İDRAK MEDYA

İsrail Askerleri Gazze Sınırında 1 Filistinliyi Öldürdü

İsrail Askerleri Gazze Sınırında 1 Filistinliyi Öldürdü
11 Ocak 2019 - 21:46

İsrail Askerleri Gazze Sınırında 1 Filistinliyi Öldürdü

Abluka altındaki Gazze Şeridi’nde düzenlenen demokratik gösterilere İsrail askerlerinin saldırısı sonucu 1 Filistinli öldü, 10 kişi de yaralandı.

Gösterilerde ayrıca biri gazeteci 10 kişinin de yaralandığı aktarılıyor.

Filistinliler, 30 Mart’tan bu yana abluka altındaki Gazze Şeridi’nin İsrail sınırında “Büyük Geri Dönüş Yürüyüşü” adı altında ‘barışçıl’ eylemler düzenliyor. İsrail askerleri ise sivil halkın üzerine gerçek mermilerle ateş açıyor.

İsrail askerlerinin 30 Mart’tan bu yana devam eden gösterilere saldırılarında 225’ten fazla Filistinli öldü. Aynı dönemde İsrail’in Gazze’ye düzenlediği hava saldırısı ve tank atışlarında da en az 14 Filistinli öldü.

Peki, Filistin’deki silahlı gruplar Yahudilerden kaç kişiyi öldürdü?

Asıl sorulması gereken soru bu aslında. Malını, ırzını hiçe sayan düşmanın karşısında barışçıl eylemler düzenleyerek zafer kazanacağına inandırılmış bir halk, işte Filistin’in içine düştüğü girdap!

Oysaki Allah Rasulü ﷺ şöyle buyuruyor; “Kıyamete yakın bir zamanda kılıçla gönderildim.” Ümmet, İslam’ın barış değil tam aksine kâfirlerle cihad dini olduğunu öğrendiğinde, Allah’ın izniyle Kudüs, İstanbul ve Roma hepsi Müslümanların olacaktır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları İDRAK MEDYA'ya aittir, resim ve haberler değiştirilemez yalnız dağıtılabilir. Tüm Hakları Saklıdır © 2019 İDRAK MEDYA