İDRAK MEDYA

HTŞ MİLİSLERİNİN YALAN DOLU SES KAYITLARI

HTŞ MİLİSLERİNİN YALAN DOLU SES KAYITLARI
13 Ocak 2019 - 16:08

HTŞ MİLİSLERİNİN YALAN DOLU SES KAYITLARI

Türk istihbaratı destekli HTŞ’nin kontrolündeki İdlib’de sular durulmuyor.

İdlib halkına yaptıkları zulüm ve çeşitli kötü olaylarla bilinen HTŞ, sergilediği çete davranışına devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde HTŞ milisleri İdlib’in doğusundaki Serakib kasabasında bir döviz bürosunun sahibini fidye için evinden kaçırmak istedi.

Sabah’ın erken saatlerinde evine baskın düzenlenen döviz bürosu sahibi HTŞ milislerince kaçırılmak istendi. Bölgede çokça yaşanan fidye için adam kaçırma olayına şahit olan aile HTŞ milislerine karşı koymak istedi.

Sızdırılan ses kaydında adı Ebu Ahmet olan bir HTŞ milisinin büro sahibinin kayınvalidesini öldürdüğü aktarılıyor. Eve baskın yapan HTŞ milisleri emirleri ile aralarındaki konuşmalarda kadını biz öldürdük demesine rağmen emirler milislere siz susun konuşmayın diye milislerine emrediyor. Halkın kendilerine saldırmasından korkan HTŞ milisleri Serakib hastanesine takviye asker istiyor.

HTŞ emiri hastanedeki milislerin emiri Ebu Muhammed Suri’ye “kadını bizim öldürdüğümüzü kimseye söyleme” diye talimat veriyor. Ardından İslam Devleti ile çatışmalarda İslam Devleti askerleri tarafından öldürüldüğünü söyleyin diyor.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde HTŞ milisleri İdlib’de bulunan Darkuş kasabasında bir ÖSO militanını öldürüp, öldürdükleri kişinin İslam Devleti askeri olduğunu yalanını söylemişlerdi.

Türkiye gibi tağut devletlerin en iyi yaptıkları şeylerden biri yaptıkları olayları bir başka şahıs ve kurumlara yıkmaktır. HTŞ milisleri tağut Türkiye ve Suudi Arabistan gibi devletlerden öğrendikleri bu siyaseti kendi kontrolündeki bölgelerde eksiksiz bir şekilde uyguluyor.

Daha sonra HTŞ bölge emirlerinden Ebu Malik Merdih’in hastaneye gidip aile yakınları ile konuşacağı ve diğer milislerin kesinlikle kimse ile konuşmaması talimatını veriyor. Aile ile görüşmek için hastaneye Serakib bölgesi emirlerinden Ebu Abdullah Serakib’in gideceği ve aile ile konuşacağı aktarılıyor.

Ses kaydında bölge emirleri kadını öldüren Ebu Ahmet için evine veya askeri karargâhlardan birine gitmesini, sakin olmasını, üzülmemesini ve kendilerinin meseleyi halledeceklerini söylüyor. Kadını öldüren Ebu Ahmet ise HTŞ milislerinin tavsiyesine cevaben “Allah ecrinizi versin” diyerek adeta Allah’ın dini ile dalga geçiyor. Masum bir kadını öldüren adamı koruyanlara Allah ecir mi verir yoksa azap mı? Bu cahiller bunun dahi farkında değil.

Bilindiği üzere geçen hafta sızdırılan ses kayıtlarında HTŞ emirlerinden Ebu Esir, bir kadına tecavüz etmiş ve HTŞ milisleri yine emirlerini korumak için Allah’ın dinini sırtlarının arkasına atmıştı.

Geçen yıl Ahraruş Şam ve HTŞ çatışmalarında arayı bulmak isteyen Muhaysini’yi öldürmek için aralarında görüşen HTŞ milislerinin ses kayıtları da sızdırılmış, Muhaysini sızdırılan ses kayıtlarından sonra HTŞ ile tüm ilişkisini kesmişti.

Gün geçmiyor ki ihaneti kendilerine şiar edinmiş olan bu azgın taifenin yeni bir zulmü ve cürmü ortaya çıkmış olmasın.

İhanet zincirine ilk olarak İslam Devleti’ne ihanet ederek başlayan, sonrasında çocuk gibi oynadıkları El-Kaide’ye de ihanet edip, âlimlerimiz dedikleri insanları kendi hevaları için kullandıktan sonra bazılarını dilleri ile karalayıp bazılarını da suikast ve tutuklama ile sindirdiler.

Ayrıca maddi ve silah açısından birçok teçhizat ile faydalandığı, kardeşlerimiz dedikleri ÖSO ile diğer grupları zayıf anlarında anı baskınlar ile soyup ellerindeki her şeyi aldılar ve onlardan yüzlerce kişiyi öldürerek ihanet zincirine devam ettiler. Bu milisler gün olmasın ki iddia ettikleri değerlere kendi elleri ile ihanet etmemiş olsunlar.

Bu taifenin Allah’ın şeriatından yüz çevirip, mürtedleri dost edinmelerinin ve yüce Allah’ın emirlerine açık bir şekilde karşı çıkmalarının cezası; gün be gün yüce Allah’ın dininden uzaklaşmaları, dost ve kardeşleri dediklerine musallat olup onları öldürmeleri, Allah’ın dinine düşman olan Türkiye’nin askerlerini korumaları ve onlara yer vermeleri, onların aldığı kararlara uymaları zillet olarak yüce Allah’ın dünyada bir topluluğa vereceği en büyük cezadır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
1 ADET YORUM YAPILDI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları İDRAK MEDYA'ya aittir, resim ve haberler değiştirilemez yalnız dağıtılabilir. Tüm Hakları Saklıdır © 2019 İDRAK MEDYA