İDRAK MEDYA

İslam Devleti Askerlerinin Seferber Olma Kıssaları – 5

İslam Devleti Askerlerinin Seferber Olma Kıssaları – 5
10 Şubat 2019 - 22:32

İslam Devleti Askerlerinin Seferber Olma Kıssaları – 5

İslam Devleti’nin resmi radyosu olan Beyan Radyosu’nun yayınladığı “Seferber Olma Kıssaları” isimli İslam Devleti’nin muhacir ve ensar Mücahidlerinden bazılarının cihada katılırken yaşadıklarını anlattıklarını ve Müslüman kardeşlerine yaptıkları nasihatlerini içeren kesitlerin tercümelerini sizlerin okumasına sunuyoruz.

Bu bölümde kıssasını bizlere anlatan kardeşimiz; muhacir kardeşlerimizden biridir.

– Değerli kardeşim cihada katılma kıssan nasıl oldu?
– Müminleri cihadla izzetli kılan şirk ehlini zelil kılan, kendisine hicret edenlere hicreti bahşeden ve zorluk anında muvahhidlere yardım eden Allah’a hamdolsun. Muhacirlerin imamına ve muttakilerin önderine salat ve selam olsun.

Muhacir ve Ensar’dan önde gelenlerden ve kıyamete kadar ihsan üzere onlara tabi olanlardan Allah razı olsun.

İki sene önce hilafetin ilan edilmesinden ve Allah’ın şeriatını hâkim kılan ve Allah’ın kelimesini yüceltmek için cihad eden bir devletin olmasından sonra, haçlıların topraklarını terk edip, Allah’ın şeriatının hâkim olduğu topraklara hicret etmeye karar verdim.

Hicretimin ilk çekirdekleri internet üzerinden olmuştu, zira orada ben ve tüm ailem emirimiz olan “Şeyh İbrahim b. Avvad’a biatımızı ilan etmiştik.
Ben öncede Paltalk adlı bir programda İslam Devleti’nin akidesini ve menhecine davet ediyor ve yalancı bel’amların, mürcielerin ve ihvancıların iftiralarına cevap veriyordum. Bu program üzerinden İslam Devleti’ndeki kardeşler ile görüşüyorduk. Dolayısıyla hicret ve Hilafet topraklarındaki kardeşlerimize katılma isteğim daha da artıyordu. Ben ve ailem hazırlıklarımızı tamamladıktan sonra hicret ettik ve kolaylaştırması için Allah’a dua ettik.

– İslam Devleti Mücahidlerine katıldığınız ilk günlerde ne gibi zorluklarla karşılaştınız?
Allah’a hamd olsun sebeplere sarılıp Allah’a tevekkül ettikten ve Âlemlerin Rabbinin emrettiği gibi emniyete dikkat ettikten sonra hiçbir zorlukla karşılaşmadım. Haçlı devleti İtalya’da hazırlıklarımı tamamladım ve 4 ay bekledim. Bu 4 ayın günleri yaşadığım en geçmek bilmeyen en uzun günlerdi. Okulların tatil olduğu günler gelince de yola çıktık, çünkü bu günler çocuklarla beraber ülkeden çıkmak için en uygun günlerdi.
Allah’a hamdolsun ki yolculuğumuz turistlerin yolculuğu gibi rahat geçti, İzzet ve cihad yurduna ulaşınca Allah Azze ve Celle’nin şu sözünün farkına vardım ve canlı olarak yaşadım: “Kim Allah yolunda hicret ederse yeryüzünde barınacak çok yer ve genişlik bulur.” (Nisa 100)
Vallahi kardeşlerim bizler hem zahiri hem de batini olarak nimetler içindeyiz, bunu Allah’tan başka kimse bilemez. Allah Subhanehu ve Teâlâ’dan dileğim bu yolculuğumuzun sonunda düşmanlarına zarar verdikten sonra canlarımızı kendi yolunda şehitler olarak almasıdır.

– Katıldığın gazvelerde imani olarak yaşadıklarından anlatmak istediğin bir şey var mı?
– Allah’a hamdolsun ki tağutların ülkelerinde kaybettiğimiz izzeti ve şerefi burada görmekteyim, Allah yolunda cihad ederek, Allah düşmanlarıyla çarpışarak ve Allah’ın hadlerini uygulayarak elde edilen bir izzet.
Vallahi sevgili kardeşlerim bizler burada oradaki senelerdir gözlemlediğimiz ve Rabbimizin şeriatını uyguladığımız hilafet topraklarında bizler izzeti ve şerefi yaşamaktayız. Bu mübarek topraklara ulaşıncaya kadar beni yaşatan Allah’a hamdolsun.

Allah Azze ve Celle’den her ihlaslı kardeşimizin bu topraklara ayak basıp bu anları yaşamalarını ve Allah yolunda cihad etmelerini onlara kolaylaştırmasını dilerim.


– İslam Devleti Mücahidlerine neyi nasihat edersin?

Allah’tan onların ayaklarını sabit kılmasını, onlara yardım etmesini, onların kalplerini birleştirmesini ve onların atışlarını isabetli kılmasını diliyorum.

Kardeşlerim size Allah’a karşı takvalı olmanızı ve niyetinizi ihlaslı kılıp yenilemenizi tavsiye ederim.

Bilin ki vallahi sizler hak üzeresiniz, bu yol Nebilerin ve Peygamberler’in yoludur. Bu yolda sabır edin ve birbirinize sabrı tavsiye edin. Hiç şüphe yok ki Allah’ın yardımı yakındır. Bizler daha önce kitaplarda okuduğumuz kerametlere buralarda yakinen şahit olmaktayız. Kardeşlerim niyetlerinizi salih tutun ve niyetlerini yalnızca Allah için kılarak tazeleyin.


– Son olarak Beyan Radyosu dinleyicilerine neyi nasihat edersin?

– Tüm Muvahhid ve ihlaslı kardeşlerime diyorum ki; Irak, Şam, Sina Nijerya, Libya, Yemen ve Horasan’daki Hilafet topraklarına Allah yolunda seferber olun. Şayet buralara hicret edemiyorsanız, bıçaklayarak, araçla ezerek, yakarak ve onları bize saldırmaktan alıkoyacak her yolla kendi beldelerinde kâfirlere saldırın. Zira yapacağınız bu saldırılar Mücahid kardeşlerinizin ve Müslümanların kalplerini ferahlatır.

Ey bu Hilafetin doğruluğu hakkında aklında şüpheler olan kişi! Sana İmam Şafii’nin şu sözünü hatırlatırım “Hak ehlini bilmek istiyorsan Kâfirlerin oklarının hangi yöne doğru yöneldiğine bak” İşte bu gün haçlılar, ateistler, Ruslar, Mecusiler, Arap ve acem mürtedler ve bizden görünen münafıklar, tüm bunların hepsi Allah’ın dininde pazarlık yapmayan ve Allah’ın şeriatı yeryüzünün tamamına hâkim kılınıncaya kadar cihad ilan eden İslam Devletine karşı birleşmişlerdir.

Sizlere Nebi ﷺ’in şu hadisini hatırlatmak istiyorum: “İş şu duruma gelecek: sizler ordular haline dönüşecek, bir ordu Şam’da, bir ordu Yemen’de bir orduda Irak’ta olacak.” Dininize yardım etmek ve değerlerinizi savunmak için yerinizden sıçrayın.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları İDRAK MEDYA'ya aittir, resim ve haberler değiştirilemez yalnız dağıtılabilir. Tüm Hakları Saklıdır © 2019 İDRAK MEDYA