İDRAK MEDYA

HTŞ “Kardeşlerini” Sinsice Tasfiye Ediyor

HTŞ “Kardeşlerini” Sinsice Tasfiye Ediyor
01 Ocak 2019 - 19:05

HTŞ “Kardeşlerini” Sinsice Tasfiye Ediyor

Daha önce İslam Devleti’ne karşı kendi varlığını devam ettirmek için sinsice masum rolü oynayıp, Kaide’nin şeyhi ile bir çocuğun oynaması gibi oynayan, onlarla beraber ve şu anki Zengi, Ahrar ve ÖSO grupları ile birleşip İslam Devleti’ne saldıran Cevlani, işi biten Kaide ve diğer grupların tasfiyesine başladı.

Uzun bir süredir kendi emrinde olmayan Kaide’ye bağlı Hurras Ed-Din ve diğer bazı grupları gerek suikast ile gerek tutuklamalar ile gerekse de Suriye’den kovmak ile onları tasfiye edip gelecekte ki yerini sağlama almaya çalışan Cevlani bunları da sinsice yok etmeye çalışıyor.

Ve sahadaki birçok irili ufaklı grubu el altından tasfiye edip veya kendilerine bağlamaya devam ediyor.

Şu an Nusayri rejimin Lazkiye ve Kuzey Hama bölgesine saldırılarının yoğun olduğu ve Türkiye’nin emri ile Cephetul Vataniye milislerinin birçoğunun Fırat’ın doğusundaki PKK’ya karşı gönderildiği bir zamanda uygun fırsatı bulan Cevlani kardeşleri olan Zengi hareketini tasfiye etmek için yoğun bir şekilde saldırıyor.

Bu azgın taifeler her ne kadar biz kardeşiz diyorlarsa da bazı zamanlar menfaatleri doğrultusunda birbirinden faydalanmalarına rağmen birbirini yok etmek için her türlü fırsatı kolluyor ve planlar çiziyorlar. Bu taifeler tıpkı Yahudiler gibi müttefiklerinden bazı zamanlar faydalanıyor bazen de sinsice onları yok ediyor.

Daha önceleri Astana anlaşması gereği Halep, Humus, Dımeşk, Dera, Kuneytra, Kalemun gibi yerleri Nusayri rejime teslim eden bu sapık taifeler İdlib’e Rusya aracılığı ile gönderilmişlerdi. Rusya’nın bu sapıkları İdlib’de toplayıp orada imha edeceğini söyleyen kişilere ise “Hayır biz orda onları toplayıp onların birbirlerini öldürmelerini izleyeceğiz.” dediler.

Allah’ın dininden gün ve gün uzaklaşan ondan yüz çeviren hevalarına tabi olan bu sapkın taifelerin hali bundan başka bir şey değildir. Allah’ın dini diye insanlara sundukları bu sapkın menhec ve yol bu mudur?

İnsanların kurtuluşu ve selameti bu sapıkların yaptıkları cürümler ile mi sağlanacak?

Bilakis bu sapkın menhec ve yol Allah’ın dinini kullanarak az bir menfaat elde etmek için tarih boyunca uğraşanların yoludur.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları İDRAK MEDYA'ya aittir, resim ve haberler değiştirilemez yalnız dağıtılabilir. Tüm Hakları Saklıdır © 2019 İDRAK MEDYA