İDRAK MEDYA

Bağdat’ta Peş Peşe Saldırılar: 36 Ölü ve Yaralı

Bağdat’ta Peş Peşe Saldırılar: 36 Ölü ve Yaralı
12 Haziran 2019 - 21:43

Bağdat’ta Peş Peşe Saldırılar: 36 Ölü ve Yaralı

İslam Devleti savaşçıları tarafından Bağdat’ta düzenlenen saldırılar silsilesinde onlarca kişi öldürüldü ve yaralandı.

A’mak Haber Ajansı’nın aktardığına göre İslam Devleti savaşçıları tarafından geçtiğimiz 2 gün içinde Bağdat ve civarında birkaç saldırı düzenlendi. Saldırılarda Irak ordusunun ve polisinin yanı sıra Şiilerin toplulukları da hedef alındı. Bu saldırılar sonucunda onlardan 36 kişi öldürüldü ve yaralandı.

İslam Devleti savaşçıları Bağdat’ın güneyindeki “El-Beya’e” Mahallesi’nin “Eş-Şurta El-Hamse” mıntıkasında Şiilerin bir topluluğunun üzerine patlayıcı cihaz infilak ettirdi, bunun sonucunda onlardan 12 kişi öldürüldü ve yaralandı.

Benzer şekilde Bağdat’ın kuzeyindeki “Eş’Şa’le” mıntıkasında da Şiilerin bir diğer topluluğunun üzerine bir patlayıcı cihaz infilak ettirilmesi sonucunda onlardan 14 kişi öldürüldü ve yaralandı.

Ve Bağdat’ın doğusundaki “Bağdat El-Cedide” Mahallesi’nde de Şiilerin başka bir topluluğunun üzerine patlayıcı cihazın infilak ettirilmesi sonucu onlardan 7 kişi öldürüldü ve yaralandı.

Yine Bağdat’ın batısındaki “Er-Rıdvaniye” mıntıkasında Federal Polislerin bir unsuru İslam Devleti savaşçıları tarafından esir alındıktan sonra öldürüldü. Ayrıca “Ebu Ğureyb” mıntıkasında Irak ordusunun 2 askerini taşıyan bir aracın patlayıcı cihaz ile hedef alınmasıyla iki asker de ağır yaralandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları İDRAK MEDYA'ya aittir, resim ve haberler değiştirilemez yalnız dağıtılabilir. Tüm Hakları Saklıdır © 2019 İDRAK MEDYA