İDRAK MEDYA

Hilâfet Askerlerinden Horasan Vilayetinde Operasyonlar

Hilâfet Askerlerinden Horasan Vilayetinde Operasyonlar
15 Mayıs 2019 - 12:24

Hilâfet Askerlerinden Horasan Vilayetinde Operasyonlar

Yüce Allah’ın lütfuyla Horasan’da mürtedlere ve haçlılara rağmen cihadını sürdüren Hilâfet askerleri Afgan hükümeti unsurlarını hedef alan saldırılarını arttırarak sürdürüyor.

Horasan Vilayeti Medya Ofisi’nin aktardığına göre Hilâfet askerleri geçtiğimiz günlerde Afgan hükümeti unsurlarını hedef alan bir dizi saldırı gerçekleştirdi.

Allah-u Teâlâ’nın muvaffakiyetiyle Celalabad şehrinde mürted Afgan polisine ait bir aracın üzerine patlayıcı cihaz infilak ettirdi, bunun sonucunda araç kullanılamaz hale getirilirken içindekiler de öldürüldü ve yaralandı.

Ayrıca Hilâfet askerleri “Kunduz” şehrinde mürted Afgan istihbaratının bir unsurunu tabanca ile hedef almayı başardı, bunun sonucunda mürted öldürüldü.

Öte yandan Hilâfet askerleri Celalabad şehrinde mürted Afganistan polis unsurlarını patlayıcı cihaz infilak ettirerek hedef almayı başardı, bunun sonucunda onların bir unsuru yaralandı.

Son olarak Hilâfet askerleri Nangarhar’daki “Kama” mıntıkasında mürted Afgan polisinin bir amirini silahlarıyla hedef aldılar, bunun sonucunda mürted öldürüldü.

Hamd ve minnet Allah’adır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları İDRAK MEDYA'ya aittir, resim ve haberler değiştirilemez yalnız dağıtılabilir. Tüm Hakları Saklıdır © 2019 İDRAK MEDYA