İDRAK MEDYA

El-Kaide’nin Cihadsız “Âlimleri” Birbirlerini Tekfir Etmeye Başladı

El-Kaide’nin Cihadsız “Âlimleri” Birbirlerini Tekfir Etmeye Başladı
13 Nisan 2019 - 15:52

El-Kaide’nin Cihadsız “Âlimleri” Birbirlerini Tekfir Etmeye Başladı

Son günlerde El-Kaide’nin cihadı terk ederek oturmayı tercih eden ve kâfirlerin ülkelerinde emanda olan, koalisyon üyesi olan ülkelerde Müslümanlara saldırmayı adet edinmiş El-Kaide milislerinin sözde ilim adamları birbirlerini tekfir etmeye başladı.

Geçtiğimiz haftalarda Telegram üzerinden yaptığı açıklamalar ile büyük tepki çeken Tarık Abdulhalim, PKK’nın dinini İslam Devleti askerlerinin dininden daha üstün görmüş ve skandal açıklamalara imza atmıştı. Kanada’da kâfirlerin arasında güven içerisinde oturan Tarık Abdulhalim’in sözleri El-Kaide milisleri arasında da tartışmalara sebep oldu.

Yine Telegram üzerinden yayın yapan Ebu Muhammed El-Makdisi ve ona bağlı bazı kanallar Tarık Abdulhalim’i sert bir dil ile eleştirdi.

Ebu Muhammed El-Makdisi yaptığı açıklamada Tarık Abdulhalim’in açıklamalarına dair “Kâfirleri, Müslümanlara tercih etmek riddettir.” Açıklamasında bulundu.

Öte yandan Makdisi ile yakınlığı ile bilinen Halid Hayik ise Tarık Abdulhalim’i kastederek “Bu sözlerin sahibi mürteddir” açıklamasında bulundu.

Halid Hayik yaptığı açıklamada Tarık Abdulhalim’in söylediği sözler için bu sözün sahibinin birçok yönden mürted olduğunu aktarıyor. Açıklamalarına devam eden Hayik, “Birinci olarak kâfirlerin Müslümanlara üstün gelmesine sevinmek, ikinci olarak ateist olan bir grubu Müslüman bir taifeden daha üstün olduğunu söylemek, üçüncüsü olarak ise Allah’ın öldürülmesini haram kıldığı kadınların öldürülmesini helal kabul etmek gibi şer’i sebeplerden dolayı bu sözün sahibini mürteddir.” dedi.

Hatırlanacağı üzere El-Kaide lideri Eymen Ez-Zevahiri 2014 yılında yayınladığı bir konuşmasında Tarık Abdulhalim için değerli kardeşim ifadesini kullanmış, kendisine dünya ve ahirette afiyet temennisinde bulunmuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları İDRAK MEDYA'ya aittir, resim ve haberler değiştirilemez yalnız dağıtılabilir. Tüm Hakları Saklıdır © 2019 İDRAK MEDYA