İDRAK MEDYA

Haseke’nin Güneyindeki Merkede Kasabasında Saldırılar Sürüyor

Haseke’nin Güneyindeki Merkede Kasabasında Saldırılar Sürüyor
07 Ağustos 2019 - 13:08

Haseke’nin Güneyindeki Merkede Kasabasında Saldırılar Sürüyor

İslam Devleti askerlerinin düzenlediği patlayıcı cihazlı saldırılar ile adeta mayın tarlasına dönen “Merkede” kasabasında yeni bir saldırı daha düzenlendi.

A’mak Ajansı’nın aktardığına göre Haseke’nin güneyindeki “Merkede” ilçesine bağlı “Cenne” köyünde İslam Devleti savaşçıları tarafından üzerine patlayıcı cihazın infilak ettirilmesi sonucu PKK’nın bir unsuru yaralanırken kullandığı “Loder” tipi tır da kullanılamaz hale getirildi.

Ayrıca Haseke’nin güneyindeki “Şeddadi” ilçesine bağlı “Er-Raşidiye” köyünde İslam Devleti savaşçıları tarafından üzerine patlayıcı cihazın infilak ettirilmesi sonucu PKK’nın bir unsuru öldürülürken yolculuk ettiği 4×4 araç da kullanılamaz hale getirildi.

Yüce Allah’tan dileğimiz azim ve sebat üzere saldırılarına devam eden İslam Devleti askerlerini en yakın zamanda katından bir fetihle müjdelemesidir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları İDRAK MEDYA'ya aittir, resim ve haberler değiştirilemez yalnız dağıtılabilir. Tüm Hakları Saklıdır © 2019 İDRAK MEDYA