İDRAK MEDYA

İbadi’nin Yolsuzluklarını Açıklayacak Olan Iraklı Başkanın Esrarengiz Ölümü

İbadi’nin Yolsuzluklarını Açıklayacak Olan Iraklı Başkanın Esrarengiz Ölümü
15 Mart 2019 - 16:00

İbadi’nin Yolsuzluklarını Açıklayacak Olan Iraklı Başkanın Esrarengiz Ölümü

Irak’ta Allah’ın şeriatı ile yönetilmeyen Irak hükümetinde yolsuzluk dosyalarını inceleyen Şeffaflık Kurumu Başkanı İzzet Tevfik geçirdiği trafik kazası sonucu öldü.

Irak Şeffaflık Kurumundan yapılan yazılı açıklamada, “Şeffaflık Kurumu Başkanı Yargıç İzzet Tevfik, Duhok kentinde geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetmiştir.” denildi.

Duhok Polis Dairesi Basın Sözcüsü Azad Taha ise dün akşam saatlerinde bölgede etkili olan yağış nedeniyle kayganlaşan yolda iki otomobilin kontrolden çıkarak çarpıştığını ifade etti.

Taha, söz konusu kazada Tevfik’in yanı sıra 1 kişinin daha öldüğünü, 5 kişinin ise yaralandığını aktardı.

Bağımsız bir yapı olan Irak Şeffaflık Kurumu, devlet kurumlarındaki yolsuzluk dosyalarını inceleme yetkisine sahip.

Hayatını kaybeden Şeffaflık Kurumu Başkanı, iki gün önce yaptığı açıklamada, yakında devlette yapılan 5 büyük yolsuzluk dosyasını açıklayacağını duyurmuştu.

Allah’ın şeriatının terkedildiği Irak hükümeti gibi mürted devletlerde bu ve benzeri adaletsiz olaylar çokça yaşanmaktadır.

Kendi çıkarlarının aksine bir iş gören tağutlar hemen önlemlerini alarak kendi pisliklerinin gün yüzüne çıkmasını önlerler.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları İDRAK MEDYA'ya aittir, resim ve haberler değiştirilemez yalnız dağıtılabilir. Tüm Hakları Saklıdır © 2019 İDRAK MEDYA