İDRAK MEDYA

İslam Devleti Savaş Bülteni 08.08.2019

İslam Devleti Savaş Bülteni 08.08.2019
09 Ağustos 2019 - 10:28

İslam Devleti Savaş Bülteni 08.08.2019

ŞAM
• Deyr Ez-Zor kırsalındaki “Es-Suvar” ilçesinde bulunan “Ruveyşid” köyünde PKK istihbaratının bir unsurunu İslam Devleti savaşçıları tarafından üzerine ateş açılması sonucu öldürüldü.
• Deyr Ez-Zor kırsalındaki “Ziban” kasabasında İslam Devleti savaşçıları tarafından üzerlerine ateş açılması sonucu PKK’nın 2 unsuru öldürüldü.
• Haseke’nin güneyinde bulunan “Merkede” kasabasındaki köprü üzerinde bir kontrol noktalarının üzerine İslam Devleti savaşçıları tarafından patlayıcı cihazın infilak ettirilmesi sonucu PKK’nın 4 unsuru öldürülürken diğer 2 unsuru da yaralandı.
• Deyr Ez-Zor kırsalındaki “Ziban” kasabasında İslam Devleti savaşçıları tarafından üzerlerine patlayıcı cihazın infilak ettirilmesi sonucu PKK’nın 2 unsuru öldürülüp diğer 3 unsuru yaralanırken yolculuk ettikleri kamyon da kullanılamaz hale getirildi.
• Deyr Ez-Zor kırsalındaki “Et-Tayyane” ve “Ziban” kasabalarının arasında İslam Devleti savaşçıları tarafından üzerlerine ateş açılması sonucu PKK’ya bağlı “Ebu Hardub” kasabasının “Sivil Meclisi”nin 4 üyesi öldürülürken yolculuk ettikleri araç da kullanılamaz hale getirildi.
• Deyr Ez-Zor kırsalındaki “Ziban” ilçesine bağlı “El-Havaic” köyünde İslam Devleti savaşçıları tarafından üzerine ateş açılması sonucu PKK’nın bir casusu öldürüldü.
• Deyr Ez-Zor’un kuzey kırsalındaki “Muayzile” köyünde İslam Devleti savaşçıları tarafından üzerlerine patlayıcı cihazın infilak ettirilmesi sonucu PKK unsurlarından öldürülülenler ve yaralananlar olurken yolculuk ettikleri 4×4 araç da kullanılamaz hale getirildi.

IRAK
• Selahaddin’deki “El-İshaki” ilçesine bağlı “El-Azba” mıntıkasında “Selahaddin OHAL”den “Ala Emin El-Mucmai” adlı bir astsubay İslam Devleti savaşçıları tarafından esir alındıktan sonra öldürüldü.
• Diyala’nın “El-Mikdadiye” ilçesine bağlı “Miyah” köyünde İslam Devleti savaşçılarından bir keskin nişancının üzerlerine açtığı ateş sonucu Haşd El-Aşairi’nin 3 unsuru öldürülürken bir diğeri de yaralandı.

El-Yusufiye mıntıkasında Hilâfet askerleri tarafından infaz edilen Rafızi Haşd unsuru

HORASAN
• Kabil şehrindeki “Bölge 11″de yolculuk ettikleri otobüsün üzerine İslam Devleti savaşçıları tarafından patlayıcı cihazın infilak ettirilmesi sonucu “İdari Yolsuzlukla Mücadele Yüksek Otorite”sinin çalışanlarından 20 kişi öldürüldü ve yaralandı.

SİNA
• Sina’daki “Ariş” şehrinin doğusunda bulunan “Eş-Şureyfat” köyünde İslam Devleti savaşçıları tarafından üzerine ağır makineli silahla ateş açılması sonucu Mısır ordusuna ait bir “Hummer” aracı kullanılamaz hale getirildi.

Hamd ve Minnet Allah’adır.

Kaynak: Meydan Haber

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
1 ADET YORUM YAPILDI

فرسان الشهادة أبو حفص المصلاوي9 Ağustos 2019 / 10:54Cevapla

ولله الحمد واملنة

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları İDRAK MEDYA'ya aittir, resim ve haberler değiştirilemez yalnız dağıtılabilir. Tüm Hakları Saklıdır © 2019 İDRAK MEDYA