İDRAK MEDYA

İslam Devleti’nin Vermiş Olduğu Savaşın Kâfir Ülkelerdeki Etkisi

İslam Devleti’nin Vermiş Olduğu Savaşın Kâfir Ülkelerdeki Etkisi
07 Ocak 2019 - 19:07

İslam Devleti’nin Vermiş Olduğu Savaşın Kâfir Ülkelerdeki Etkisi

Mücahidlerin kanları ile sulanan ve tarihe altın harflerle yazılan bir savaştır bu; Hilafet’in ile 80’e yaklaşan bayraklarıyla kâfirlerin savaşı!

Nübüvvet menheci üzere kurulan Hilafetin geri gelmesi ile artık dünya yeni bir döneme giriş yapmış, Müslümanların sırtından zillet dolu yükler kaldırılmış ve Müslümanların devletinin kurulması ile izzet dolu günler geri dönmüştü.

Hilafetin geri gelmesi ile hem Müslümanların hem de kâfirlerin hayatları birçok konu bakımından değişiklik göstermeye başlamış oldu.

Müslümanlar evlerinde oturarak Amerika’nın ve Haçlıların Müslümanları öldürmesini izlemek zorunda değildi artık, tam aksine Müslümanlar artık Amerika ve Haçlılarla savaşarak izzetlerini, onurlarını, ırzlarını, namuslarını ve canları koruyabiliyorlardı.

Hayatları değişen sadece Müslümanlar değildi elbette. Kâfir devletlerin halklarının hayatları da birçok yönden değişime uğradı. Şeyh Ebu Muhammed El-Adnani’nin muvahhidleri kâfirlerin ülkelerinde saldırıya teşvik etmesi ile Avrupa ve birçok Haçlı ülkesi adeta yangın yerine dönmüştü. Yurtlarında emniyeti ve rahatı unutan kâfirler halen korkularından arınmış değil. Kâfirlerin aldıkları yılbaşı önlemleri her sene olduğu gibi bu senede yüksek seviyelerde idi.

Şehitlerin kanıyla tutuşturulan o ateş halen söndürülebilmiş değil. Haçlı ve mürted devletlerin yılbaşı için aldıkları önlemlerden bazıları:

İstanbul’da yoğun güvenlik önlemleri
İstanbul’da 39 bin polis ve 4 bin jandarma görevlendirildi. Yılbaşı günü için özel güvenlik önlemleri alındı, Emniyet Genel Müdürlüğü’nde adeta kırmızı alarm verildi.


Fransa’nın başkenti Paris’te yoğun güvenlik önlemleri alındı.
Kentte yaklaşık 12 bin polis görev yaptı. Fransa İçişleri Bakanlığı’nın verilerine göre, tüm ülkede 147 binden fazla kişi bu kapsamda görev yaptı.


Almanya’nın Köln kentinde yaşayanlar da, yeni yıla yoğun güvenlik önlemleri içinde girdi
Yılın son gününde erken saatlerden itibaren polis ekiplerinin Köln Katedrali’nin çevresinde yoğun güvenlik önlemleri aldığı gözlendi. Havai fişek gösterilerinin yapıldığı bölgede, insanların Ren nehrine düşme tehlikesine karşı nehir çevresi korkuluklarla çevrildi.


DAHA ÖNCE HANGİ SALDIRILAR OLMUŞTU?


İstanbul’da Reina saldırısı: 39 Ölü 69 yaralı
31 Aralık’ta 2016’yı 2017’ye bağlayan yılbaşı gecesi İstanbul’un ünlü gece kulüplerinden Reina’ya düzenlenen silahlı saldırıda Hilafet askerlerinden bir asker uzun namlulu silahla 39 kişiyi öldürmüş, 69 kişiyi de yaralamıştı.


Paris’te Yahudi marketine yapılan saldırıda 5 kişi ölmüştü
Hilafet askeri Amedy Coulibaly, 19 Ocak 2015’te Paris’te düzenlediği eylemde bir kadın polisi öldürdükten sonra kentin doğusunda bulunan Vincenne bölgesindeki bir Yahudi marketinde müşterileri rehin almış ve 4 kişiyi daha öldürmüştü. Coulibaly ve Kouachi kardeşler, iki ayrı vakada polis tarafından şehid edilmişti.


