İDRAK MEDYA

HTŞ Milisleri Sivil Halkı Mescitte Katletti

HTŞ Milisleri Sivil Halkı Mescitte Katletti
04 Haziran 2019 - 15:37

HTŞ Milisleri Sivil Halkı Mescitte Katletti

HTŞ milisleri tağut ülkelerden öğrendiği yöntemlerle sivil halka zulmetmeyi sürdürüyor. Gün geçmiyor ki HTŞ milislerinin gerçek yüzünü ortaya çıkaran olaylar ve saldırılar yaşanmasın.

Yerel kaynakların aktardığına göre HTŞ milisleri geçtiğimiz Cumartesi günü İdlib kırsalında bulunan Keferteal köyüne baskın düzenledi.

Keferteal halkı adına konuşan köy sakini

Keferteal halkı adına konuşma yapan kişi konuşmasına şu açıklamalarla başladı: “Cumartesi günü akşam saat 9 gibi HTŞ emnileri köyümüzden olmayan bir kişiyi tutuklamak için bir eve baskın düzenledi. Daha sonra aranan kişi evden kaçınca HTŞ milisleri köy içerisinde rastgele ateş açmaya başladı.”

Konuşmasını sürdüren köy sakini HTŞ milislerinin kadınları tutuklama tehdidinde bulunması üzerine Keferteal halkının köyde toplandığını söyledi. HTŞ milislerine karşı toplanan köylülerin arasında Velid El-Gaydi ve kardeşi İbrahim Gaydi de bulunmaktaydı. Velid ve İbrahim Gaydi HTŞ milisleri ile konuyu konuşmak üzere köyde buluna mescide girdiler.

İbrahim HTŞ emmilerinin oradaki emiri ile beraber mescitte girerken kardeşi Velid’de kapının önünde insanların mescide girmesi için durdu. Fakat kapıda bekleyen Velid içerideki HTŞ emnilerinin kardeşi İbrahim’e ateş açtıklarını görünce şaşkına döndü. HTŞ emnileri mescidin içerisinde yaraladıkları kişileri öylece bırakarak mescitten dışarıya çıktılar.

Mescitte yaralanan İbrahim ertesi gün saat üç gibi hayatını kaybetti.

Köy sakini konuşmasını sürdürerek şöyle aktarıyor: “Daha sonra bizler Keferteal halkı olarak HTŞ’den tutukladığı insanları serbest bırakmasını istiyoruz. Allah’ın evlerinden olan bu camide HTŞ’lilerin kan akıtmalarını şiddetli bir şekilde kınıyoruz. HTŞ’nin Müslümanların kanlarını akıtmaktan mesul olduğunu duyuruyoruz ve bunun artık asla kabul edilemeyecek bir hal aldığını bildiriyoruz. Fırsat hala elindeyken HTŞ’nin mazlum sivilleri öldüren unsurlarını tasfiye etmesini istiyoruz.

HTŞ milislerinden kısas isteyen köy sakini konuşmasını ayetle sürdürdü: “Zulmedenler hangi akıbete uğrayacaklarını göreceklerdir.” (Şuara/227)

Ey akıl sahipleri! HTŞ milislerinin köyleri muhasaraya alarak Nusayri Esad rejimine göndermediği orduları köydeki bir kişi için gönderdiğini görmeyecek ve idrak etmeyecek misiniz?

HTŞ milisleri bugün gelinen noktada tağut ülkelerin askerleri gibi kendi yönetimindeki insanlara acımadan hesapsız kiralık katiller gibi öldürüyor.

Kâfir ordulara karşı ise tam aksine yumuşak ve barışçıl olan HTŞ milisleri bu özellikleri ile örnek aldığı Türkiye’nin yolunda hızla ilerliyor.

Nusayri Esad rejimi İdlib’i gece, gündüz, bayram demeden katlederken HTŞ milisleri garibanları hedef alıyor ve onları Allah’ın evi olan mescitlerde onları katlediyor.

Türkiye gibi Amerika’nın müttefiki olan ve NATO bünyesinde bulunan ülkelere karşı barışçıl ve yumuşaklık yolunu seçen HTŞ milisleri bu tavırları ile dünyalık menfaatlerini Türkiye ve AB ülkelerinden bekliyor.

Dalalet ehli HTŞ ve diğer gruplar kâfirlere karşı yumuşaklığı, korkaklığı şer’i siyaset adı altında uygularken mazlum ve sivil halkları öldürerek savaşlarının amacını ortaya koyuyorlar.

Bugün yapılan cürüm gibi yüzlerce cürüm İdlib ve çevresinde El-Kaide ve desteklediği HTŞ tarafından mazlum halka karşı işleniyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları İDRAK MEDYA'ya aittir, resim ve haberler değiştirilemez yalnız dağıtılabilir. Tüm Hakları Saklıdır © 2019 İDRAK MEDYA