İDRAK MEDYA

İslam Devleti’nden Deyr Ez-Zor’da PKK Karargâhına İstişhad Operasyonu

İslam Devleti’nden Deyr Ez-Zor’da PKK Karargâhına İstişhad Operasyonu
12 Temmuz 2019 - 20:44

İslam Devleti’nden Deyr Ez-Zor’da PKK Karargâhına İstişhad Operasyonu

Deyr Ez-Zor’daki askeri karargâhın içinde düzenlenen istişhad operasyonu sonucu PKK’nın onlarca unsuru öldürüldü ve yaralandı.

Bugün Deyr Ez-Zor kırsalında PKK’ya ait bir askeri karargâhın içinde İslam Devleti savaşçıları tarafından patlayıcı yüklü bir aracın infilak ettirilmesi sonucu PKK’nın onlarca unsuru öldürüldü ve yaralandı.

“A’mak” Ajansı güvenlik kaynaklarının aktardığına göre İslam Devleti’nin bir savaşçısı “Et-Tayyane” kasabasında patlayıcı yüklü 4×4 aracını içerisinde onlarca unsurun bulunduğu PKK’ya ait bir askeri karargâha doğru sürdü ve karargâhın içine girip aracı infilak ettirmeyi başardı, böylece onların saflarından onlarca kişi öldürüldü ve yaralandı.

Kaynaklar Hedef alınan karargâhın PKK’nın bölgede sürekli güvenlik harekâtlarını yürütmesi için kalabalık tuttuğu, “Özel Kuvvetler” adı verilen yüzlerce unsurunu buradan harekete geçirdiği Deyr Ez-Zor kırsalında bulunan çok sayıda askeri karargâhtan biri olduğunu açıkladı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları İDRAK MEDYA'ya aittir, resim ve haberler değiştirilemez yalnız dağıtılabilir. Tüm Hakları Saklıdır © 2019 İDRAK MEDYA