Almanya’da Tır Noel Pazarına Girdi:12 Ölü
Almanya’nın başkenti Berlin’de ise 9 Aralık 2016’da bir tır Noel pazarına girerek insanları ezmişti. Saldırıda 12 kişi hayatını kaybederken, 56 kişi yaralanmıştı. İslam Devleti’nin üstlendiği saldırıyı düzenleyen Hilafet askeri İtalya’da çıkan çatışmada şehit edilmişti.


Fransa’da bir kişi 4 polisi yaralamıştı
Fransa’nın Joue-les-Tours şehrinde 20 Aralık 2014’te Hilafetin askerlerinden bir asker, bir polis memuruna saldırmıştı. 3 polisi daha yaraladıktan sonra vurularak şehit edilmişti.


Brüksel’de art arda 3 patlama: 34 ölü
Brüksel’deki Zaventem Havalimanı ile Maelbeek metro istasyonunda 3 patlama oldu. Patlamalarda 34 kişi öldü, 250 kişi de yaralandı. Belçika Başbakanı, “Belçika için kara bir gün” açıklaması yaptı. Brüksel’deki bombalı saldırıları İslam Devleti üstlendi.ABD tarihinin en kanlı silahlı saldırısı: Las Vegas
ABD’nin Las Vegas kentinde düzenlenen saldırı, ABD tarihinde şimdiye kadar en fazla kişinin öldürüldüğü saldırı olarak kayıtlara girdi. 64 yaşındaki Amerikan vatandaşı Stephen Paddock’un konser alanındaki katılımcıların üzerine yolun karşısındaki otelin 32. katından ateş açması ülkeyi şoke etti. Saldırıda en az 59 kişi öldü, 500’den fazla kişi yaralandı.


Fransa’da Kamyonla Saldırı: En Az 75 Ölü
Fransa’nın Nice kentindeki Bastille Günü kutlamaları sırasında bir kamyonet, kalabalığın ortasına dalarak kâfirlere saldırdı. Fransız polisi olayda 75 kişinin öldüğünü açıkladı.

İslam Devleti Mücahidlerinin kâfir ülkelere yaptıkları saldırılar sonucu Müslüman kalpler ferahlamış kâfirlerin yürekleri acı ve keder ile dolmuş Müslümanların ülkelerinde yasadığı acı ve ateş onların ülkelerini de sarmıştı.

Ve bunun neticesinde kâfirler bugün milyon dolarlar harcayıp her gün güvenlikleri için yüzlerce yol kapatıp binlerce insanı güvenlik önlemleri için sorguya almış gece gündüz binlerce kişilik orduları ile OHAL üzere duruyorlar. Hayatları dünya olan kâfirlerin hayatları artık İslam Devleti’nin korkusu ile zindana dönüşmüştür.

Milyon dolarlar, binlerce asker, polis ve istihbaratın sürekli hazır olması, alınan yüzlerce önlem, birçok ülkeye vatandaşlarının gitmesini engellemek ve benzeri çareler ile hayatlarını kurtarma derdine düşmüş durumdalar.

Kafirler İslam Devleti’nin eliyle gelen yıkımı, korkuyu ve sıkıntıyı engellemek için ellerindeki her şeylerini harcıyorlar.

Bununla beraber İslam Devleti’ne alternatif olarak insanların O’na katılmasını engellemek için Taliban ve Şam sahavatını işbirlikçi mürted devletlerin eliyle para, silah ve her türlü yardım ile ayakta tutmaya çalışıyorlar.

“Düşman milleti kovalamakta gevşeklik göstermeyin. Eğer siz acı çekiyorsanız, şüphesiz onlar da sizin çektiğiniz gibi acı çekiyorlar; oysa siz Allah’tan onların beklemedikleri şeyleri bekliyorsunuz. Allah, bilendir, hüküm ve hikmet sahibidir.”(Nisa/104)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları İDRAK MEDYA'ya aittir, resim ve haberler değiştirilemez yalnız dağıtılabilir. Tüm Hakları Saklıdır © 2019 İDRAK MEDYA