İDRAK MEDYA

İslam Devleti Akidemi Değiştirdi ? (REDDİYE)

İslam Devleti Akidemi Değiştirdi ? (REDDİYE)
Avatar
Ebu Gureyb Es-Sami( [email protected] )
06 Ağustos 2018 - 15:57

İslam Devleti Akidemi Değiştirdi ? (REDDİYE)

Bu makale Türkiye’de bulunupta İslam Devleti akide değiştirdi diyenlere bir reddiyedir.

Allah ﷻ en doğrusunu bilendir.

Hamd Alemlerin Rabbi olan Allah’a, Salat ve selam onun Nebisi Muhammed Mustafa’nın üzerine olsun.

وَاِذَا جَاءَهُمْ اَمْرٌ مِنَ الْاَمْنِ اَوِ الْخَوْفِ اَذَاعُوا بِهٖ وَلَوْ رَدُّوهُ اِلَى الرَّسُولِ وَاِلٰى اُولِى الْاَمْرِ مِنْهُمْ لَعَلِمَهُ الَّذٖينَ يَسْتَنْبِطُونَهُ مِنْهُمْ وَلَوْلَا فَضْلُ اللّٰهِ عَلَيْكُمْ وَرَحْمَتُهُ لَاتَّبَعْتُمُ الشَّيْطَانَ اِلَّا قَلٖيلًا

“O münafıklara, iman ordusunun zafer ve felâketine dair eminlik veya korku haberi geldiği zaman, onu yayarlar (ortalığı telâşa verirler). Halbuki o haberi, Peygambere ve Mü’minlerden kumandanlara iletseler, elbette onun yayılıp yayılmaması gerektiğini onlardan öğrenirlerdi. Eğer Allah’ın nimet ve rahmeti üzerinizde olmasaydı, pek azınız müstesna, muhakkak şeytana uymuş gitmiştiniz. “ (Nisa 83)

Bundan sonra;

Bu konu son zamanlarda işittiğimiz, bizleri üzen bir konudur. Bizler biliyoruzki bu konu cihaddan geri durmak için kendilerine mazaret arayanların ortaya attığı şeytani ithamlardır.

Ve aşağıda tek tek cevab vereceğim ithamlar, şuan Türkiye’de İslam Devleti aleyhine kafirleri mutlu eden bizleri üzen ithamlardır. Biz bu ithamların oralarda insanların arasında var olduğunu biliyor ve ona cevap veriyoruz.

Bize yöneltilen boş ithamlara cevabımı fikirlerinizi berraklaştırmak amacıyla madde madde vereceğim, bana kulak verin, iyi anlayın söylediklerimi ki, ne insanlar yanında ne Allah katında ileri süreceğiniz bir bahaneniz kalmasın.

قُلْ اَيُّ شَیْءٍ اَكْبَرُ شَهَادَةً قُلِ اللّٰهُ شَهٖيدٌ بَيْنٖى وَبَيْنَكُمْ

”De ki: “Şahitlik bakımından hangi şey daha büyüktür?” De ki: “Allah benimle sizin aranızda şahittir. “ (En’am 19)

– Türkiye’de ilim ehli olarak bilinen şahısların hapsedilmesi ve şiddet görmesi meselesi;
Öncelikle şunu belirteyim ki; Bizler Şer’i bir Devlet’iz ve işlerimiz ve hayatımız burada Allah’ın ﷻ izni ile şeriatla yürütülür. Burada gerek şeri, gerek askeri, gerekse sosyal her türlü uygulamanın kaynağı şeriatımızdır, sizlerin küfür beldesindeki yaşantılarınızda, ve hala içinden çıkamadığınız dar kalıplı cemaat kültürlerinizde bunları anlamanız çok zor, bu sebeple sizlere kısa da olsa bunu açıklamaya çalışacağım.

Her türlü eksiklikten uzak tertemiz şeriatımızın gölgesinde insanlar burada iki kısma ayrılır; Yöneticiler (Halife, Valiler, kadılar, ordu komutanları v.b.) ve raiyye (Halife dışında İslam Devletinde yaşayan herkes)
Allah Subhanehu bu iki kısımda biri olan yöneticilere, ellerinin altındaki raiyye’lerini gözetmelerini, adalet üzere sevk ve idare etmelerini, Raiyye’den herhangi birinin kusurlu bir davranışı olduğunda onu tahkik etme ve daha sonra suçu sabit olduğu takdirde kadı önüne çıkartıp, hakkında hüküm verilmesini sağlama mesuliyetini vermiştir.

اَلَّذٖينَ اِنْ مَكَّنَّاهُمْ فِى الْاَرْضِ اَقَامُوا الصَّلٰوةَ وَاٰتَوُا الزَّكٰوةَ وَاَمَرُوا بِالْمَعْرُوفِ وَنَهَوْا عَنِ الْمُنْكَرِ وَلِلّٰهِ عَاقِبَةُ الْاُمُورِ
“Onlar öyle kimselerdir ki şayet kendilerine dünyada hakimiyet nasip edersek namazlarını hakkıyla ifa eder, zekâtlarını verir, iyi ve meşru olanı yayar, kötülüğü önlerler. Bütün işlerin akıbeti elbette Allah’a aittir. “ (Hac 41)

Hal böyleyken, gerek Halife -Allah ﷻ onu korusun- gerek onun tayin ettiği yöneticiler, Allah’ın ﷻ hükümleri önünde eşittirler ve burada herkes soruşturma geçirebilir ve kusurlu görüldüğü takdirde, kadının belirleyeceği herhangi bir ceza ile cezalandırılabilir.

