İDRAK MEDYA

Molla Bradley’in Taliban’ı ve Tağut Ülkelerle Sıkı Dostluğu (Çin)

Molla Bradley’in Taliban’ı ve Tağut Ülkelerle Sıkı Dostluğu (Çin)
10 Haziran 2019 - 13:35

Molla Bradley’in Taliban’ı ve Tağut Ülkelerle Sıkı Dostluğu (Çin)

Yüce Allah’ın lütfuyla Taliban’ın gerçek yüzünü ortaya çıkaran ve gerek komşu tağut ülkelerle gerekse de diğer tağut ülkelerle olan sıkı dostluğunu ortaya koyan haber silsilemiz devam ediyor.

Taliban’ın sıkı dostluk halinde olduğu tağut ülkelerden bir diğeri de; Uygur halkına uyguladığı zulüm ve katliamlarla bilinen Komünist Çin’dir.

Bilindiği üzere Komünist Çin hükümeti, Uygurlar üzerinde her türlü katliamı ve zulmü uyguluyor. Afganistan ile Çin arasında sınır bölgeleri bulunan Taliban Hareketi şu an Çin hükümetini kınama veyahut onları karşılık vereceğini açıklayan hiçbir bildiride bulunmadı.

Bunun tam aksine Rusya, Çin ve ABD, Afganistan’daki barış sürecini desteklediklerini bildirerek, Taliban Hareketi’ne, barış müzakerelerine katılma çağrısında bulunmuştu.

Ayrıca Çin’in İslamabad Büyükelçisi Yao Jing, Taliban’ın Afganistan’daki siyasi sürece katıldığını belirterek, “Çin, Afgan Talibanı’nı siyasi güç olarak tanıyacak.” şeklinde açıklamalarda bulunmuştu.

Tüm bu yaşananlardan sonra ilerleyen zamanlarda Taliban Hareketi’nin giderek Çin hükümetine yaklaşacağı ve onlarla sürdürdüğü dostluğu ilerleteceği düşünülüyor.

Taliban Hareketi acaba İslam Emirliği diyerek bahsettiği ve kurmayı düşündükleri ulus hükümeti ile Çin’e Müslüman Uygurların kanlarının bedelini mi ödetecek yoksa Çin’e gelecek zararları engelleme yoluna mı gidecek?

Acaba Taliban Hareketi en azından Çin’i kınayıp her gün zulme uğrayan Müslümanların yanında mı olacak yoksa karşılıklı ticari ilişkilerle Afganistan’ın gelişmesini sağlamak için komşu ülkesiyle ittifakını daha da güçlendirerek türlü türlü işkencelere maruz kalan Müslümanları hiçe mi sayacak?

Acaba bu sözde İslam Emirliği’nin gayesi Müslümanları kurtarmak mı olacak yoksa kâfirlerle beraber olup sözde şeriatı her yere hâkim kılmak mı olacak?

Herkes bugün açık bir şekilde öğrendi ki Taliban Hareketi tüm bunları şer’i siyaset adı altında yürüterek yine her zamanki gibi tebaasını kandırma yoluna gidecektir.

Daha kendi coğrafyasındaki zulümlere engel olamayan ve komşu ülkeler ile dost geçinme siyasetini kendine yol edinen Taliban Hareketi birilerine göre ümmetin fedaileri ve savunucularıdır.

Ey akıl sahipleri!
Daha kendi sınır komşularına karşı cihad ilan etmemiş ve Rusya, ABD ve Çin gibi hükümetleri emanda bırakan Taliban mı ümmeti kurtaracak?

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları İDRAK MEDYA'ya aittir, resim ve haberler değiştirilemez yalnız dağıtılabilir. Tüm Hakları Saklıdır © 2019 İDRAK MEDYA