İDRAK MEDYA

Haçlıların Truva Atı Oyunu Devam Ediyor

Haçlıların Truva Atı Oyunu Devam Ediyor
21 Aralık 2018 - 22:39

Haçlıların Truva Atı Oyunu Devam Ediyor

Haçlıların misyonerlik faaliyetlerini sürdürmek için kullandıkları en büyük araçlarından birisi İnsani Yardım Kılıfı halini almış durumda.

1863’de Cenevre, İsviçre’de kurulan Kızıl Haç Komitesi üyelerinin tamamı İsviçre vatandaşlarından oluşuyor. Kızılhaç ve Kızılay Hareketi tarafından yürütülen uluslararası insani yardım operasyonlarını koordine ediyor. 80 ülkede 12.000 kişi istihdam ediyor. Hükümetlerin ve yerel Kızılhaç – Kızılay derneklerinin bağışları ile finanse ediliyor.

Daha çok Hıristiyan misyonerlerin Afrika bölgesindeki halkı Hıristiyanlaştırma görevi üstlenmiş olsa da dünyanın birçok yerinde faaliyet göstermektedir.

Fakir Müslüman nüfusun yoğun olduğu bölgelerde insani yardım adı altında Misyonerlik faaliyetleri yapan kuruluşun logosunda Hıristiyanlar tarafından Hristiyan dininin sembolü olduğu belirtilen Haç işareti kullanılıyor. Adının da Kızıl Haç olması misyonerlik faaliyetlerinin gizlenmediğini ortaya koyuyor.

Bir Müslüman çocuğun dediği gibi: “Polis sokakta bizimle top oynayıp çikolata veriyordu. Diğer polisler ise evimizde babamıza işkence yapıyordu.”

Haçlı misyoner gruplarının öncülerinden Kızılhaç, çocuklara çikolata dağıtan iyi polis rolü biçilmiş bir araç görevi görüyor.

Afrika kıtasındaki halkın diğer beyaz Hıristiyanların işgalinin ve sömürüsünün farkına varmamaları için Kızılhaç örgütü fakir Afrika halkına iyilikler yaptığını onlara yardım ettiğini göstererek onları büyük bir beşikte uyutmakta.

Diğer kötü polisler ise Afrika’nın altın, elmas, petrol gibi yeraltı zenginliklerini sömürüp kendi saltanatlarını daha da arttırmanın yoluna bakmakta.

Aslında Kızılhaç denen bir kuruluş hiç olmasa ve Afrika’dan sömürü hareketi def edilse, yeraltı zenginlikleri ülke insanları için kullanılsa Afrika’da açlık diye hiçbir sorun olmayacak.

Aylık maliyeti 20 doları geçmeyen yardım kolileri ile binlerce dolardan mahrum olan Afrika halkı böylelikle açlıkla, susuzlukla savaşmaya devam edip sürekli Kızılhaç’a muhtaç bir hale getirilmiş durumda.

Kendilerine muhtaç olduklarını gördükleri bu insanlar, zamanla köylerine kurulan kiliselerle ve bu kiliselere giden halkın yardım alabilmesi ile Afrika halkı aylık 20 dolara Hristiyanlaştırılmış oldu.

Bunun benzeri görevi Afganistan’da kullanan Kızılhaç burada daha büyük bir göreve girdi. Afganistan’da Kızılhaç ile önemli bilgilere ulaşmanın çok daha kolaylaştığını fark eden Haçlı istihbarat teşkilatları, istihbarat elemanlarını Kızılhaç gönüllüsü görünümü ile Afganistan’a, Yemen’e, Somali’ye, Afrika’ya, Irak’a ve son olarak Suriye’ye göndermeye devam ediyor.

Kızılhaç direk olarak girmediği bölgelere başka yan kuruluşları ile girip istihbarati bilgilerin toplanmasını sağlıyor.

Suriye muhaliflerinin kontrolündeki bölgede daha fazla faaliyet gösteren Goal adlı Yahudi yardım şirketin bölgede yaptığı yardımlar için kişilerin kimlik fotokopilerini, vesikalık fotolarını, kan gruplarını ve ikametgâh adreslerini istemesi ve bu bilgileri sadece 50 dolarlık bir yardım kolisi karşılığında alması ise istihbarati bilgileri toplamada geldikleri cüret ve özgüvenin nerelere vardığını gösterir durumda.

Türk istihbaratına çalışan Kızılay, İHH ve diğer ufak yardım dernekleri çalışmalarına izin alabilmek için istihbarat ile işbirliği yapmak zorunda ve bölgede rahat hareket edebildiği için istihbarat elemanlarını içlerine alıp bölgede yardım faaliyetleri düzenleyip özellikle bölgedeki yabancı savaşçılar hakkında bilgi toplamaktalar.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları İDRAK MEDYA'ya aittir, resim ve haberler değiştirilemez yalnız dağıtılabilir. Tüm Hakları Saklıdır © 2019 İDRAK MEDYA