İşte bu cezalandırma işine siz küfür beldelerinde yaşayanlar, “şiddet” olarak isimlendirirken, İslam beldesinde yaşayan bizler bunu Allah Rasulünün ﷺ uygulamasında olduğu üzere “Ta’zir” olarak isimlendiriyoruz.

Buna dair Rasulullah’ın ﷺ  ve sahabisinin r.h devlet yönetiminde yüzlerce uygulamalı örneği vardır. Yeri olmadığı için burada zikretmeyeceğim.

ve siz ey biatini Halife’ye değil de, isimlerini vermek istemediğim ilim talebelerine yapanlar, sorarım sizlere, Allah’ın ﷻ hükümleri sizden birine uygulandı diye, hangi şer’i gerekçe ile beyat’lerinizden döndüğünüzü söylüyorsunuz. Sizler değil misiniz şu ayeti en çok kullanıp da insanları tekfir edenler.

فَلَا وَرَبِّكَ لَا يُؤْمِنُونَ حَتّٰى يُحَكِّمُوكَ فٖيمَا شَجَرَ بَيْنَهُمْ ثُمَّ لَا يَجِدُوا فٖى اَنْفُسِهِمْ حَرَجًا مِمَّا قَضَيْتَ وَيُسَلِّمُوا تَسْلٖيمًا
“Hayır! Rabbine andolsun ki onlar, aralarında çıkan çekişmeli işlerde seni hakem yapıp, sonra da verdiğin hükme, içlerinde hiçbir sıkıntı duymaksızın, tam bir teslimiyetle boyun eğmedikçe iman etmiş olmazlar. ” (Nisa 65)

Sizlere hatırlatırım ki, bu ayet Darul küfür olan Mekke’de değil, İslam Devlet’i olan Medine’de ve burada yaşayan insanlar hakkında indirilmiştir. Akide, şeriat davası güttüğünü söyleyen sizler, yoksa sizler bu hükümlerin sadece avam halka veya sizin haricinizdekilere uygulanması gerektiği inancı mı taşıyorsunuz.

اَتَاْمُرُونَ النَّاسَ بِالْبِرِّ وَتَنْسَوْنَ اَنْفُسَكُمْ وَاَنْتُمْ تَتْلُونَ الْكِتَابَ اَفَلَا تَعْقِلُونَ
“Siz kendinizi unutarak diğer insanlara erdemli olmayı mı öğütlüyorsunuz -hem de kitabı okuyup durduğunuz halde?- Siz hiç aklınızı kullanmaz mısınız?” (Bakara 44)

اَفَتُؤْمِنُونَ بِبَعْضِ الْكِتَابِ وَتَكْفُرُونَ بِبَعْضٍ فَمَا جَزَاءُ مَنْ يَفْعَلُ ذٰلِكَ مِنْكُمْ اِلَّا خِزْىٌ فِى الْحَيٰوةِ الدُّنْيَا وَيَوْمَ الْقِيٰمَةِ يُرَدُّونَ اِلٰى اَشَدِّ الْعَذَابِ وَمَا اللّٰهُ بِغَافِلٍ عَمَّا تَعْمَلُونَ
“Yoksa siz Kitab’ın (Tevrat’ın) bir kısmına inanıp, bir kısmını inkâr mı ediyorsunuz? Artık sizden bunu yapanın cezası, dünya hayatında rezil olmaktan başka bir şey değildir. Kıyamet gününde ise onlar azabın en şiddetlisine uğratılırlar. Çünkü Allah, yaptıklarınızdan habersiz değildir. ” (Bakara 85)

Şayet adamınıza zulmedildiğine inanıyorsanız, bu hususta Allah Rasulü’nün ﷺ  öğütlerini sizlere hatırlatırım;

“Müctehid ictihad edip isabet ederse iki ecir alır, etmezse bir ecir alır. ” (Muslim)

Bera b. Azip r.h; “Allah Rasulü ﷺ bir gün bizlere nasihat ederken; “İlerde başlarınıza zalim yöneticiler gelecektir” buyurdu. Ben;
-Ya Rasulullah o güne yetişirsek bizlere ne tavsiye edersin” diye sorunca, Rasulullah ﷺ 
-Onlar size zulmetse dahi, siz onlara itaat edin. Zira sizler itaatinizden sorumlu tutulacaksınız”

“Birinciye ve ondan sonra gelene (sıra İle) yaptığınız bey’atı tutun! Onlara haklarını verin! Çünkü Allah raiyye yaptığı kimselerden dolayı onlara suâl soracaktır!” buyurmuştur. “ (Müslim)
Rasulullah -aleyhisselam-: “Mesele şu ki : benden sonra kayırma ve kabul edemeyeceğiniz işler olacaktır. ” buyurdu.
Ashâb :
“— Yâ Rasulallah! Bizden buna yetişene ne emredersin? dediler,
“Borcunuz olan hakkı (itaati) edâ edersiniz; lehinize olanı da Allah’dan İstersiniz.” buyurdular. (Bu hadisi Buhari, “Menâkıb” ve “Fiten” bahislerinde; Tirmizi de “Kitabul-Fiten” de tahriç etmişler. )

*Müminlerin Emiri

Hattâbî ulul-emrin arkasında namaz kılmayı, onunla birlikte cihada gitmeyi ona zekât vermeyi, zulmünden korkulduğu zaman silâhla ona isyan etmemeyi, yalancı medhu senalarla onu aldatmamayı ve ona hayır dua da bulunmayı da nasihatten saymış; ve bütün bunların, müslüman imamlarından ulu-emir devlet adamları kastedildiğini kaydettikten sonra bazân (Müslümanların imamları) ta’birinden âlimlerin (kadı’ların) kastedildiğini söylemiştir. Onlara nasihat, rivayet ettiklerini kabul etmek, ahkâm hususunda onlara tâbi olmak ve kendilerine hüsnü zanda bulunmaktır.

