İDRAK MEDYA

İran milyonlarca varil petrolü Çin’e nakledecek

İran milyonlarca varil petrolü Çin’e nakledecek
20 Ekim 2018 - 11:30

İran milyonlarca varil petrolü Çin’e nakledecek

 

İran ABD yaptırımlarının başlayacağı 4 Kasım öncesinde 22 milyon varil ham petrolü Çin’in Dalian kentine sevk etmeye hazırlanıyor.

ABD’nin İran’ın petrol satışını engellemeyi amaçlayan yaptırımları öncesinde Tahran, milyonlarca varil ham petrolü Çin’e sevk edecek. 22 milyon varillik İran ham petrolünü Çin’in Dalian kentine taşıyacak deniz filosunun ABD yaptırımlarının başlayacağı 4 Kasım’a dek yolculuğunu tamamlayacağı belirtiliyor.

Reuters’a konuşan bir İranlı kaynak “Liderlerimizin dediği gibi İran’ın petrol satışını durdurmak mümkün değil. Petrolümüzü satmanın çeşitli yolları var ve bu tankerler Dalian’a vardığında onları diğer alıcılara mı yoksa Çin’e mi satacağımıza karar vereceğiz” dedi.

Geçmiş yıllara ait veriler Dalian’ın İran’dan aylık 1 ila 3 varil petrol aldığını gösteriyor. İran ve Çin sevkıyatla ilgili resmi bir açıklama yapmadı. ABD 4 Kasım’dan itibaren İran’dan petrol satın alan ülkelere de yaptırım uygulayacağını açıklamıştı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları İDRAK MEDYA'ya aittir, resim ve haberler değiştirilemez yalnız dağıtılabilir. Tüm Hakları Saklıdır © 2019 İDRAK MEDYA