İDRAK MEDYA

Molla Bradley’in Taliban’ı ve Muhacirlere Karşı Tavrı

Molla Bradley’in Taliban’ı ve Muhacirlere Karşı Tavrı
27 Haziran 2019 - 18:58

Molla Bradley’in Taliban’ı ve Muhacirlere Karşı Tavrı

Şam ve Irak sahavatlarının yolunu tutarak yüce Allah’ın kelimesi yerine kendi kelimelerinin yüce olması için yeni bir yapılanmaya giren Taliban Hareketi, muhacirler konusunda da yalanlara başvurmakta.

Hatırlanacağı üzere sahavatın sesi olan Asyaninsesi sitesine röportaj veren Taliban sözcüsü Zebihullah, muhacirler konusunda gelen “ABD’li temsilcilerin Afganistan’da bulunan muhacir Müslümanları çıkartmanızı istediklerini biliyoruz. İşgalin sonlandırılmasının ardından Afganistan İslam Devleti’nde yaşamak için hicret etmek isteyecek Müslüman ümmet ile hukukunuz nasıl olacak?” Sorusunu şu şekilde cevaplıyor: “Amerikalılarla olan müzakerelerimizde Afganistan topraklarının hiç kimse için tehdit doğurmayacağı gündem olarak zikredildi. Teyit etmeniz gereken bir şey var ki şuan da dışarıdan Muhacir bulundurmamaktayız. ABD işgalinden önce buraya gelen ve yaşayan Mücahidler ve diğerleri işgal ve savaşın ardından ülkelerine geri döndüler.”

Evet, Muhacirlerin Afganistan’da bulunmadığını ve ülkelerine geri döndükleri yalanını söyleyen Taliban sözcüsünün bu açıklamalarından açık bir şekilde anlaşılıyor ki kuracakları ulus devletlerinde hiçbir muhacire yer yok!

Taliban’ın bu takiyye siyasetini sıkı dostlarından birisi olan İran’dan öğrendiği düşünülüyor.

Ayrıca geçtiğimiz günlerde sunulan BM raporunda Taliban’ın zikrettiği yalan açıkça ortaya çıkıyor.

BM’nin sunduğu rapora göre Afganistan’daki yabancı savaşçılara dair aktarılan bilgiler:

  • Ülkede 20’den fazla yabancı menşeli grup Taliban koruması altında faal durumda. Ülkede halen 8-10 bin yabancı savaşçı var.
  • Yabancı menşeli gruplar arasında El-Kaide, Hint Altkıtası El-Kaidesi, Pakistan Talibanı, Leşkeri Tayyibe, Özbekistan İslami Hareketi, Doğu Türkistan İslami Hareketi gibi gruplar da var.
  • Afganistan’ın kuzeyindeki Bahadşan’da 400 Doğu Türkistanlı yabancı savaşçı aktif halde.

Kendi içindeki muhacirleri inkâr eden Taliban’ın dünyada zülüm gören muhacirler için korunaklı bir sığınak olmayacağı açık bir şekilde ortaya çıkmaktadır. Zaten Taliban Hareketi bunu hiçbir beyanında da ifade etmedi. Taliban için ABD ve diğer batılı ülkelerin güvenliğini sağlamak söz konusu durumda.

Sözde İslam emirliğinin Müslümanlara ve zulüm gören muhacirlere güvenliği vaat etmesi gerekirken Taliban Hareketi her zaman bunun aksine açıklamalarla batı ülkelerine, komşu ülkelerine ve ABD’ye güvenliği vaat etti.

Nerede Molla Ömer’in Taliban’ı ve nerede bugünün Avrupa, Rusya, Çin ve eli kanlı Arap devletleri ile sağlam ilişkiler ve dostluk kuran Molla Bradley’in Taliban’ı?

Taliban’ın gerçekleştirdiği anlaşmaları Hudeybiye’ye benzeten bazı kesimlere şunu soruyoruz: Nebi ﷺ Mekke müşrikleri ile Hudeybiye’de Yahudilerle anlaşıp yönünü Rumlara ve Farslara çevirip onlarla savaşmamış mıydı?

Akıl sahibi herkes bilir ki Allah Rasûlü ﷺ kâfirlerle hiçbir zaman sürekli bir anlaşma yapmadı ve hiçbir kâfir ülkeye de güvenliği vaat etmedi. Bunun tam aksine şöyle buyurdu: “Allah yeryüzünü benim için -her tarafı görünür şekilde- dürüp topladı. Onun hem doğu taraflarını hem batı taraflarını gördüm. Muhakkak ki, benim ümmetimin mülkü/hükümranlığı bana dürülüp toplanan (gösterilen) yerlere kadar ulaşır.” (Müslim, Fiten, 19; Ebu Davud, Fiten, 1; Tirmizî, Fiten,14)

Taliban’ın şu an yürüttüğü siyasete göre Afgan sınırlarını aşmayan bir ulus devleti kurulacak. Peki, bu devlet Allah Rasûlü ﷺ‘in vaat ettiği bu hadise göre tam zıt bir konumda değil midir?

Peki, İslam Devleti Allah Rasûlü ﷺ‘in hadisinin neresinde?

İslam Devleti askerleri herkese açıkça gösterdi ki Allah’ın kelimesini yaymak için bir gün olsun dinlenmeyecekler. Herkes açıkça öğrendi ki Müslüman esir bacılarımız ve kardeşlerimiz kurtarılmadan bir gün olsun dinlenmek yok.

Herkes İslam Devleti tarafından öğrendi ki Müslümanların kanları değersiz değil ve dökülen her Müslüman kanının bedeli düşmana ödetilecektir.

Herkes açık bir şekilde öğrendi ki şeriatın berrak bir şekilde ikame edilmesi İslam Devleti askerlerinin elleriyle gerçekleşti.

Ve yine herkes öğrendi ki İslam Devleti yeryüzünde zulme uğrayan tüm Müslümanlar ve Mücahidler için korunaklı bir sığınak olmuş ve asla onları kâfire teslim etmemişlerdir.

Kendini İslam’a nispet eden Taliban ise küfür milletlerine dokunacak zararı ve cihadı engellemeye çalışacağını sürekli olarak dile getirmekte ve hiçbir şekilde bunu gizlememektedir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları İDRAK MEDYA'ya aittir, resim ve haberler değiştirilemez yalnız dağıtılabilir. Tüm Hakları Saklıdır © 2019 İDRAK MEDYA