Züheyr: Bize Cerîr, A’meş’den, o da Zeyd b. Vehb’den, o da Abdurı’ahmân b. Abdi Rabbilkabe’den naklen rivayet etti dedi. Abdurrahman şöyle demiş:

Mescide girdim. Bir de baktım Abdullah b. Amr b. As Kâbe’nin gölgesinde oturuyor! İnsanlar başına toplanmışlar: Ben de yanlarına gelerek onu dinlemeye oturdum. Şunları söyledi;
“. . . Şüphesiz sizin şu ümmetinizin afiyeti evveline verilmiştir. Ahirine belâ ve yadırgadıkları bir takım şeyler İsabet edecektir. Bir fitne gelecek ki bazısı bazısını hafifletecek! Öyle fitne gelecek, mü’min: “Bu benim helâkimdir” diyecek! Sonra açılacak. Fitne gelecek, mü’min: “Bu budur diyecek!”

Kim cehennemden uzaklaştırılıp cennete sokulmak isterse eğer, Allah’a ve ahiret gününe iman ettiği hâlde gelsin. Ve insanlara kendine yapılmasını dilediği şeyi yapsın! Bir kimse bir yöneticiye bey’at eder de ona saklayan elini ve kalbinin semeresini verirse elinden geldiği takdirde hemen ona itaat etsin! Başka biri gelir de onunla çekişirse o gelenin boynunu vurun!”

Ben Abdullah’a yaklaşarak: “Allah aşkına! Bunu Rasulullah’dan ﷺ sen mi işittin?” dedim. Bunun üzerine iki eli ile kulaklarına ve kalbine uzandı. Ve; “onu iki kulağım işitti, kalbim de belledi” dedi. Ben kendisine:
— İşte amcan oğlu Muâviye! Bize mallarımızı aramızda batılla yememizi ve kendimizi Öldürmemizi emrediyor; halbuki Allah : “Ey iman edenler! Kendi aranızda mallarınızı batılla yemeyin! Meğer ki, sizin rızanızla bir ticaret olması müstesna! Kendinizi de öldürmeyin! Şüphesiz ki Allah size çok merhametlidir. ” buyuruyor dedim . Biraz sustu. Sonra:
— Sen ona Allah’a itaat hususunda itaat, Allah’a isyan hususunda da isyan et! dedi. ” (İmam Müslim, Kitabu-l Cihad, Emire itaatin fazileti babı)

İşte Rasulullah’ın ﷺ, raiyye’nin (İslam Devleti fertlerinin) yükümlülükleri hususunda, nasıl davranılması gerektiğine dair sünnette varid olan hadisleri.

Hülasa;
Emirlere itaat hususunda kişiye düşen, velev ki zulme uğrasa bile Allah Subhanehu ona bir kapı açıncaya kadar başına gelen belaya sabretmesi ve ecrini Allah’tan ﷻ beklemesidir.

Peki bundan sonra geriye kalan nedir!

فَمَاذَا بَعْدَ الْحَقِّ اِلَّا الضَّلَالُ فَاَنّٰى تُصْرَفُونَ
“Artık haktan sonra sapıklıktan başka ne vardır? O hâlde, nasıl oluyor da (Hak’tan) döndürülüyorsunuz?”

İlim ehli olduğunu, akide davasını güttüğünü söyleyen Ali’ler, Veliler, v.b.’leri, ne oldu sizlere!
Velev ki Devlet akidesinde ve menhecinde değişiklik yaptıysa(ki böyle bir şey söz konusu değil), siz ilim ehline düşen, zalim sultanın karşısına çıkıp hakkı haykırmak değil miydi? Sizler değil miydiniz hak bildiğiniz şeyleri, kınayıcının kınamasından korkmadan söylemek üzere İmam’a beyat edenler. Ne çabuk döndünüz sözünüzden!!! Konuşmalarınızı daha cilalı göstermek üzere, her iki kelimenizden birisinin arasına cümlelerini eklediğiniz, ağızlarınıza isimlerini sakız yaptığınız o kıymetli selef alimlerinin hayatlarından öğrendiğiniz, sıkışınca küfür beldelerini çağın habeşistanı, tağut liderlerini ise çağın necaşileri olarak görmek mi oldu!!! ki onlar sizin bu düşüncelerinizden beridirler.

Selefin güzide imamları Ahmed b. Hanbel, Ebu Hanife, İmam Buhari, İbn-i Teymiyye ve İbn-i Kayyım ve diğerleri çağın zalim yöneticilerine ve sapkın akidelerine rağmen onların karşısına çıkıp hakkı haykırdılar ve bir çoğu ömürlerini zindanlarda sonlandırdılar. Abbasi’lerin ve Emevi’lerin zindanlarının duvarları nice selef imamının işkence altındaki çığlıkları ile yankılanmaktaydı. Buna rağmen, bizler onlardan hiç birinin çağlarının küfür ülkeleri olan rum’lara, pers’lere yada budistlere v.b. lerine kaçtıklarını ne duyduk, ne okuduk. Bilakis Facir de olsa, fasık da olsa o devlet imamlarının arakasında namaz kılmayı caiz gördüler ve ordularıyla beraber cihada çıktılar.

Heyhat nerede tertemiz hayatları ile selefin şerefli imamları, nerede bugünün ilim ehli olduğunu ilan eden ve kaç yıldır cihadın ve hicretin ortasında olmasına rağmen, bir gün bile ribat ve gazve noktalarının yakınından dahi geçmeyen hocalarınız!!!

