İDRAK MEDYA

HTŞ – El-Kaide Arasındaki Gerginlik Büyüyor: ‘Evlatlarınızı HTŞ’ye Teslim Etmeyin’

HTŞ – El-Kaide Arasındaki Gerginlik Büyüyor: ‘Evlatlarınızı HTŞ’ye Teslim Etmeyin’
24 Ağustos 2019 - 14:07

HTŞ – El-Kaide Arasındaki Gerginlik Büyüyor: ‘Evlatlarınızı HTŞ’ye Teslim Etmeyin’

İdlib’de El-Kaide şerilerinden olan Ebu Enes El-Mısri HTŞ aleyhinde bir fetva yayınladı.

Yayınlanan fetva ile HTŞ ve El-Kaide’nin İdlib’de içinde bulundukları aciz durum gün yüzüne çıktı.

El-Mısri’nin yayınladığı fetvada ortaya çıkan gerçeklerden sadece bir kaçı şunlardır; Yahudiler gibi paramparça oluşlarından tutunda her işlerinde ihtilafı kendilerine din edinen El-Kaide ve hain kardeşleri HTŞ’nin tağut Türk hükümetine hizmet ettiklerine kadar.

Ebu Enes El-Mısri’nin fetvası:

“Bu, ben Ebu Enes El-Mısri’den özgürleştirilmiş bölgelerdeki ve diğer bölgelerdeki Suriye halkına verdiğim bir fetvadır. Evlatlarınızı HTŞ’ye teslim etmeyin ki onlarda evlatlarınızı alıp ateşe sürüklemesinler.

HTŞ’nin yardımıyla İslam beldelerini işgal eden mürted laik Türk konvoylarının ve gözetleme noktalarının çoğalmasıyla, mürtedleri korumayı üstlenen HTŞ, bu necis mürted Türkleri korumak için evlatlarınızın kendisine katılmasını istemekte.
Mücahidler işgalci Türklerle savaşmak için hazırlıklar yapmakta ve buna teşvik etmekteler. Sizin evlatlarınız da Mücahidlere karşı mürtedlerin ve kâfirlerin saflarında bu savaşın yakıtı olacaklardır. Bu savaşta ölecek olan evlatlarınız cehenneme gideceklerdir. Orası ne de kötü bir yerdir.

Buna binaen bizler sizleri ciğer parelerinizi korumaya ve onları işgalci laik mürtedleri koruyan değil tevhidin kelimesi yücelsin diye Allah yolunda savaşanlar olmaya çağırıyoruz.

Devrimi gömerek, cihadı sonlandırarak ve ipin ucunu kâfir Beşar’a vererek Rusya ve İran ile işbirliği yapanlar, uluslararası toplumu ve Birleşmiş Milletleri garantör yapanlar ve tüm ahlaksızlığı meşrulaştıranlar bu toprakları kendilerine teslim etmelerinden sonra o laikler evlatlarınızın özgürleştirdiği bu toprakları Suriye rejimine kazandırmışlardır.

Davamızın sonu âlemlerin rabbi olan Allah’a hamd etmektir.”

Ebu Enes El-Mısri tarafından Telegram üzerinden yayınlanan paylaşım

Ebu Enes El-Mısri adı ile yayınlanan fetvada kendi ağızlarından çıkan gerçek HTŞ’nin laik Türk hükümetine hizmet ettiği, ona yardım ettiği ve bu yolla insanları laik İslam anlayışına sürekliğidir.

Şam sahavatının yıllardır Türkiye, Katar ve benzeri diğer mürted devletlerin kontrolünde olduğu bilinmektedir. Lakin El-Kaide, Yahudilerin takındığı bir tavır takınmış ve İslam Devleti’nin önüne engel olmak için kardeşleri olan HTŞ, ÖSO gibi grupların yanında saf tutmuşlardır. Ne zamanki HTŞ’nin hain lideri Cevlani, El-Kaide’den beyatını geri çekince El-Kaide’nin şerileri ve liderleri sırf kendi gruplarının çıkarları için HTŞ’nin daha öncede mevcut olan küfür amellerini dillendirmeye başladılar. Yoksa gören bir göz, akıllı her insan için HTŞ’nin durumu ortadadır.

