İDRAK MEDYA

HTŞ Çelişkileri – 2

HTŞ Çelişkileri – 2
26 Aralık 2018 - 21:49

HTŞ Çelişkileri – 2

HTŞ’nin iç yüzünü ve çelişkilerini gösterecek ‘HTŞ Çelişkileri’ silsilesini sizlerin istifadesine sunuyoruz.

BÖLÜM 2 – HTŞ milisleri ve Fırat Kalkanı

Tercüme edilen video Moata Haber Ajansı’ndan alınmıştır.

Fırat Kalkanı bölgesine tağut Türk ordusunun Allah’ın hükümleriyle hükmedilen İslam Devleti’nin yönetimi altındaki topraklarına karşı başlattığı savaşta kendisini piyon olarak kullandığı ÖSO savaşçılarından HTŞ’nin İstişare kurulu üyelerinden Ebu Maria Kahtani diğer adı ile Ebu Maria Galaxy’nin öncülük ettiği Ahrar-uş Şarkiye grubu da bu savaşa katıldı.

Ebu Maria Galaxy, Makdisi tarafından verilen “Küfür devletleri ile bir olup İslam Devleti’ne karşı savaşmak küfürdür” fetvasından sonra HTŞ milislerinin tepkisini çekmemek için HTŞ milislerini bölgeden uzaklaştırmıştı.

Daha sonra bu grup Ebu Maria Galaxy emirliğinde kurulan Ahrar-uş Şarkiye adıyla savaşa katıldılar. Böylelikle HTŞ milisleri HTŞ çatısı altında kalmaya devam edecekti ve böylece dışarıda vakıadan uzak ideologlar HTŞ hakkında kötü propaganda yapamayacaktı.

Asıl dertleri Allah’ın dini ve onun hükümlerini hâkim kılmak olmayan bu mürted taife kafirlerin bayrağı altında İslam şeriatına karşı savaşa başka isim ile girip taraftarlarını böylece uyutmuş oldu ama Allah-u Teala her şeyin üzerinde gözetleyicidir.

Diğer taraftan HTŞ milisleri Ahrar ve Zengi ile savaştıkları dönemde, kendilerinin de Fırat Kalkanı operasyonuna katıldıklarını unutarak, Fırat Kalkanı gruplarının HTŞ’yi tehdit etmesiyle ve HTŞ bu gruplara karşı toplumun ve kendi taraftarlarının kafalarında algı oluşturmak için Fırat Kalkanı gruplarını, Halep’i satmakla, ihanetle ve Türkiye gibi bazı devletlerin piyonluğunu yapmak ile suçlamışlardı.

Bugün gelinen noktada ise HTŞ’nin yine Ahrar-uş Şarkiye adı altında Türk ordusu ile birlikte olası Fırat’ın doğusu operasyonuna katılmak için bölgeye ilk askeri birlik gönderen grup olması ve İdlib bölgesinde Türk askerlerinin konvoylarını ve gözlem noktalarını koruyan taife olarak öne çıkması ayrı bir çelişki olarak kayıtlara geçmiş oldu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
1 ADET YORUM YAPILDI

müslüman28 Aralık 2018 / 14:37Cevapla

Adamların derdi İslam Dini degil ki.
tek dertleri kendi kürsüleri ve cemaatleri.
Ebu maria galaxy her ihtimale karşı ahraruş şarkiye yi Cevlani de İdlib özgür ordusunu kurdu. Bunlar çok çakal içten pazarlıklı bunlar.
Tc yi degil tüm kafirleri razı ederler kendi menfaatleri için

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları İDRAK MEDYA'ya aittir, resim ve haberler değiştirilemez yalnız dağıtılabilir. Tüm Hakları Saklıdır © 2019 İDRAK MEDYA