İDRAK MEDYA

İslam Devleti’ne Karşı 80 Sancak: Demokratik Kongo Cumhuriyeti Koalisyona Katıldı

İslam Devleti’ne Karşı 80 Sancak: Demokratik Kongo Cumhuriyeti Koalisyona Katıldı
08 Haziran 2019 - 11:53

İslam Devleti’ne Karşı 80 Sancak: Demokratik Kongo Cumhuriyeti Koalisyona Katıldı

İslam Devleti’ne karşı savaşan uluslararası haçlı koalisyonu yaptığı açıklamada Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nin İslam Devleti’ne karşı savaşan devletler listesine katılan 80. ülke olduğunu ilan etti.

Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nin Hilâfete karşı savaşan uluslararası koalisyona katıldığının ilan edildiği açıklama İslam Devleti’nin Orta Afrika’da bulunan Kongo’da düzenlediği ilk saldırısından bir buçuk ay sonra geldi. Böylece dünya genelinde İslam Devleti’ne karşı savaşan ülkelerin sayısı 80’e ulaştı.

Hatırlanacağı üzere Kongo’daki ilk saldırısını 18 Nisan’da düzenleyen İslam Devleti aynı zamanda “Orta Afrika Vilayeti”nin de kurulduğunu ilan etmişti.

İslam Devleti’nin Kongo’da düzenlediği ilk saldırı 18 Nisan’da Beni mıntıkasındaki Bovata köyünde Kongo ordusunun bir kışlasına düzenlenmişti. Saldırıda Kongo ordusunun 3 askeri öldürülürken 5 askeri de yaralanmıştı.

O tarihten bu zamana kadar saldırılarına ara vermeden devam eden İslam Devleti en son 3 Haziran Pazartesi günü yine Beni mıntıkasındaki “Ravangva” köyünde haçlı Kongo ordusuna bir saldırı düzenledi ve bu saldırının sonucunda Kongo ordusunun 25 askeri öldürüldü ve yaralandı.

Nitekim Allah Rasulü ﷺ sayılarının 80’e ulaşacağı bizlere haber vermiştir: “RumlarIa güvenilir bir sulh yapacaksınız. Onlar ve siz, arkanızdaki bir düşmanla savaşacaksınız. Zafer kazanacak, ganimet elde edecek ve dağılacaksınız. Sonra dönüp, tepecikleri olan bir otlakta konaklayacaksınız. Rumlardan biri, haç kazandı, diyecek. Müslümanlardan biri de, hayır, Allah kazandı, diyecek. Sonra bu Müslüman haçlarına saldıracak, haçları ona uzak değildir ve haçı kıracak. Rumlar haçlarını kırana öfkelenecek ve onun boynunu vuracaklar. Sonra Müslümanlar da silahlarına sarılacak ve birbirleriyle savaşacaklar. Allah’u Teâlâ, bu Müslüman gruba şehadeti lütfedecektir. Rumlar, Rum’un sahibine şöyle diyecek; ey Araplar biz size yeteriz. Sonra savaş için toplanacaklar ve 80 sancak altında onlara gelecekler. Her sancağın altında 12 bin asker bulunacaktır.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
2 ADET YORUM YAPILDI

Abdullah8 Haziran 2019 / 21:06Cevapla

Selamunaleykum ve Rahmetullahi ve Berekatuhu
Kardeş.senden ricam Allah Resulu nun (aleyhusselati vesselam ) haberin en altindaki buyurduğu hadisi şerifinin daha detayli bir sekilde aciklamali olarak varsa paylasimini yaparmisiniz.Rabbim ecrini versin.
Rabbim Hilafetin askerlerini korusun.
Hilefet diyarına Türkiye vilayetinden selamlar olsun.
Esselamualeykum ve rahmetullahi ve bereketuhu

    idrakmedya8 Haziran 2019 / 21:24Cevapla

    Ve aleykumselam ve rahmetullah ve berakatuh

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları İDRAK MEDYA'ya aittir, resim ve haberler değiştirilemez yalnız dağıtılabilir. Tüm Hakları Saklıdır © 2019 İDRAK MEDYA