İDRAK MEDYA

Hurras Ed-Din ve HTŞ’ye Muhalefet Edenler Koalisyon Eliyle Tasfiye Ediliyor

Hurras Ed-Din ve HTŞ’ye Muhalefet Edenler Koalisyon Eliyle Tasfiye Ediliyor
30 Haziran 2019 - 22:45

Hurras Ed-Din ve HTŞ’ye Muhalefet Edenler Koalisyon Eliyle Tasfiye Ediliyor

Yerel kaynakların Hurras Ed-Din’in askeri kanadından aktardığına göre Türkiye’den kalkan Uluslararası Koalisyon uçağı Halep’in batısında bulunan Rifil-Muhendisin’de bulunan Hurras Ed-Din karargâhlarından birini bombaladı.

Gerçekleştirilen bombalama sonucu Ebu Zer El-Mısri ve Ebu Yahya El-Cezairi yaralanırken Ebu Ömer Et-Tunusi, Ebu Dücane El-Cezairi ve birkaç Hurras Ed-Din savaşçısı da öldürüldü.

Yerel kaynakların iddiasına göre HTŞ ve Hurras Ed-Din komutanlarının gözetimi altında HTŞ ve laik menhecine muhalif olanların karargâhlarının konumu koalisyon uçaklarına bildirildi. Daha sonra Koalisyon uçakları karargâhta toplanan ve yakın zamanda Hurras Ed-Din saflarından çıkartılan Hurras Ed-Din üyelerini bombaladı.

O anda karargâhta bulunanların hepsi HTŞ’nin Fırat Kalkanı ve Türkiye ile beraber çalışmasında muhalif olan kişilerdi.

Bu saldırı ile beraber Hurras Ed-Din örgütünün yakın zamanda saflarından çıkardığı grup üyelerini HTŞ ile işbirliği yaparak tasfiye ettiği düşünülüyor.

Hatırlanacağı üzere Hurras Ed-Din örgütü kendi saflarında bulunan ve laik Türkiye karşıtı olan üyelerini HTŞ’nin baskıları üzerine saflarından ayırmıştı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları İDRAK MEDYA'ya aittir, resim ve haberler değiştirilemez yalnız dağıtılabilir. Tüm Hakları Saklıdır © 2019 İDRAK MEDYA