Öyleyse, soruyorum sizlere; eğer uğrunda ölüm de dahil olmak üzere hiç bir bedeli göze alamayacaksanız o akidenin, hangi yüzle kendinizi akide savunucusu olarak lanse ediyorsunuz. Allah ﷻ daha iyi biliyor ki sizler Rasulullah’ın ﷺ  bahsettiği şu kimselerden başkası değilsiniz;

“Üç kişi vardır, kıyamet günü Allah onların ne yüzüne bakar, ne de onlarla konuşur, onların günahlarını da affetmez, onlara çok elim bir azap vardır: “. . . biri de dünyevî bir maksatla imama biat eden kimsedir. Öyle ki, istediğinden verilince itaat eder, verilmeyince itaati terk eder. “(İmam Muslim)

Ey amelin kabulü için ihlas ve sünnete uygunluk şartı olduğunu söyleyen, işte sünnet işte selef. . .

Bundan sonra, İslam Devlet’inden kaçan bir insan için geriye onu tekfir etmesinden başka hangi sebep kalır. Veyl olsun sizlere kendini ilim ehli zannedenler. Sizler bunu bile açıktan söyleyemeyecek kadar yüreksizsiniz. Bunun yerine saman altından su yürüttünüz, TC. deki adamlarınızla oyunlar oynadınız, internet sitelerinde kelime oyunu bol beyanatlar yayınladınız. Bununla insanlara “Biz tekfir etmiyoruz ama, siz tekfir edin” oyununu oynadınız.

Kendiniz hakkında, İslam Devlet’inde şehit oldu diye yalanlar yaydınız, oysaki aynı günlerde, İslam Devlet’inde kendiniz gibi kalplerine ölüm korkusu düşmüş insanlar gibi hareket ediyordunuz;

وَاِذْ قَالَتْ طَائِفَةٌ مِنْهُمْ يَا اَهْلَ يَثْرِبَ لَا مُقَامَ لَكُمْ فَارْجِعُوا وَيَسْتَاْذِنُ فَرٖيقٌ مِنْهُمُ النَّبِىَّ يَقُولُونَ اِنَّ بُيُوتَنَا عَوْرَةٌ وَمَا هِىَ بِعَوْرَةٍ اِنْ يُرٖيدُونَ اِلَّا فِرَارًا

“Hani onlardan bir grup, “Ey Yesrib (Medine) halkı! Sizin burada durmak imkânınız yok. Haydi geri dönün” demişti. Onlardan bir başka grup da, “Evlerimiz açık (korumasız)” diyerek Peygamberden izin istiyorlardı. Oysa evleri açık (korumasız) değildi. Onlar sadece kaçmak istiyorlardı. ” (Ahzab 13)

ve böylelerini toplayıp, İslam Devlet’inden kaçmanın yollarını aramaktaydınız. Nitekim kaçtınız da.

فَاَيْنَ تَذْهَبُونَ
” (Hâl böyle iken) nereye gidiyorsunuz?” (Tekvir 26)

Ey söylemleriyle kafirlerin işini kolaylaştıranlar,
Ey; “İslam Devleti akidesini değiştirdi yaygarası yapanlar” işte uğurlarına Devletini tekfir ettiğiniz adamlarınızın ve onların avanelerinin durumu budur. Ve işte sizler ve Hilafetiniz. İşte sünnet ve yükümlülükleriniz.

اِنَّ هٰذِهٖ تَذْكِرَةٌ فَمَنْ شَاءَ اتَّخَذَ اِلٰى رَبِّهٖ سَبٖيلًا
“İşte bu bir öğüttür. Dileyen, Rabbine ulaştıran bir yol tutar. “ (İnsan 29)

Akide Değiştirme Meselesi:

يَا اَيُّهَا الَّذٖينَ اٰمَنُوا اِنْ جَاءَكُمْ فَاسِقٌ بِنَبَاٍ فَتَبَيَّنُوا اَنْ تُصٖيبُوا قَوْمًا بِجَهَالَةٍ فَتُصْبِحُوا عَلٰى مَا فَعَلْتُمْ نَاادِمٖينَ
“Ey iman edenler, eğer bir fasık, size bir haber getirirse, onu ‘etraflıca araştırın’. Yoksa cehalet sonucu, bir kavme kötülükte bulunursunuz da, sonra işlediklerinize pişman olursunuz. “(Hucurat 6)

Ey İslam Devleti akidesini değiştirdi diyen kardeşim; sana soruyorum. Sizin öğrendiğiniz İslam hukukunda bir kimseyi idam etmeniz için, hakkında itham olması yeterli midir!!! Dininiz size, bir kimseye hakkında yapılan ithamı sormayı, ondan bu konuda savunma yapmasını, talep etmenizi emretmez mi?

İşitmek ve itaat etmek üzere beyat ettiğiniz Devlet’inize bağlılığınız, onun hakkında çıkan her yaygaraya kulak verip tekfir edecek veyahut Menhec değiştirmekle suçlayacak kadar pamuk ipliğine mi bağlı?

مَا لَكُمْ كَيْفَ تَحْكُمُونَ
Neyiniz var? Nasıl hüküm veriyorsunuz?”(Saffat 154)

Sizlere düşen, en azından Devlet’iniz hakkında bir şey duyduğunuzda onu başınızdaki emirlerinize iletmeniz değil miydi!

