İDRAK MEDYA

Kaliforniya yangınının maliyeti 9 milyar dolar

Kaliforniya yangınının maliyeti 9 milyar dolar
13 Aralık 2018 - 15:15

Kaliforniya yangınının maliyeti 9 milyar dolar

Kaliforniya Sigorta Denetleme Kurulu, geçtiğimiz Kasım ayında, Kaliforniya’nın kuzeyi ve Malibu’da binlerce evin yanmasına ve 88 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan yangının maliyetinin en az 9 milyar dolar olarak tahmin edildiğini açıkladı.

Kurul Sözcüsü Dave Jones, “2018’deki orman yangınları, Kaliforniya tarihinin en ölümcül ve en tehlikeli orman yangını felaketleriydi” diyerek, sigorta şirketlerinin daha fazla tazminat talebi alınmasıyla bu yangınların maliyetinin artmaya devam ettiğini belirtti.

Jones, Kasım ayında meydana gelen ve 100 bin hektarlık yeşil alan ile yerleşim alanına kadar uzayan yangınlardan kaynaklı kayıpların telafi edilmesi için sigorta şirketlerinin bugüne kadar 40 binden fazla talep aldığını söyledi.

Haçlılara gazabını göndererek, Müslümanların kalplerini rahatlatan Rabbimize hamdolsun.

Ayrıca belirtmek isteriz ki onlara ulaşan bu gazap sadece bu dünyada ki cezalarıdır ahiretteki azap ise çok daha çetin ve süreklidir.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları İDRAK MEDYA'ya aittir, resim ve haberler değiştirilemez yalnız dağıtılabilir. Tüm Hakları Saklıdır © 2019 İDRAK MEDYA