İDRAK MEDYA

Ey Sabırlı Mücahidler!

Ey Sabırlı Mücahidler!
28 Aralık 2018 - 23:19

Ey Sabırlı Mücahidler!

Şeyh Ebu Musab Ez-Zerkavi’nin (Allah ﷻ ona rahmet etsin)“Kafileye katıl” isimli konuşmasının bir kısmı olan sabırlı mücahitlere yaptığı nasihatı sizlerin okumasına sunuyoruz.

Size gelince ey sabırlı mücahidler!
Başımıza gelen tüm tasalara, yorgunluğa, sıkıntılara ve imtihanlara rağmen vallahi düşman bizden kötülükten başka hiçbir şey görmeyecek. Onlara karşı tüm imkânlarımızla cihad edeceğiz.

Onlara karşı savaş uğrunda değerli ve kıymetli her şeyi feda edeceğiz. Tağutlara karşı çıkmak, Allah’a ﷻ yaklaştırıcı en büyük sebeplerdendir. Sabredin! Çok kısa bir süre sonra Allah’ın ﷻ yardımıyla kurtuluş ve zafer gelecek. Zaferin gecikmesi hâşâ; Allah’ın ﷻ, vaadinden dönmesi manasına gelmez.

Sakın ola ki bu yoldan kaçınmayın ve dönmeyin! Vallahi meşakkatine, zorluğuna ve acılığına rağmen Allah yolunda tatlıdır. Allah’ın, dininin zaferi ve yolunda cihad için sizi seçmesi büyük bir nimettir.

Ey yol arkadaşları, ey can dostları size Ebu Hureyre’nin şöyle diyerek rivayet ettiği şu hadis yetmez mi: “Rasulullah (s.a.v.)’in ashabından bir kimse tatlı su kaynağı bulunan bir toplumun yanından geçti oranın manzarası ve o iş hoşuna gitti ve şöyle dedi: Keşke insanlardan uzaklaşıp manzarası güzel şu toplumun yanında yerleşsem…! Ama Rasulullah (s.a.v.)’den izin almadan bu işi yapmayacağım dedi ve durumu Rasulullah (s.a.v.)’e anlattı. Bunun üzerine Rasulullah (s.a.v.) şöyle buyurdu: “Halktan uzaklaşıp bu rahat işi yapma sizden birinizin Allah yolunda cihad için kısa bir süre olsa bulunması yetmiş yıl evinde kılacağı nafile namazdan daha kıymetli ve değerlidir. Allah’ın sizi affetmesini ve Cennetine koymasını istemez misiniz? O halde Allah yolunda savaşın. Kim, Allah yolunda deve sütünün sağılması kadar bile kısa sürede olsa savaşırsa Cennet o kimseye vacip olur.” (Tirmizi Hadis No:1650)

İbn Teymiyye’ye Allah ﷻ rahmet eylesin. Zira o şöyle demiştir: “Allah ﷻ kendilerini ıslah edesiceler bilin ki; Allah’ın ﷻ kendisi için hayır dilediği kimseye verilen en büyük nimet, Allah’ın ﷻ kendisini, dinini yenilediği ve Müslümanların şiarlarını yeniden canlandırdığı, müminlerin ve mücahitlerin hallerini yenilediği bu vakte kadar yaşatmasıdır.

Ta ki ilk öne geçen muhacir ve ensara benzerler. Kim bu vakitte bunu yaparsa (cihad eder ve dininin zaferi için çaba sarfederse) güzel bir şekilde tabi olanlardan olur. Müminlerin, hakikatinde Allah’tan cömert bir bağış olan, (zahirinde) fitne gibi gözüküp de batınında büyük bir nimet olan bu sıkıntıya şükretmeleri gerekir.

Vallahi Ebu Bekir, Ömer, Osman, Ali ve diğerleri gibi muhacirlerden ve ensardan ilk öne geçenler bu mekânda hazır bulunsalardı en efdal amelleri bu mücrim kavme karşı cihad etmek olurdu. Böylesi işgalcileri (onlara karşı savaşı) ancak ticaretinde zarara uğrayan, kendini bilmez, dünyada ve ahirette büyük bir kısmetten mahrum bırakılan kimseler kaybeder. (Mecmuu’l Fetava clt:28 Sf:420-421)

Bunun üstüne daha büyük bir lütuf mu arıyorsunuz? Buna alternatif mi istiyorsunuz? Allah’ın bizleri bu yol üzerinde sabit kılması için bol bol dua edin.

Allah’ım mücahitleri yeryüzünde iktidar sahibi kıl. Allah’ım muvahhidleri yeryüzünde iktidar sahibi kıl. Allah’ım onların ordularını coştur, seriyyelerini gönder, niyetlerini halis kıl, gözlenmelerini engelle, Allah’ım onlara tüm hayırları kolaylaştır, Allah’ım güçlerini artır, yalnızlık hislerini gider, onların yardımcısı ve destekçisi ol, onlar seninle güçlüler ey âlemlerin rabbi!

Allah’ım Amerika tüm güçlerini ve kuvvetlerini toplayıp geldi. Allah ve Resulü’ne meydan okuyor. Allah’ım Amerika’yı ateşe ver! Allah’ım Amerika’yı ateşe ver! Allah’ım Kayser’in mülkünü parçaladığın gibi Bush’un mülkünü de parçala. Allah’ım onların birliğini boz, dağıt. Allah’ım onları Müslümanlara ganimet kıl.

Allah’ım lanetin Arap ve acem tağutların üzerine olsun. Allah’ım mürted yöneticileri sana havale ediyoruz. Allah’ım onların gerçek yüzünü ortaya çıkar. Onları darmadağın edip öldür. Onlardan hiçbirini bırakma. Âmin Allah’ım.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları İDRAK MEDYA'ya aittir, resim ve haberler değiştirilemez yalnız dağıtılabilir. Tüm Hakları Saklıdır © 2019 İDRAK MEDYA