وَنَزَعْنَا مِنْ كُلِّ اُمَّةٍ شَهٖيدًا فَقُلْنَا هَاتُوا بُرْهَانَكُمْ فَعَلِمُوا اَنَّ الْحَقَّ لِلّٰهِ وَضَلَّ عَنْهُمْ مَا كَانُوا يَفْتَرُونونَ
”Her ümmetten bir şahid ayırıp çıkardık da: “Kesin-kanıt (burhan)ınızı getirin” dedik. Artık öğrenmiş oldular ki, hak, gerçekten Allah’ındır ve düzüp uydurdukları kendilerinden uzaklaşıp, kaybolmuşlardır.’‘(Kasas 75)

Bizim için söylenen ortaya attıkları diğer mesele; “8 eylülde yeni kadı Ebu Abdurrahman Ez-Zerkavi’nin yanınladığı ve 17sindeki akide için tövbe edildiği ve aşırılıktan dönüldüğünü beyan etmiştir. ” meselesine gelince;
Şimdi soruyorum sizlere, bu sözünün kaynağını araştırdınız mı? Bu birbirinden bağımsız ayrı ayrı zamanlarda yayınlanmış kimi genelge olarak, kimi ise Nebe gazetesinde makale olarak yayınlanan yazılardır. ne yazık ki hakkımızda bilmeden müfteri hükmünde olanlar Devlet’iniz hakkında insaf edip işin aslını sormadılar ama biz bunu sizlere aşağıda açıklayacağız inşaAllah.

Abdurrahman Zerkavi’nin yeni kadı olduğunu onlara kim söyledi? Yoksa Devlet’in görevlilerini onlar oradan tayin etmeye başladılar da, bizim burada haberimiz mi yok!!!

Abdurrahman Zerkavi’nin yeni kadı olduğu, apaçık bir yalandır. Ayrıca bazı müptezellerin ortaya attığı yaygaranın aksine, bu şeyhin yayınladığı genelgede akideye dair hiç bir şey geçmemektedir. O genelgede Hama’da muhasarada olan kardeşlere sabır ve sebat hususunda teşvik edici nasihatlerden başka hiç bir konu zikredilmemiştir.

“. . . ve 17sindeki akide için tövbe edildiği ve aşırılıktan dönüldüğünü beyan etmiştir. . . ” sözüne gelince;
Bu söz yine apaçık yalanlar ve iftiralar taşımaktadır. Zira akideden dönüldü diye söylediğiniz genelge ise Beyan Radyosunda şu sözler ile ifade edilmiştir;
“Bu radyo yayını bazı akide ve menheci meseleleri açıklamak içindir ki bu meseleler İslam Devleti askerleri ve devletin içinde veya dışında bulunan Müslümanlar arasında şüphe ve karışıklığa sebebiyet vermiştir. Bu karışıklığın sebebi ise; “Lecne Mufavvada” (Görevli Komisyon) tarafından “Helak olan artık açık bir şekilde helak olsun” ismiyle sadır olan ve içeriğindeki ilmi, menheci ve farklı manalara gelebilecek ibareler barındırdığı için tartışma ve ihtilaflara sebebiyet veren, yayını durdurulmuş ve askıya alınmış olan belgedir.
Bundan dolayı vakit kaybetmeden bu mevzu hakkında açıklama yapmak bizim için hem ihtiyaç olmuş hem de zaruri bir hal almıştır. Zira bu beyan İslam Devleti’nin kelimesini birlemek, askerlerinin kalplerini hak üzere birleştirmek ve sadece kafirlerin saldırılarını bertaraf etmekle, İslam topraklarını ve İslamın şerefini müdafaa etmekle meşgul olmalarını sağlamak içindir. ”

İnsaf sahiplerine sorarım bu beyanatın neresinde, herhangi bir zamanda yayınlanan akide için tevbe edildiğine dair ifade vardır. ayrıca nerede “aşırılıktan dönüldüğü” ifade edilmiştir.

İslam Devleti’nin akidesi ve menhecini beyan eden, Beyan Radyosunda yayınlanan sesli derslerin tercümelerini 6 derslik sisile olarak yayınlandı. Bizim akidemizi ve bize itham ettiğiniz diğer konuları tafsilatı ile bu derslerde bulacaksınız inş. Zira akidemizi daha henüz ne üzerinden itham ettiğinizi dahi bilmemektesiniz, ama halen onları okumadan, bizlere çeşitli ithamlar atmaya devam edermisiniz? Ama halen işitiyoruz ki sırf derslerin uzunluğundan dolayı bile okumadan bizlere iftiralarına devam eden beyinsizler zumresi var. Onlara Ebu Davudda geçen, attığı iftiraya delil getirmeden Allah’ın ﷻ huzurundan ayrılmaz hadisini hatırlatarak, o zaman hesap vermek, bu dersleri okumadan iftiraya devam etmekten daha uzun olacaktır.

Devletin akidesini değiştirdiğini söyleyip sonra en samimiyetsiz halleri ile; “Devlet para gönderirse, bacılara bakacaklarını” söyleyenler. Yuh olsun onlara ve onların inandığı akideye. Devlet akidesini değiştirdiyse, size göndereceği bacılarda akidesi değişmiş mürtedler değil midir!!!

Yoksa, erkeklerini tekfir ettiğiniz bir topluluğun kadınlarını Müslüman mı görüyorsunuz? Eğer durum bu ise sizler kendi akidelerinize göre kafirsiniz.

Bunun haricinde bir seçenek daha vardır ki; Bu “kadınları da tekfir edip onları cariyeler, devletin malını da ganimet olarak görmektir.” Bu ise ancak rafizi kafirlerinde gördüğümüz iğrençlikte bir inançtır. “Yuh olsun onlara ve akidelerine”

Şayet bu “Akide değişikliği”nden maksadınız, tekfirlik bir mesele değil de, bir hata bir yanlış olduğu ise, hangi şer’i mazerete dayanarak beyatlerinizi çektiğinizi, itaat etmeyeceğinizi söylüyorsunuz!

Evet haram olanda itaat yoktur. Peki haram olmayanlar da, Rasulullah’ın ﷺ sünnetine uyan davranış toptan beyati çekmek midir, yoksa haram olan konuda isyan etmek, geri kalan konularda ise itaat etmek midir?

