İDRAK MEDYA

Anbar ve Dicle’de İslam Devleti Saldırıları

Anbar ve Dicle’de İslam Devleti Saldırıları
08 Nisan 2019 - 20:01

Anbar ve Dicle’de İslam Devleti Saldırıları

İslam Devleti haber kaynaklarının gün içerisinde aktardığı haberlere göre Irak’ın Anbar ve Dicle mıntıkalarında gerçekleştirilen güvenlik operasyonlarında Rafızi unsurlardan bir kişi öldürülürken diğer ikisi de yaralandı.

Anbar’ın batısındaki Hadise şehrinde bulunan “Es-Sakra” köyünün yakınlarında patlayıcı cihazın infilak ettirilmesi sonucu bir Irak askeri öldürülüp diğer 2’si yaralanırken bir araç da kullanılamaz hale getirildi.

Dicle’de gerçekleşen saldırıda ise Allah-u Teâlâ’nın muvaffakiyetiyle Hilâfet askerleri dün “Mahmur” Dağı’nın yakınlarında mürted Rafızi ordusunun unsurlarını pusuya düşürdü, hafif ve orta sınıf silahlar kullanarak onlarla çatıştı. Bunun sonucunda onların bir unsuru yaralandı.

Allah-u Teâlâ’nın kendilerine lütfetmiş olduğu cihad nimeti ile hiçbir kınayıcının kınamasından korkmayan Hilâfet askerleri yeryüzünde Tevhid sancağını dalgalandırmak uğruna öldürmeye ve can vermeye devam ediyor. Allah’tan dileğimiz İslam Devleti’nin erlerini kendi katından bir yardımla desteklemesidir.

Hamd Allah’adır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları İDRAK MEDYA'ya aittir, resim ve haberler değiştirilemez yalnız dağıtılabilir. Tüm Hakları Saklıdır © 2019 İDRAK MEDYA