İDRAK MEDYA

Alman İstihbaratının İslam Devleti Korkusu

Alman İstihbaratının İslam Devleti Korkusu
14 Mayıs 2019 - 20:58

Alman İstihbaratının İslam Devleti Korkusu

İslam Devleti’nin girmiş olduğu yıpratma savaşı süreci Alman İstihbarat Başkanını kilometrelerce öteden korkuttu.

Almanya’da iç istihbarattan sorumlu BfV Başkanı Haldengang, İslam Devleti’nin Batılı hedeflere saldırı planlarını gerçekleştirmek için yeterince askere sahip olduğunu söyledi.

Almanya’da iç istihbarattan sorumlu olan Anayasayı Koruma Teşkilatı’nın (BfV) Başkanı Thomas Haldengang, İslam Devleti’nin Batı için halen ciddi bir tehdit olduğunu söyledi.

DW Türkçe’de yer alan habere göre Sri Lanka’da düzenlenen istişhad saldırılarını hatırlatan iç istihbarat başkanı, İslam Devleti’nin artık yeraltına indiğini belirtti. Haldenberg, İslam Devleti’nin saldırılarının, dünyanın diğer bölgelerinde de örnek alınmasından endişe duyduğunu ifade etti.

Nebi ﷺ şöyle buyuruyor: “Bana, benden evvelki peygamberlere verilmeyen şu beş şey verilmiştir: Bir aylık mesafeden düşmanlarımın kalbine korku vermekle bana yardım edildi, bana yeryüzü namazgâh ve temizleyici kılındı. Onun için ümmetimden namaz vakti gelip çatmış her kim olursa olsun, hemen orada namazını kılıversin. Savaşta alınan ganimetler de bana helâl kılındı. Hâlbuki benden evvel kimseye helâl kılınmamıştı. Bana şefaat verildi. Bir de benden evvelki peygamberler sadece kendi kavmine gönderilmişken, ben bütün insanlara gönderildim.” (Buhârî, Teyemmüm 1; Salât, 56; Müslim, Mesâcid.)

Kâfirlerin kalbine kilometrelerce öteden korku salan Rabbimize hamdolsun.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
1 ADET YORUM YAPILDI

Ubeydullah14 Mayıs 2019 / 23:31Cevapla

ALLAH azze ve celle Dewlemizin Yardımcısı Olsun

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları İDRAK MEDYA'ya aittir, resim ve haberler değiştirilemez yalnız dağıtılabilir. Tüm Hakları Saklıdır © 2019 İDRAK MEDYA