Pek tabi eğer niyetiniz “Halife’ye, helal olanda itaat, haram olanda isyan” ise. Şayet niyetler başka bir şeye dönmüşse elbette ki ona, doğru ya da yanlış bir kılıf muhakkak bulunacaktır. Şeytan dahi Allah’a ﷻ başkaldırışına kendince bir sebep bulmuştu

فَسَجَدُوا اِلَّا اِبْلٖيسَ قَالَ ءَاَسْجُدُ لِمَنْ خَلَقْتَ طٖينًا
‘Yalnız İblis saygı ile eğilmemiş, “Hiç ben, çamur hâlinde yarattığın kimse için saygı ile eğilir miyim?” demişti. “ (İsra 61)

Hatta öyle ki kendisini nefsini “Nasihatçi” olarak vasıflandırıyordu.

وَقَاسَمَهُمَا اِنّٖى لَكُمَا لَمِنَ النَّاصِحٖين
“Şüphesiz ben size öğüt verenlerdenim” diye de onlara yemin etti. “ (Araf 21)

“Bu akide daha öncekilerden farklı olup ne Allah ﷻ onu kabul etsin Ebu Muhammed el Adnani nede Allah onu korusun Mü’minleri emiri Ebubekir el Bağdadi’nin akidesidir. ”
İthamına gelince;

Subhanallah! onlar Şeyh Adnani’yi -Allah ﷻ onu kabul etsin- ve Şeyh Bağdadi’yi -Allah ﷻ onu korusun- ne bilirler! Eğer iddiaların da doğru iseler, değiştiğini iddia ettiğiniz akidemiz ile Şeyhlerimizin akidesi diye bahsettiğiniz, akide arasındaki farkları ortaya koyun da, iddia sahibinin iddiasının doğruluğu ortaya çıksın.

Şayet onların akidesi diye, onlara yamadıkları kendi akideleri ise, onlar sizin bu iftiralarınızdan beridirler.

Ve sizlere “İslam Devleti’nin akidesi değişti” diye haber getiren beyinsizler dostları ile baş başa kaldıklarında o iki güzide şeyhi de tekfir etmekteler. Bizler buna burada defalarca şahit olduk.

Ey Devlet aleyhine konuşup kafirlerden zarar görmeyenler; bizlere Allah ﷻ için şu sözlerin şer’an ne anlama geldiğini biraz açıklar mısınız ?
” Bu akide daha öncekilerden farklı olup ne Allah ﷻ onu kabul etsin Ebu Muhammed el Adnani nede Allah ﷻ onu korusun müminleri emiri Ebubekir el Bağdadi’nin akidesidir bizler küfür ve şirk olmaması üzerine beyat ettik diyen , ”
1- Küfür ve şirk olmaması üzerine beyat ettin ve şuanda beyatini geri çektin, bu durumda akidemizde şirk ve küfür mü gördün ?
2-Şayet mevcut akide! Halifenin -Allah ﷻ onu korusun- akidesi değilse, bu sözüne göre bu Devlet’in halifesi de o değildir.

Öyleyse, siz sağlam akide sahibi! olup küfür beldelerinde oturanlar, biz bozuk akide sahipleri! sizce burada, kadınlarımız, çocuklarımız, yaşlılarımız ve gençlerimiz ile neyin savaşını veriyoruz!!!

Ne için ölüp, ne için öldürüyoruz!!!

Bilmelisiniz ki!
canlarımız ve ırzlarımız, bozuk bir akideye feda edemeyecek kadar değerlidir yanlarımızda,
Canların ve ırzların kalmaz değerleri ancak, Rahman ve Rahim olana sunulduğunda. . .
Ya İlahi! sebat isteriz düşmanla karşılaşma anında
Çelik mermiler ruhları bedenlerden ayırdığında,
bombaların ağırlığı tonlarla tartıldığında,
Kanatmaz yüreğimi, öz kardeşlerimin acı sözleri kadar,
Şikayetim sanadır Ey merhametlilerin en merhametlisi
kardeşlerim beni tek bıraktığında. . .

“Eğer savaşa çıkmak isteselerdi her halde onun için bir hazırlık yaparlardı. Ancak Allah gönderilmelerini çirkin gördü ayaklarını doladı sizde oturanlarla beraber oturun dedi.”(Tevbe 46)
Bu ayet münafıklar ile ilgili inmiştir. İçlerinden bazılarınızın, inşAllah ben münafıklıktan uzak kalıp önceden hazırlık yaptığım gibi yine yapacam ve inşAllah en kısa zamanda hak ortaya çıkar”

Sözlerinize ve fikirlerinize gelince;
-Ey cahilce ibadet edip şeytana maskara olanlar; Selefin yolundan, amelin Rasulullah’ın ﷺ sünnetine uygun olması gerektiğinden bahseden sizler, konu kendi nefsiniz olunca ayetlerden kendi kendinize hükümler çıkarmaya, oturanlarla beraber oturma hususunda fetvalar vermeye mi başladınız!!!

Subhanallah kendine delil olarak verdiğiniz ayet sizin aleyhinize şahitlik etmekte. Amelin kabulünde sünnete uygun olması gerektiğini söyleyen sen, cihad edenlere katılmayıp yerinde oturmayı, sünnete daha mı uygun buldun!!!

Cihad eden bir topluluk varken, onların dışında Allah’ın ﷻ şeriatını uygulayan başka bir topluluk yokken, bu topluluktan geri kalmanı sana Rasulullah’ın -aleyhisselam- hangi sözü, uygulaması yada ikrarı emrediyor.

