İDRAK MEDYA

Hilafet Askerleri Horasan Vilayetinde Saldırdı: 16 Ölü ve Yaralı

Hilafet Askerleri Horasan Vilayetinde Saldırdı: 16 Ölü ve Yaralı
15 Mart 2019 - 14:46

Hilafet Askerleri Horasan Vilayetinde Saldırdı: 16 Ölü ve Yaralı

Allah’ın lütfu ve fazlıyla Hilafet askerleri Horasanda saldırılarına hız kesmeden devam ediyor.

A’mak Ajansı’nın aktardığına göre Nangarhar’daki Celalabad şehrinde bulunan “Behsud” Köprüsü’nün yakınlarında 3 adet patlayıcı cihazın infilak ettirilmesi sonucu Afgan kuvvetlerinin 11 unsuru öldürülüp yaralanırken bir araç da imha edildi.

Öte yandan Horasan Vilayeti Medya Ofisi’nin aktardığı bir diğer habere göre Celalabad şehrinde mürted Afgan ordusunun unsurlarının üzerine iki patlayıcı cihaz infilâk ettirildi, böylece onların 4 unsuru öldürüldü ve yaralandı.

Ayrıca Allah-u Teâlâ’nın lütfuyla, Kunar’daki “Savkai” mıntıkasında Amerikan istihbaratının bir casusu Hilâfet askerleri tarafından üzerine patlayıcı cihaz infilâk ettirilerek hedef alındı, böylece casus öldürüldü.

Horasan Vilayeti’nde zor şartlar altında şeriatı ikame eden ve koruyan Hilafet askerleri, Horasan cephesinde Afgan hükümeti ve Taliban Hareketi’ne karşı savaşamaya ve dini korumaya devam ediyor.

Başarılı kılan Allah’a hamd olsun.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları İDRAK MEDYA'ya aittir, resim ve haberler değiştirilemez yalnız dağıtılabilir. Tüm Hakları Saklıdır © 2019 İDRAK MEDYA