Nitekim Şam sahavatı yıllardır Amerika’nın müttefikleri ile her türlü işbirliği içinde karşılıklı yardımlaşmaktadırlar. Bunların en büyük yardımlaşması ise İslam Devleti’ne karşı askeri istihbarat, medya ve her türlü karalama yolu ile engellemek olmuştur. Bu grupların hepsi El-Kaide de dâhil İslam Devleti’ne karşı tek safta aynı hendekte birleşmişlerdir.

Ve bugün Yahudi menhecli El-Kaide, şerilerinin yayınladıkları fetva ve beyanatlarla sıkışıp kaldıkları İdlib’de son kozlarını oynuyor ve HTŞ’ye muhalif olan milisleri kendi çatısı altında toplamaya çalışıyor.

Eğer El-Kaide örgütü sözü doğru ve hak kelimeyi konuşan bir taife olsaydı Türk askerleri İdlib’e girdikleri ilk sırada mürted Türk askerlerine saldırır ve bu yolda bedel öderlerdi. Lakin ne var ki onlar HTŞ’nin bu küfürlerine sustular ve kardeşlerinin yanlarında Türkiye’nin çıkarları için cihad ettiler!

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
2 ADET YORUM YAPILDI

Tevhid20 Eylül 2019 / 18:25Cevapla

Selamın aleyküm ey allahın askerleri bizler sizin hak atıf oldugunuzu biliyoruz bununla beraber bedenleri miz orda olmasada kalplerimiz sizinle kalplerimizde hatirdasiniz oturmaktan da memnun değiliz bu yüzden recep Baltacı ketibesine katılıp bu dine yardım etmeyi düşünüyoruz youtubede malumdurki akıdeye dair videoları var müslüman olarak değerlendiriyoruz Zahiren birde size sormak istedim sizin bu kişi ve ketibesi hakkında düşünceniz nedir

    idrakmedya22 Eylül 2019 / 11:06Cevapla

    VE aleykumselam bulunduğunuz bölgede kafirlere zarar vermeniz ve bunu Hilafete nispet ederek yapmanız yeterlidir. Kafirlerin hüküm sürdüğü yerde sizin yapacağınız bir amelin büyük faydası olur. Sizin Hilafet adına orada yapacağınız bir amel, Filipinler’den tutun da dünyanın diğer ucundaki Müslümanların davasına ve davetine fayda verecektir. Sizlerin bu tür kişilerin yanına giderek onlarla beraber olmanız ancak onların bağlı olduğu o cemaate fayda verir. Onların şuan ki çalışmaları, bulundukları yer, verdikleri savaş, şeriatın hakimiyeti için değildir tam aksine Türkiye’nin maslahatı ve siyasi faydaları içindir. Bu tür grup ve kişiler her ne kadar biz şeriat için savaşıyoruz deseler de bugün bulundukları yerde Türkiye, o mıntıka adına kararlar alarak anlaşmalar yapıyor ve kendi siyasi maslahatını gözetiyor. O bölgede (İdlib) İslam Devleti’ne savaş açan mürted grupların hakimiyeti vardır. Dolayısıyla orada verilen savaş Türkiye ve bu mürted grupların faydasınadır. Bizler her Müslümana özellikle bu asırda canını, malını, dökeceği teri sadece Allah’ın kelimesinin yücelmesi için vermesini söylüyor ne olursa olsun hiçbir şekilde kafirler ve mürtedlere yardım etmemesini ve onların batıl davalarına kanarak veya onların aldatıcı sözlerine inanarak desteklememelerini size ve tüm Müslümanlara tavsiye ediyoruz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları İDRAK MEDYA'ya aittir, resim ve haberler değiştirilemez yalnız dağıtılabilir. Tüm Hakları Saklıdır © 2019 İDRAK MEDYA