İDRAK MEDYA

Hindistan Süpersonik Füze Satın Aldı

Hindistan Süpersonik Füze Satın Aldı
13 Ağustos 2019 - 16:46

Hindistan Süpersonik Füze Satın Aldı

Ehlisünnetin düşmanlarından biri olan ve Müslümanlara yaptıkları zulümler sebebi ile sürekli olarak gündem olan putperest Hindistan, süpersonik füze satın aldı.

Hindistan Savunma Bakanlığı, askeri güçleri için BrahMos süpersonik kara füzelerinin iki adet yeni nesil deniz mobil kıyı bataryasını satın aldığını açıkladı.

Hindistan Savunma Bakanlığı (MoD), Hindistan ve Rusya tarafından ortaklaşa geliştirilen BrahMos süpersonik seyir füzelerinin iki adet Yeni Nesil Deniz Mobil Kıyı Bataryası’nı (NGMMCB) satın aldığını açıkladı.

Hindistan medyasında yer alan habere göre, onayın 8 Ağustos’ta MoD tarafından verildiği, bataryalara süpersonik BrahMos yüzeyden yüzeye seyir füzesi takılacağı ve sahil boyunca konuşlandırılacağı bildirildi.

Alınacak kara merkezli BrahMos füzeleri, karatabanlı bir mobil otonom fırlatıcıdan çıkan gemi karşıtı bir füze olacak ve böylece deniz ve ordu varyantlarının bir melezi olacak. Füzeler, Tata Advanced Systems’in yan kuruluşu Tata Nova ile işbirliği içinde Danimarka’nın Terma’sından edinilen ve Hindistan’da inşa edilen Scanter radarlarının girdilerini hedef alacak.

Bu radarların, aynı anda birden fazla hava ve yüzey hedefini 170 kilometreye kadar izleyebileceği bildirildi.

Allah’tan dileğimiz ehlisünnetin düşmanları ve katilleri olan Hindistan ve Rusya gibi ülkeleri helak etmesi ve onlardan arta kalan bölgelere İslam Devleti’ni varis kılmasıdır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları İDRAK MEDYA'ya aittir, resim ve haberler değiştirilemez yalnız dağıtılabilir. Tüm Hakları Saklıdır © 2019 İDRAK MEDYA