İDRAK MEDYA

Konu İdlib Olunca Ne Değişti?

Konu İdlib Olunca Ne Değişti?
24 Temmuz 2019 - 19:48

Konu İdlib Olunca Ne Değişti?

Bilindiği üzere HTŞ’nin kontrolünde bulunan İdlib ve çevresinde Nusayri Esad rejiminin hava saldırıları sonucu yaşanan ölüm ve yıkımlar sebebi ile birçok ülkeden İdlib’deki savaşın durması için destek yağmıştı. Bu ülkelerin başında ise ABD ve BM’e bağlı ülkeler gelmekte.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Morgan Ortagus, İdlib’in Maret Numan ilçesine yapılan hava saldırılarına ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

ABD’nin sivilleri hedef alan saldırıları kınadığını belirten Ortagus, Rusya ve Nusayri Esad rejimi tarafından 3 aydır devam eden hava saldırılarının çocuk ve sivilleri katlettiğini, bölgeyi daha istikrarsız hale getirdiğini ve en az 330 bin insanın içinde bulunduğu güç olan yaşam koşullarını daha da zorlaştırdığını vurguladı.

Morgan Ortagus, “Bu devam eden saldırılar, Esed rejimi ve müttefiklerinin bölgedeki sorunlara silahlı bir çözüm bulma konusundaki isteklerini gösteriyor. Bu saldırılar çaresizliğin bir parçasıdır.” ifadelerini kullandı.

Bununla beraber Rusya ve rejimin sivil yapıları ve Birleşmiş Milletler (BM) ile çalışan sağlık merkezlerini kasten vurarak uluslararası hukuku yok saydığını belirten Ortagus, başta Beyaz Baretliler olmak üzere birçok insani yardım gönüllüsü ve ambulans sürücülerinin bile hedef alınmasına dikkati çekti.

Öte yandan Birleşmiş Milletler (BM) Suriye Krizi İçin İnsani Yardımlar Koordinatör Yardımcısı Mark Cutts, Beşşar Esed rejimin saldırılarına tepki göstererek sivilleri hedef alan saldırıların son bulmasını istedi.

Cutts, yaptığı yazılı açıklamada, Esad rejimi ve destekçilerinin İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi sınırları içerisindeki sivil yerleşimlere yoğun saldırılarının devam ettiğini belirtti.

Hatırlanacağı üzere İslam Devleti Şam topraklarında hükmederken, başta haçlı ABD olmak üzere 60’tan fazla ülke Uluslararası Koalisyon’a katılmış ve İslam Devleti’ne karşı savaşa girmişlerdi.

İslam Devleti’ni gece gündüz, çocuk yaşlı, kadın erkek demeden bir günde onlarca kez olmak üzere bombalayan bu haçlılar, şuan HTŞ’nin kontrolünde bulunan bölgelerde yapılan bombardımanın vahşice olduğunu söylüyorlar.

Soruyoruz şimdi sizlere; Amerika değil miydi şeriat için kurulmuş olan ve bütün dünyaya karşı Allah’ı kelimesini yücelteceğini söyleyen İslam Devleti’ni ve sivil halkını bombaların anası adı verilen bombalarla bombalayan?

Konu İdlib’e gelince ne değişti?

Soruyoruz şimdi sizlere; şimdi HTŞ’nin kontrolünde bulunan bölgelerde bombardıman yapan Rusya ve Esad rejimini kınayan ve sivil halkı düşündüklerini iddia eden ABD değil miydi Rakka’da Müslüman halkın üzerine fosfor bombaları atan?

Konu İdlib’e gelince ne değişti?

Soruyoruz şimdi sizlere; ABD değil miydi dünya üzerinde yasaklanmış ne kadar kimyasal bomba varsa İslam Devleti topraklarını bu bombalarla bombalayan ve şimdi Esad’ın sivil halkı bombalarken kullandığı kimyasal bombaları kınayan?

Konu İdlib’e gelince ne değişti?

Evet, ABD ve öncülük ettiği koalisyon hiçbir zaman İslam Devleti Mücahidlerinden razı olmadılar. Çünkü İslam Devleti Mücahidleri hiçbir zaman haçlılara ve Yahudilere zarar veremeyeceği bir masaya oturmayı kabul etmedi. Fakat ne var ki bugün HTŞ, laik Türkiye’ye kendini sevdirmek için elinden gelen her şeyi yapıyor.

Bu gün Taliban, Rusya ile ilişkilerini sürekli olarak güçlendirip neredeyse beraber ticarete atılacak duruma geldi. Taliban’ın sıkı dostu olan Rusya gece gündüz demeden İdlib ve çevresini bombalarken, Taliban ile aynı akideyi paylaşan HTŞ mürtedleri bir gün olsun bu konu hakkında Taliban’ın Rusya ile görüşmesini istememiştir.

Tağutların maşası ve ‘Türk istihbaratı destekli HTŞ’ unvanını kazanan bu mürtedler izzeti Allah’ın dininde değil de bu tağutların gölgesi altında olup onlara uşaklık yaparak kazanacaklarını zannettiler. Elinin altında bulunan savaşçıları şeriat ile hükmedeceklerini vaat edip oyalaya dururken inceden demokrasiyi kendi bölgelerine getirmeye başlayan HTŞ, bilindiği üzere mahkemelerinde Allah’ın şeriatı bir tarafa dursun, yapılan suçlara karşı demokraside bile olmayan bazı hükümlerle hükmetmeye başladılar.

İslam Devleti’ni haricilik ve hatta ateistlik yaftaları ile yaftalayan bu hayırsız topluluk, kendi öz evlatlarını tanır gibi İslam Devleti’nin elinin altında bulundurduğu topraklarda Allah’ın şeriatı ile hükmettiklerini biliyorlardı. Fakat ne var ki Allah’ın kendilerinden hayrı söküp aldığı bir milletin felaha ermesi hiç şüphesiz görülmüş bir durum değildir.

Allah Azze ve Celle günleri kâfirlerin ve Müslümanların arasında sürekli olarak döndürüp durur. Öyle ki bundandır ki nimet ve hikmetler sayılamayacak kadar çoktur. Allah’tan günlerin dönüşümünü İslam Devleti Mücahidlerine döndürmesini diliyoruz.

O zaman anlayacaklar, kâfir ve mürtedlere karşı en şiddetli olan akide adamları kimmiş…

O zaman anlayacaklar, Allah’ın dinini yeryüzüne hâkim kılmaya çalışan hayırlı topluluk kimmiş…

O zaman anlayacaklar, tavizsiz cihad eden ve Müslümanların canlarını ve mallarını kâfirlerden koruyan kimmiş…

O zaman anlayacaklar, öldürülen bütün Müslümanların intikamını almak için canlarını hiçe sayan aslanlar kimmiş…

“Dinlerine uymadıkça Yahudiler de Hristiyanlarda asla senden razı olmayacaklardır.” (Bakara 120)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
1 ADET YORUM YAPILDI

فرسان الشهادة أبو حفص المصلاوي9 Ağustos 2019 / 10:57Cevapla

وال حول وال قوة إال بالله العيل العظيم

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları İDRAK MEDYA'ya aittir, resim ve haberler değiştirilemez yalnız dağıtılabilir. Tüm Hakları Saklıdır © 2019 İDRAK MEDYA