İDRAK MEDYA

HTŞ Milisleri Liderlerinden Nebi ﷺ’e İftira

HTŞ Milisleri Liderlerinden Nebi ﷺ’e İftira
08 Ocak 2019 - 14:48

HTŞ Milisleri Liderlerinden Nebi ﷺ’e İftira

İdlib bölgesindeki Türkiye destekli gruplardan HTŞ milislerinin Şer’i liderlerinden Ebu Hattab El-Ürdüni Nebi ﷺ’e iftira attı.

Yayınlanan ses kaydında bazı gazetecilerin HTŞ’nin sivil halktan aldığı vergileri sorması ile başlayan konuşmada Ürdüni HTŞ’yi haklı çıkarmak için Nebi ﷺ’e iftira attı.

Sosyal medya ve halk arasında konuşulan HTŞ’nin zulümleri ile konunun açılması üzerine Ürdüni; “Nebi ﷺ kendi sahabesine zulmetmiştir.” Cümlesini kurarak yeryüzündeki en şerefli insana iftira atarak zulümlerine ve yalanlarına bir yenisini eklemiş oldular.

HTŞ Şer’isi Ebu Hattab Ürdüni’nin Nebi ﷺ’ e iftira attığı o ses kaydı

Rasulullah ﷺ’in de ordusunda bulunan bir sahabenin karnına sopa ile vurarak ona zulmettiğini söyleyen kitap yüklü merkep hiç utanmadan sıkılmadan Nebi ﷺ’ e iftira attı ve HTŞ milislerinden bunu kınayan kimse olmadı. Aşağıdaki hadisten anlaşılacağı üzere Nebi ﷺ’in sahabesine zulmetmediği, aksine sahabinin bunu sırf Nebi ﷺ’e son kez dokunabilmek için yaptığı anlaşılıyor.

Peygamberimiz ﷺ Bedir savaşına çıktığında orduyu düzenliyordu. Ki Ashab’ın en hayırlısı, Bedir gazileridir. Safları düzenlerken, Sahabeden biri, savaş için saf tutmuş ordunun biraz önüne çıkmıştı. Peygamberimiz de ashaba savaş planını anlatmak için, onları asasıyla düzene sokuyordu. Peygamber bu sahabeye; Ey adam, biraz geri çekil! Dedi. Adam duymadı. Peygamberimiz yine “Geri çekil Ya filan!” dedi. Sahabe yine duymayınca Peygamberimiz sahabeye doğru ilerleyip, sahabenin karnına sopayla hafifçe vurup “Geri çekil” dedi. Sahabe, Peygamberimize: Ey Allah’ın Resulü karnımı acıttın, dedi. Bunun üzerine Peygamberimiz asayı sahabeye uzatıp; Al sen de bana vur, dedi. Bunun üzerine sahabe asayı eline alarak, Sahabenin adı Sevad (r.a), Peygamberimize Ey Allah’ın Rasulü, sen bana vurduğun zaman karnım çıplaktı, üstümde elbise yoktu, karnını aç, bana vurduğun gibi vuracağım, dedi. Bunun üzerine Peygamber ﷺ gömleğini mübarek vücudu üzerinden çekip aldı. Adam Peygamberimize doğru yöneldi ve onu karnından öptü.

Ya Saved, seni buna iten sebep nedir, diye sordu. Sevad; Ey Allah’ın Rasulü, savaş geldi çattı. Şu anda bir savaş, belki de ölümün içindeyiz. Bu sebeple vücuduma dokunan en son vücudun seninki olsun istedim.” dedi.

İnsanlara yaptıkları zulümleri perdelemek için ve kendi cemaatlerinin adının kirlenmesini istemeyen bu saptırıcıların açık bir şekilde Nebi ﷺ’e hakaret etmeleri kan donduran cinsten.

Zail dünya menfaatleri için sınır kapılarından giren ticari kamyonlardan %25 gibi fahiş bir vergi alan ve böylece kötü bir halde olan bölge insanının geçimini daha da zorlaştıran milisler Nebi ﷺ’e iftira atarak kendilerini aklamaya çalışıyorlar.

İslam şeriatında olmayan sınır vergisini insanlardan almak zulüm ve haramdır. Bunlar ise kendi menfaatleri için Nebi ﷺ’e iftira atmaktan geri durmuyor ve her türlü haram ve şirk bunlara kolay geliyor. Allah Subhanehu ve Teâlâ onlardan intikam alsın!

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
1 ADET YORUM YAPILDI

Osman9 Ocak 2019 / 08:19Cevapla

Htş komuta kademesi Esad ın suybayları, icraatlarına bakınca Esad ve İran çıkarına göre hareket ettiğide açık şamın muhaberatı Htş yi yönetiyor.
Diğer öso örgütlerini yönettiği gibi
Alt taban ise cahil körü körüne çoğu bölgeden çekildiler.
Yinede bu hareketleri i.d in tek yapı olarak sahada kalacağını gösterir.
Çünkü muhalif denilen muhaberat komutasındaki bu örgütlerin bir gayesi yok savaşçı iradeleri bitik alt taban çıkar peşine düşmüş. Türk devletide diğer ülkelerde artık bunları tasfiye sürecine girdi özellikle körfez ülkeleri esadla tekrar görüşüyor türkiyede dolaylı görüşüyor
Sonuç olarak muhalifler satıldı hapisde kalanlarda işkence görüyor.
Geriye kalan İ.d dir o da şamdan ıraka kadar tabanı olduğu için artık sahada tek güç olarak tekrardan yükselişe geçecektir. Şam, ırakın 2014 yılını yaşayacak bölgeye bakınca bu yöne doğru yol alıyor Şam halkının çoğu da i.d destekçisi olacağı aşikar..

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları İDRAK MEDYA'ya aittir, resim ve haberler değiştirilemez yalnız dağıtılabilir. Tüm Hakları Saklıdır © 2019 İDRAK MEDYA