İDRAK MEDYA

Mevlüt Çavuşoğu: Suriye’de Adil ve Özgür Seçimlerin Gerçekleşmesi İçin Ortamın Oluşacak

Mevlüt Çavuşoğu: Suriye’de Adil ve Özgür Seçimlerin Gerçekleşmesi İçin Ortamın Oluşacak
14 Mart 2019 - 21:26

Mevlüt Çavuşoğu: Suriye’de Adil ve Özgür Seçimlerin Gerçekleşmesi İçin Ortam Oluşacak

T.C Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Cenevre görüşmelerini tamamlayıcı olarak Astana süreci, şiddeti azaltma ve siyasi süreci ilerletme açısından somut katkılar sağlamıştır. Ortak çalışmalarımız sonucu Anayasa Komitesi’nin kurulmasının son aşamasına gelinmesi sağlanmıştır.” diye konuştu.

Anayasa Komitesi’nin kurulmasının ardından BM denetiminde Suriye’de adil ve özgür seçimlerin gerçekleşmesi için ortamın oluşacağına iddiası ortaya atan Çavuşoğlu, Astana sürecinin aynı zamanda Nusayri Esad rejimi ve muhalif gruplar arasında mahkûmların karşılıklı serbest bırakılmasını sağlayarak güven inşasına katkıda bulunduğunu ifade etti.

Türkiye’nin Suriye’de kontrolünü elinde bulundurduğu bölgelerde neredeyse her gün patlamalar, ölümler ve adam kaçırma gibi olaylar yaşanırken, laik Türkiye’nin Dışişleri Bakanı şimdide İdlib için güvenlikten bahsediyor.

HTŞ ve diğer grupların verdiği tavizler ile İdlib hakkında rahatça kararlar alıp veren Türkiye görünen o ki HTŞ ve diğer grupların üzerindeki hâkimiyetini tam anlamıyla eline almış durumda.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları İDRAK MEDYA'ya aittir, resim ve haberler değiştirilemez yalnız dağıtılabilir. Tüm Hakları Saklıdır © 2019 İDRAK MEDYA