İDRAK MEDYA

Horasan Vilayeti’nde Taliban ve Afgan Hükümeti Unsurlarına Saldırı: En Az 8 Ölü

Horasan Vilayeti’nde Taliban ve Afgan Hükümeti Unsurlarına Saldırı: En Az 8 Ölü
12 Ağustos 2019 - 13:50

Horasan Vilayeti’nde Taliban ve Afgan Hükümeti Unsurlarına Saldırı: En Az 8 Ölü

Horasan Vilayeti’nde Hilâfet askerlerinin saldırıları mürted taifeleri hedef almaya devam ediyor.

Horasan Vilayeti Medya Ofisi’nin aktardığına göre Allah-u Teâlâ’nın lütfuyla Hilâfet askerlerinin güvenlik müfrezelerinden biri dün “Yıpratma Gazvesi” kapsamında “Mihterlam Baba” şehrinin “Gazi Baba Şargoti” mıntıkasında mürted Afganistan kriminal emniyet müdürünü patlayıcı cihaz infilak ettirerek hedef almayı başardı.

Bunun sonucunda müdür bir korumasıyla beraber yaralanırken 2 polis unsuru da öldürüldü.

Benzer şekilde Hilâfet askerleri dün “Yıpratma Gazvesi” Nangarhar’daki “Inzrai” mıntıkasında mürted Afganistan hükümeti yanlısı milislere ait bir aracı patlayıcı cihaz infilak ettirerek hedef aldı, bunun sonucunda araç imha edilirken içindeki 2 kişi de öldürüldü.

Öte yandan Hilâfet askerleri dünden önceki gün “Yıpratma Gazvesi” kapsamında Kunar’daki “Vadiru” mıntıkasında mürted Taliban’ın unsurlarının düzenlediği saldırıyı püskürtmeyi başardı ve çeşitli tipte silahlar kullanarak onlarla çatıştı, bunun sonucunda onlardan 2 kişi öldürülürken bir diğeri de yaralandı.

Ayrıca Hilâfet askerleri dün “Yıpratma Gazvesi” kapsamında Kunar’daki “Yiha Cine” mıntıkasında mürted Taliban’a ait mevkilere saldırı düzenledi ve ağır ve orta sınıf silahlar kullanarak onlarla çatıştı, bunun sonucunda Mücahidler birkaç mevkiyi kontrol altına alırken 2 mürted öldürüldü ve diğerleri de yaralandı.

Hamd ve minnet Allah’adır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları İDRAK MEDYA'ya aittir, resim ve haberler değiştirilemez yalnız dağıtılabilir. Tüm Hakları Saklıdır © 2019 İDRAK MEDYA