İDRAK MEDYA

A’mak Ajansı: Rakka’nın Batısında PKK’ya Saldırı: 1’i Komutan 5 Ölü

A’mak Ajansı: Rakka’nın Batısında PKK’ya Saldırı: 1’i Komutan 5 Ölü
12 Haziran 2019 - 10:41

A’mak Ajansı: Rakka’nın Batısında PKK’ya Saldırı: 1’i Komutan 5 Ölü

İslam Devleti savaşçıları tarafından Rakka’nın batısında düzenlenen iki ayrı saldırıda PKK’nın bir komutanı ve diğer 4 unsuru öldürüldü.

Rakka’nın batısında İslam Devleti savaşçıları tarafından dün düzenlenen 2 ayrı saldırı sonucu PKK’nın biri komutan olmak üzere 5 unsuru öldürüldü.

“A’mak” Ajansı güvenlik kaynaklarının aktardığına göre İslam Devleti savaşçılarından bir güvenlik müfrezesi dün Rakka’nın batısındaki “El-Mansura” kasabasında “Edhem Müslim” isimli bir kişiye ait aracı makineli silahlar ile hedef aldı, bunun sonucunda “Edhem Müslim” ve onunla beraber araçta bulunan 2 unsur öldürülürken araçları da saldırı sonucu kullanılamaz hale getirildi.

Kaynakların aktardığına göre aynı gün başka bir güvenlik müfrezesi tarafından aynı kasabada PKK’nın bir unsurunun evine baskın düzenlendi ve kendisiyle ile beraber PKK’nın “Asayiş” kuvvetleri diye bilinen güvenlik biriminde görev yapan karısı da öldürüldü.

Aynı kaynaklar “Edhem Muslim” isimli kişinin Rakka’nın batı bölgesindeki “Asayiş” kuvvetlerinde lider konumunda görev yaptığını açıkladı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları İDRAK MEDYA'ya aittir, resim ve haberler değiştirilemez yalnız dağıtılabilir. Tüm Hakları Saklıdır © 2019 İDRAK MEDYA