İdrak Medya

HTŞ’nin Eski Kadılarından Muhaysini’den HTŞ’ye yalanlama

HTŞ’nin Eski Kadılarından Muhaysini’den HTŞ’ye yalanlama
06 Ocak 2019 - 20:11

HTŞ’nin Eski Kadılarından Muhaysini’den HTŞ’ye yalanlama

HTŞ’nin eski kadılarından olup sonra aralarındaki ihtilaflardan dolayı ayrılarak Zenki’ye yakın gruplar ile çalışmaya başlamıştı.

Ey akıl sahipleri bugün bu taifelerin özelikle HTŞ’nin “İslami Mahkeme” adını verdikleri aslında hiçbir zaman uymadıkları bilakis insanları aldattıkları hevalarına göre şekillenen mahkemelerin halini okuyun ve HTŞ’nin kendi oluşturduğu bu mahkemelere dahi uymayıp kardeş dediklerini nasılda katlettiklerini görün.


İşte size bizzat kendi âlimleri ve seçtiği adamların şahitliği
HTŞ ile sorunları daha önceki Ahrar-uş Şam ve HTŞ arasında ki çatışmaları yatıştırmak için açıklama yapmasına sinirlenen bazı HTŞ emirlerinin telsiz konuşmalarında Muhaysini’yi öldürmek için yapmış oldukları telsiz konuşmaları sosyal medyaya sızınca Muhaysini HTŞ ile olan bağlantısını kesmişti.

Sonrasında sahada ki çeşitli grupları ziyaret ederek bağımsız olarak çalıştığını duyuran Muhaysini kendi telegram hesabından son olarak HTŞ ve Zenki arasındaki sorunları çözmek için kurulan konseye davet edilmiş olan Şeyh Ramiz Ensar El-Din grubu davet ofisi sorumlusunun şahit olduğu ve kendi hesabından paylaştığı bir bildiriyi paylaştı.

Nureddin Zenki ve HTŞ arasındaki Telade’de başlayan gerilimin ardından yaşanan olayları hakkında şeri mahkemede 3. taraf olan “Ensar El-Din Cephesi’nin şahitliği” adlı bildiriyi sizler için paylaşıyoruz.

Hamd âlemlerin Rabbi Allah’adır. Salat ve Selam da Nebimiz Muhammed (sav) , onun ailesi ve sahabesinin tamamının üzerine olsun
Bundan sonra:

Allah, Nisa süresi 58. ayette şöyle buyurdu: “Şüphesiz Allah, size emanetleri ehline (sahiplerine) teslim etmenizi ve insanlar arasında hükmettiğiniz de adaletle hükmetmenizi emrediyor. Bununla Allah, size ne güzel öğüt veriyor! Doğrusu Allah, işitendir, görendir.”

Emanetin edası ve Telade’de öldürülen bir grup HTŞ’li kardeşlerimizle alakalı iki tarafında bulunduğu celsede meydana gelen olayların aydınlatılması için aşağıdakileri açıklıyoruz.

31/12/2018 Pazartesi günü yapılacak olan sorunlu taraflar hakkında hüküm verilecek celseye davet edildik. Pazartesi günü saat 11.00 de taraflarla celsede hazır bulunduk. Hâkim olarak Doktor Enes Ayrut ve Şeyh Ömer Huzeyfe ve Şeyh Cabir Ali Paşa mevcuttu.

Pazar günkü ittifakta, Doktor Enes Ayrut tarafından haklarında kararın verilmesine kadar 7 kişinin Ensar el Din’e teslimi vardı.

Bizim, şeyhlerin ve yukarıda bahsettiğimiz kimselerin huzurunda Doktor Enes sorunlu tarafları dinledi. Zenki’den 7 kişinin belirli bir vakte kadar teslimi talep edildi. Onlar da teslime başladılar.

Zenki grubu iyi niyet göstergesi olarak sanıklardan biri olan komutanı teslim etti. Diğerlerinin en kısa zamanda teslimi için ahitleştiler. HTŞ teslimi istenenlerin pazar günkü celseden itibaren 24 saat içinde teslimi için ısrar etti.

HTŞ, herhangi bir gecikmenin Zenki’nin şüphelileri kaçırması ve ittifakın bozulması manasına geleceğini belirtti. Zenki ise bunun olmayacağını ve şüphelilerin peşlerinde olduklarını belirtti.

Zenki üç kişiyi salı günü gece yarısı saat üçte Şeyh Ömer Huzeyfe aracılığıyla bize teslim ettiler. ( bu üçü kendi askerleriydi.) HTŞ’nin temsilcisine teslim aldığımızı haber verdik, Zenki kalan üç sivilin ise kendi bölgelerinde olmaları halinde teslim edileceğini taahhüt etti.

Bu sabah iki taraf arasında meydana gelen kanlı olaylarda şaşırdık. Ölüm ve yaralanmalara neden olmuştu. Sorunlu tarafların beyanlarından sonra üçüncü taraf olarak nelerin yaşandığını açıklamak üzerimize vacip oldu.
Son olarak herkesi şeriata, akla ve herkesin kaybedeceği savaştan kaçınmaya davet ediyoruz. Konuşmamızın sonu ise elhamdulillahirabbilalemin’dir.

Yazar: Şeyh Ramiz Ensar El-din Grubu Davet Ofisi Sorumlusu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
KÖŞE YAZARLARI

Yeni Web Sitemizi Nasıl Buldunuz ?

Yeni Web Sitemizi Nasıl Buldunuz ?

  • Beğendim --> 3
  • Begenmedim --> 0
  • Güzel Ama Geliştirilebilir. --> 1
  • Kararsızım --> 0
Gönder
Sonuçlar

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları İDRAKMEDYA ' ya aittir, resim ve haberler değiştirilemez yanlız dağıtılabilir. Tüm Hakları Saklıdır © 2019 iDRAKMEDYA