Ey oturanlar, etrafınız yığınla kafir ve müşrik ve mürtedle dolu olduğuna göre, Hilafete olan beyatinizi de geri çektiğinize ve buna binaen herhangi bir siyasetin de olmadığına göre, o kafir ve mürtedlere amel etme hususundaki engelin kalmamış olması gerekir. Umarım bu hazırlığın bir ömür sürüp de, Allah Subhanehu’nun “oturanlarla beraber oturun” buyruğuna muhatap olmazsınız. Sözlerinizde sadıksanız hergün kafirleri öldürmeniz gerekmektedir. eğer bunu yapmazsanız iddianızda yalancılarsınız. ama bizler sizleri öldürmeniz gereken kafirlerden eman dilerken görmekteyiz.

Allah Rasulü ﷺ ; “Ümmetimden bir grup cihad etmeye devam edecektir” buyurmakta. Cihad edenleri kendi ümmetinden sayan Rasulullah ﷺ , oturanların adını dahi ağzına almamakta. Bu durumda siz yerinde oturanlar ve buna kılıflar bulanlar, Allah ﷻ yolunda cihad eden ve O’nun şeriatini uygulayanlardan daha mı doğru yolda olduğunuzu söylemektesiniz!

لَا يَسْتَوِى الْقَاعِدُونَ مِنَ الْمُؤْمِنٖينَ غَيْرُ اُولِى الضَّرَرِ وَالْمُجَاهِدُونَ فٖى سَبٖيلِ اللّٰهِ بِاَمْوَالِهِمْ وَاَنْفُسِهِمْ فَضَّلَ اللّٰهُ الْمُجَاهِدٖينَ بِاَمْوَالِهِمْ وَاَنْفُسِهِمْ عَلَى الْقَاعِدٖينَ دَرَجَةً
“Mü’minlerden özür sahibi olmaksızın (cihattan geri kalıp) oturanlarla, Allah yolunda mallarıyla, canlarıyla cihad edenler eşit olamazlar. Allah, mallarıyla, canlarıyla cihad edenleri, derece itibariyle, cihattan geri kalanlardan üstün kılmıştır. “ (Nisa 95)

عن أبى هريرة رَضِىَ اللّهُ عَنْهُ قال: قِيلَ يا رسول اللّه مَا يَعْدِلُ الْجِهَادَ في سَبِيلِ اللّه؟ قالَ َ تَسْتَطيعُونَهُ. فَأعَادُوا عَلَيْهِ مَرَّتَيْنِ أوْ ثَثاً كُلُّ ذلِكَ يَقُولُ َ تَسْتَطىعُونَهُ. ثُمَّ قَالَ: مَثَلُ المُجَاهِدِ في سَبِيلِ اللّهِ كَمَثَلِ الصَّائِمِ الْقَائِمِ الْقَانِتِ بآياتِ اللّه َ يَفْتُرُ مِنْ صِيَامٍ وَ صَلاَةٍ حَتَّى يَرْجِعَ المُجَاهِدُ

Ebu Hureyre r.h anlatıyor: “Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm)’tan bir gün sordular:
“- Ey Allah’ın Rasulü! Allah yolunda yapılan cihada hangi amel denk olur?”
“- (Başka bir amelle), ona güç getiremezsiniz!”
Soruyu soranlar ikinci ve hatta üçüncü sefer tekrar sordular. Resûlullah her seferinde aynı cevabı verip:
“- “ona güç getiremezsiniz!” dedi ve sonra şunu ilâve etti:
“- Allah yolundaki mücahidin misali (gündüzleri ve geceleri hiç ara vermeden oruç tutup, namaz kılan, Allah’ın ayetlerine de itaatkâr olan ve Allah yolundaki mücâhid, cihaddan dönünceye kadar namaz ve oruçtan hiç gevşemeyen kimse gibidir. “(Buhari, Muslim, Tirmizi)

Sorarım sizlere doğruya iletilmeye kimler daha layıktır ?

Süfyan bin Uyeyne ve onun gibi ilim ehli olan Ahmed bin Hanbel ve Abdullah bin Mübarek şu sözü söylerdi: “İnsanlar ihtilaf ettiğinde sana düşen suğur ehlinin (cephe hattındaki mücahidlerin) üzerinde olduklarıdır.”

Allah Subhanehu şöyle buyuruyor;
وَالَّذٖينَ جَاهَدُوا فٖينَا لَنَهْدِيَنَّهُمْ سُبُلَنَا وَاِنَّ اللّٰهَ لَمَعَ الْمُحْسِنٖينَ

“Bizim uğrumuzda cihad edenler var ya, biz onları mutlaka yollarımıza ileteceğiz. “ (Ankebut 69)

Ey kafire bir taş bile atmayanlar, siz bir ayete dayanarak bırak cihad etmeyi, yaptığın bir iki basit hazırlıkla kendi nefsini nifaktan kurtardığına inanıyorsun da, faziletleri onlarca ayette ve yüzlerce hadiste zikredilerek bitirilemeyen ve burada bombaların uçakların altında bıkmadan usanmadan cihad eden mücahidleri hangi vicdan, hangi insafla akidesiz olmakla suçluyorsun! Bu ne insafsızca bir tutumdur!

Ey okudukları akide kitaplarının ve risalelerin, yanlarında rakamsal fazlalıktan başka bir değeri olmayanlar, sizler okuduğunuz kitapların sayısının fazlalığı ile övünürken, bizler burada nasıl yaşanacağına dair hiç bir fikrinizin olmadığı o akidemizin değerini bu toprakların damarlarını kanları ile sulayan yiğitlerimizin sayısı ile ölçüyoruz.

Ey okudukları akidenin bedenlerinde “Dil” denilen et parçasından başka hiç bir şeye etkisi olmayan kimseler, bu nasıl bir akidedir ki hayatınızı baştan aşağı değiştirmesi gerekirken, etkisi sadece dillerinizde görülür olmuş.

