onlar da Mursi’nin seçimlerle ve oy sandıklarıyla başa geldiğini ve bir gün olsun Allah’ın ﷻ indirdikleriyle hükmetmediğini yakinen bilmekteler.

Mursi’nin küfürlerini burada sıralamaya gerek yoktur. Zira onun küfürleri, din olarak İslam’ı kabul eden ve delil kaynağı olarak hevasına ve dünyalık menfaatlerine değil de Kur’an ve sünnete tabii olan herkes tarafından malumdur.

Mursi içerisinde düştüğü onca küfür amelinden sonra da bir gün olsun işlediği bu küfür amellerinden tevbe etmemiş ve şirkini izhar ettiği insanlara tevbesini izhar etmemiştir.

Dolayısıyla onun son halini bilmediğini iddia ederek onu tekfir etmekten geri duranların hükmü ondan asla farklı değildir.

Ey akıl sahipleri! Tağutların şeriatını helal kılan bu mücrimlerin tehlikesine dikkat edin. Onlar birçok insanı saptırmışlardır. İşte Allah ﷻ gözler önünde onların içyüzlerini ortaya çıkarmıştır.

Allah’u Teâlâ Peygamberine hitaben şöyle buyurmaktadır: “Eğer biz sana sebat vermiş olmasaydık, az kalsın onlara biraz meyledecektin. İşte o zaman sana, hayatın da, ölümün de katmerli acılarını tattırırdık. Sonra bize karşı kendine hiçbir yardımcı bulamazdın.” (İsra 74-75) Ya her yönüyle kâfirlere meyleden ve onların emirlerine boyun eğip onların uşakları haline dönüşen Taliban, El-Kaide ve Cevlani cephesine ne demeli!

El-Kaide ve Taliban’ın yeni merhaleye geçişleri
Aslında bu grupların Mursi hakkında yaptıkları bu beyanlar, onların geçiş yaptıkları yeni merhaleyi ilan ettiklerini de açıklamaktadır.

Zira Taliban son süreçte tüm dünya tağutlarıyla masaya oturmuş ve İslam Devleti’ne karşı onlarasın desteğini almak için her türlü şartlarını kabul etmiştir. Ancak tebasına ise bunu kâfirleri dize getirme olarak lanse etmekteydiler. Fakat Mursi gibi küfrü apaçık olan bir tağuta rahmet dileyerek bir süredir hayata geçirdikleri bu yeni merhaleyi artık duyurmuş oldular.

El-Kaide’de de durum aynı şekilde. Özellikle Yemen’de İslam Devleti’ne karşı mürted Yemen hükümeti ile ittifak kurmuş, İslam Devleti’nin mevkilerine geniş çaplı operasyonlar düzenlemiş ancak bunu açıklamamış ve sanki kendileri asla tağutlarla aynı safta olamayacaklarmış gibi bir portre çizmeye çalışarak tebasını uyutmuştur. Ancak, helak olan tağut Mursi’ye rahmet okuyarak, bir süredir gizledikleri bu yeni merhaleyi açıklamaya başlamışlardır.

HTŞ de ise durumlar daha farklıdır. Zira HTŞ Mursi’nin helak olmasından önce de artık tağutlarla beraber olduğunu izhar etmiştir. Zira İdlib bölgesinde mürted Türk hükümetinin askeri konvoylarını korumayı HTŞ kendisi için bir şeref bilmiş ve bu görevi kimseye kaptırmamıştır.

Bizi doğru yola erdiren Allah’a hamd olsun. O’ndan ﷻ bizi kendisine kavuşuncaya kadar dini üzere sabit kılmasını diliyoruz. Zira O ﷻ, buna güç yetirendir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
1 ADET YORUM YAPILDI

فرسان الشهادة أبو حفص المصلاوي24 Temmuz 2019 / 01:03Cevapla

allah,ın laneti bu murtedlerin üzerinde olsun

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları İDRAK MEDYA'ya aittir, resim ve haberler değiştirilemez yalnız dağıtılabilir. Tüm Hakları Saklıdır © 2019 İDRAK MEDYA