İDRAK MEDYA

Allah’ın Emri, Onlara Beklemedikleri Yerden Geldi

Allah’ın Emri, Onlara Beklemedikleri Yerden Geldi
01 Temmuz 2019 - 22:27

Allah’ın Emri, Onlara Beklemedikleri Yerden Geldi

İslam Devleti’nin resmi yayın organlarından biri olan El-Hayat Medya tarafından Ramazan 1438 tarihinde, Rumiyah dergisinde yayımlanan “Allah’ın Emri, Onlara Beklemedikleri Yerden Geldi” isimli makaleyi sizlerin okumasına sunuyoruz.

Allah ﷻ şöyle buyurdu: “O, kitap ehlinden inkâr edenleri ilk toplu sürgünde yurtlarından çıkarandır. Siz onların çıkacaklarını sanmamıştınız. Onlar da kalelerinin, kendilerini Allah’tan koruyacağını sanmışlardı. Ancak Allah’ın emri onlara beklemedikleri yerden geldi ve yüreklerine korku düşürdü.” [Haşr, 2].

Mübarek Ramazan ayının başlangıcından bir hafta önce, dünyanın dikkati, İngiltere’nin Manchester şehrine yoğunlaştı. Bir Hilâfet askeri adil terör operasyonu gerçekleştirdi. Saldırı, Amerikalı şarkıcının konserinin bitiminde Manchester Arena’yı hedef aldı. Patlama, kenti sarstı ve sakinlerinin kalplerine korku doldurdu. Öyle ki; çoğu sevdikleriyle temas kurmaya ve güvende olduklarından emin olmaya çalıştı. Daha sonra kurbanların sayısı ortaya çıkmaya başladı: 20’den fazla kişi öldü ve onlarca kişi yaralandı. Toplam bilanço ise yaklaşık 100 ölü ve yaralıya kadar yükseldi.

Patlamanın ardından korku ve paniğe kapılan dostlar ve akrabalar, sevdiklerini bulma konusunda yabancılardan yardım istemek için sosyal medyaya akın etti. Yerel barlar, tanık oldukları travmatik sahneleri akıllarından temizlemek için ücretsiz içki teklif etmeye başladı. Bunların yanı sıra kendilerini İslam’a nispet eden İngilizler çıktı ve misilleme korkusuyla adetleri olduğu gibi kınama yayınladı. Sokaklarda büyük miktarda polis ve askeri personel konuşlandırıldı. İngiltere’de tehdit seviyesi “Kritik” olarak yükseltildi. Politikacılar, yaklaşmakta olan genel seçimler için yaptıkları kampanyaları durma noktasına geldi.

Amerikalı şarkıcı, Avrupa turnesini durdurdu ve perişan ve “kırık” bir şekilde evine döndü. Chelsea FC futbol takımı Londra’daki zafer geçit törenini iptal etti. İslam düşmanları cesur ve meydan okuyan bir yüzle ellerinden geleni yapmaya çalıştı, ancak çabaları başarısız oldu. Açıkça acı çekiyorlardı. Yüzeyde, Manchester’daki saldırı, pek çok analistin bir süredir iddia ettiği şeyleri teyit ediyor gibiydi: İslam Devleti’nin Irak ve Şam’daki toprak kaybı onu, haçlı topraklarında saldırılar düzenlemeye yönelik yoğunlaşmaya yönlendirecektir. Ancak bu analistlerin itiraf etmediği şey, kaybedilen toprakların İslam Devleti için yeni bir şey olmadığıdır.

Irak’taki Sahavat girişimi sonrasında topraklarının birçoğunun kaybetmesi yenilgisine yol açmadı. Aksine, İslam Devleti’nin yeniden toparlanmasına, çabalarını ikiye katlamasına ve savaş alevlerinin yeniden canlandırılmasına yol açtı. Bunun üzerine kaybettiği bölgenin her santimini tekrar aldı. Sonra Şam, Sina, Horasan ve dünyanın çeşitli bölgelerine genişledi.

Hatta Mücahidlerin kontrolü ele geçirmesini ve Allah’ın ﷻ hâkimiyetini kurmasını hiç kimsenin bekleyemeyeceği bölgelere uzandı. Bu yüzden Manchester’dan binlerce mil uzakta gerçekleşen olay hiç şaşırtıcı olmadı. Öyle ki; doğu Asya’daki Hilâfet askerleri, güney Filipinler’de Mindanao adasındaki Marawi şehrine baskın yaptı. Yerel polis ve orduyu bölgeden sürdü. Musul’un, mürted Rafızilerden ve müttefikleri haçlılardan kurtarıldığını yeniden hatırlatan bir sahnede İslam Devleti bayrağını kaldırdı. Zafer, haçlı Filipinler tağutu Rodrigo Duterte’nin, Filipinler’in güneyindeki durumun ona bir baş ağrısı verdiği ve onu uykusuz hale getirdiği ile ilgili itiraflarından birkaç hafta sonra geldi.

Bu tağut, cihadlarına son verme ve daha sonra Filipinler’de bulunan Amerikan güçlerini bertaraf etme umuduyla Filipinler’in güney bölgesindeki “İslamcı militanlar” ile ve özellikle de kendi anavatanı Mindanao’da olanlar ile müzakere edebileceğine inandıktan sonra iktidar dizginlerini eline aldı. Ancak Hilâfet askerleri, kendilerine sadece mermi ve bomba kullanarak düşmanlarıyla görüşmeler yaptıklarını defalarca gösterdiklerinde, ülkenin güney kesimindeki Müslümanları yöneten belediye başkanlarına, Mücahidler ile başa çıkmasına yardım etmesi istendi. Aynı zamanda sorun ele alınmadığı takdirde kendi bölgelerinde sıkıyönetim ilan etmekle tehdit etti.

Daha sonra Hilâfet askerleri Marawi şehrine baskın yaptığında sözünü tuttu, sıkıyönetim uyguladı ve kentin kontrolünü tekrar kazanmaya çalışmak için orduyu gönderdi. Ancak Mücahidler onlarca Haçlı askerini öldürdü ve savaşlarında küfre karşı yeni bir cephe açtılar. Haçlıların bugün karşılaştığı gerçek şu ki; İslam Devleti’nin zayıfladığı iddialarına rağmen Mücahidler, daha önce Musul’da yaptıkları gibi haçlıları ve kuklalarını yok etmeye ve dünyadaki her bölgede düşmanlarının hesap etmedikleri yerden hızlı ve beklenmedik bir şekilde gelmeye güçleri vardır.

Mücahidlerin darbeleri, Manchester’da olduğu gibi haçlıların Batı’daki yurtlarında ani ve beklenmedik şekilde gerçekleşmeye devam edecektir. Çünkü Allah ﷻ , Irak’taki ilk toplama ve seferberlik döneminde kâfir Haçlıları çıkarttığı gibi o, onları, Filipinler’deki Müslümanların topraklarından da çıkartacak ve kendi yurtlarında yüreklerine korku salacaktır. “Allah, emrinde galip olandır, fakat insanların çoğu bunu bilmezler.” [Yusuf, 21].

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları İDRAK MEDYA'ya aittir, resim ve haberler değiştirilemez yalnız dağıtılabilir. Tüm Hakları Saklıdır © 2019 İDRAK MEDYA