Siz hacılara su dağıtmayı ve Mescid-i Haram’ın bakım ve onarımını, Allah’a ve âhiret gününe iman edip Allah yolunda cihad eden kimse(lerin amelleri) gibi mi tuttunuz? Bunlar Allah katında eşit olmazlar. Allah, zâlimler topluluğunu doğru yola erdirmez. ”(Tevbe 19)

“Yoksa siz; Allah, içinizden cihad edenleri (sınayıp) ayırt etmeden ve yine sabredenleri (sınayıp) ayırt etmeden cennete gireceğinizi mi sandınız?” (Ali İmran 142)

Son olarak, Allah Subhanehu şöyle buyurmaktadır;

اَلَّذٖينَ يَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَيَتَّبِعُونَ اَحْسَنَهُ اُولٰئِكَ الَّذٖينَ هَدٰیهُمُ اللّٰهُ وَاُولٰئِكَ هُمْ اُولُوا الْاَلْبَابِ
“O kullarım ki, onlar sözü dinlerler, sonra da en güzeline uyarlar. İşte onlar, Allah’ın doğru yola ilettiği kimselerdir. . İşte onlar akıl sahiplerinin ta kendileridir. “(Zümer 18)

Ey Müslümanlar, Ey Kavmimiz, Devlet’iniz ilk kurulduğu gün ki akidesi ve menheci üzeredir. O, Zerkavi, Ömer el-Bağdadi, Muhaciri, Enes eş-Şami, Meysera Ğaribi, Adnani ve Anbari’nin -Allah onları kabul etsin- yolu üzeredir. Akidesinden ve menhecinden hiç bir şey değiştirmemiştir. Devleti’niz ilk kurulduğu günden beri yeryüzü tağutlarını tekfir etmiş ve onlara ve avanelerine karşı en amansız cihadı vermekte ve onları Allah Subhanehu’nun emri gereği, onları bulduğu yerde öldürmekte, yakalamakta, muhasaraya almakta ve onlar için bütün gözetleme noktalarına oturmaktadır.

Devleti’nizin hak üzere olduğunu anlamanız için, sadece ona karşı kurulan koalisyonlara ve bu devletlerin kimler olduğuna bakmanız yeterlidir. Öyle ki bugün bu koalisyonlara giren ülkelerin sayısının öyle çok ki, adlarını dahi bilmediğimiz ülkelerin fabrikalarında üretilen bombalarla vurulmakta, onların uçakları karşı savaşmaktayız. Hasbunallah ve nimel vekil.

Ey Kardeşlerim;
Son olarak, bizler sizleri İslam Devlet’ini akidesini değiştirmek gibi büyük bir hatadan ve Emirel Mü’minin’e olan beyatinizi şer’i bir mazeretiniz olmaksızın çekme günahından dönmenizi öğütlüyoruz. Bu zorluk günlerinde Devlet’inizin saflarını terk etmemenizi ve kardeşlerinizle beraber küfür topluluklarına karşı omuz omuza verip bu mübarek cihad ve hicret kervanından geri kalmamanızı nasihat ediyoruz.

Eğer bunu da yapmayacaksanız, bari dillerinizi bizden çekin ki, kuvvetimizi sizlere değil, küfür topluluklarına ve riddet ehline harcayalım.

Sizlere diyorumki, gözlerinizi iyi açıp vakıaya iyi bakın. Sizler orada müşrikleri tekfir edersiniz, bizler hem tekfir eder hem onların kanlarını akıtırız. sizler rafizileri tekfir edersiniz bizler tekfir eder ve öldürürüz. Sizler azgın ve mulhidlerin islam dışında olduğunu söylersiniz, bizler söylemekle kalmaz onları öldürürüz. Sizler bir şahsın İslam’dan sonra küfre düştüğüne hükmeder onu bırakırsınız, bizler hükmedersek onu öldürürüz. Şimdi bu vakıayı görün ve aklıselim düşünün. Bu meselede sizlermi hassassınız yoksa bizlermi? Biz, şeriat bir şahsı tekfir ederse onun yaşamasınada izin vermeyiz. Biz bu özelliğimizle vallahi hepinizden ayrıyız.

Selef’den nakledilen bir kıssa da, Tabiinden biri, bir adamı Mücahidler hakkında konuşurken gördü ve ona sordu; “Doğu’da ya da batı da cihad ettin mi?”

Adam, -Hayır, dedi.
-Güneyde veya Kuzeyde cihad ettin mi? Adam yine “Hayır” dedi. bunun üzerine alim o adama,
-Doğu, Batı, Güney ve Kuzeyde kafirler elinden eminler, bari sus da Müslümanlar dilinden emin olsunlar. !!!

Dualarımızın sonunda, Hamd alemlerin Rabb’i olan Allah’adır.

Yazar ; Ebu Ğureyb Eş-Şami

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
3 ADET YORUM YAPILDI

Özgür11 Eylül 2018 / 07:22Cevapla

Allah razı olsun, güzel bir bilgilendirme olmuş.

Turabali21 Eylül 2018 / 19:19Cevapla

Allah tan temennimiz bize kapı yol açması amin !

bir kardeş26 Mart 2019 / 14:48Cevapla

Allahu alem..Müslümanların bulundukları yerde örgütlenip, imkan ve kabiliyetlerini tespit ederek üzerlerine düşeni yapması bugün izlenecek en doğru siyaset olabilir..

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları İDRAK MEDYA'ya aittir, resim ve haberler değiştirilemez yalnız dağıtılabilir. Tüm Hakları Saklıdır © 2019 İDRAK MEDYA