İDRAK MEDYA

Hama’nın Kuzeyinde Milisler Arasında Çatışmalar sürüyor: 45 Ölü

Hama’nın Kuzeyinde Milisler Arasında Çatışmalar sürüyor: 45 Ölü
19 Haziran 2019 - 10:52

Hama’nın Kuzeyinde Milisler Arasında Çatışmalar sürüyor: 45 Ölü

Allah’ın kelimesi yüce olsun diye değil, Rusya’nın karşısında Türkiye’nin çıkarları için savaşan muhalif gruplar, hiç olmadıkları kadar savaşa meyilli bir şekilde çatışmalara devam ediyor.

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi’nden (SOHR) yapılan açıklamada, Türkiye destekli muhalifler ve Nusayri rejim güçleri arasında bugün çıkan çatışmalarda en az 45 askerin öldüğü bildirildi.

SOHR Müdürü Rami Abdurrahman “Şiddetli çatışmalar bu sabah başladı. HTŞ ve diğer Türkiye destekli gruplar, Hama’nın kuzey kırsalında Nusayri rejim güçlerine ait yerlere saldırılar gerçekleştirdi” diye konuştu.

Bu sırada Suriye ve Rus savaş uçaklarının, İdlib ve Hama’nın kırsal bölgelerine bombardımanlarını devam ettirdikleri bildirildi.

Yerel kaynakların aktardığına göre Nusayri rejim ve Rus savaş uçakları bugün Kafr Zita şehri, Hasraya ve Zeka köylerindeki çok sayıda bölgeye hava bombardımanı gerçekleştirdi.

Helikopterlerle Hama’nın kuzey kırsalındaki Kafr Zita şehrine çok sayıda patlayıcı madde ile saldırıldı.

Ayrıca İdlib’in güney kırsalındaki Han Şeyhun şehrine de varil bombaları atıldı.

Yakın zamana baktığımızda 2 sene içerisinde Nusayri rejime karşı bir köy bile ele geçiremeyen muhalifler şimdilerde Türkiye’nin sağladığı askeri destek ile ve Türkiye’nin rızası için şiddetli bir şekilde savaşıyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları İDRAK MEDYA'ya aittir, resim ve haberler değiştirilemez yalnız dağıtılabilir. Tüm Hakları Saklıdır © 2019 İDRAK MEDYA