İDRAK MEDYA

Molla Bradley’in Taliban’ı ve Tağut Ülkelerle Sıkı Dostluğu (Suud)

Molla Bradley’in Taliban’ı ve Tağut Ülkelerle Sıkı Dostluğu (Suud)
06 Haziran 2019 - 15:30

Molla Bradley’in Taliban’ı ve Tağut Ülkelerle Sıkı Dostluğu (Suud)

Bugün Molla Ömer’in Taliban’ı olmaktan fersah fersah uzakta olan Taliban Hareketi yaptığı açıklamalar ve ortaya koyduğu amellerle gün geçtikçe tağutların koruyucusu, Müslümanların ise düşmanı olma yolunda ilerliyor.

Taliban’ın küfrün büyük önderlerinden olan Rusya ile sıkı ilişkisi herkes tarafından biliniyor. Bu dostluk bugün öyle bir mertebedeki Taliban siyasi heyeti bu dostluğu hiçbir şekilde gizlemiyor ve kameralar karşısında açıklamaktan da geri durmuyor.

Taliban’ın dostluğu sadece haçlılar ile de sınırlı kalmıyor ABD’nin büyük destekçisi ve hizmetkârı olan mürted Arap hükümetleri ile de dostluğu herkes tarafından biliniyor.

Özellikle Suudi Arabistan ile çok yakın bir dostluğu olan Taliban Hareketi, Suudi Arabistan’ın onca zulmü ve küfrünü unutmuş olmalı ki kendine seçtiği dost ülke âlimlerin katili olarak biliniyor.

Suudi Arabistan ile sözde siyasi ilişkileri bulunan Taliban Hareketi, Suudi rejimin Müslümanları katlettiğini, onlara uyguladığı ve söz etmekten hayâ edilecek işkencelerde bulunduğunu, Suudi rejimin küfrün başı Amerika’nın en büyük ortaklarından olduğunu bilmiyor mu acaba?

Yakın zamanda çıkan haberlerde Suudi rejimin birçok vaizi idam edeceği haberleri ortaya atılmıştı ve Suudi rejim bu haberi yalanlamadı.

Taliban Hareketi bir gün olsun bu idamları gündem etmedi. Bu idamlar için tek kelime etmeyen Taliban, yine bu kişilerin intikamı için de Suudi rejimi aleyhinde hiçbir açıklamada bulunmadı. Aksine onların Haremeyn’in hizmetkârları olduğunu söyledi.

Gerçekleştirdiği küfür görüşmelerinde kâfir ülkeleri emniyette kalacaklarına dair ikna eden Taliban Hareketi nedense ümmetin askerleri olduklarını iddia ederken Suudi rejimin katliamlarına ve işkencelerine hiçbir ses çıkarmadı.

Ey akıl sahipleri!
Oturun ve bir düşünün İslami Emirlik’ten bahseden ve bir Halifelerinin olduğunu iddia eden Taliban Hareketi neden haçlıları ve mürted Arap hükümetlerini emniyette kılarken, barış görüşmelerinde mazlumlar için neden hiç ses çıkarmadı?

Allah Rasûlü ﷺ‘in menheci böyle miydi?

Acaba Allah Rasûlü ﷺ zindanlarda katledilen Müslümanların kurtarılması için mi çalışırdı yoksa kâfirlerin ülkelerinin emniyeti için mi?

Acaba Taliban harekâtına göre Müslüman kavramı sadece kendisinin elinde bulundurduğu topraklarda yaşayanlar mıdır?

Tam aksine kendi topraklarının dışındaki hiçbir Müslüman için kılını bile kımıldatmamakla yetinmeyip o Müslümanlara türlü türlü işkencelerde bulunan ve onları katleden ülkelerle dostluk kurmakta ve onların selameti için elinden geleni yapmakta!

Taliban Hareketi bu açıklamaları ve amelleri ile açıkça göstermektedir ki kuracağı devlet vatan putuna sarılmış ve asla ümmet için savaşmayacak bir devlet olacaktır.

Peki, Taliban Hareketi tüm bu küfür amellerini insanların gözleri önünde uygularken neden tebaası hiçbir ses çıkarmıyor?

Çünkü Taliban Hareketi, her türlü küfür sözüne imza atarken bu yaptıklarının sözde şer’i siyaset olduğundan bahsediyor.

Taliban Hareketi şer’i siyaset adı altında haçlı Rusya’yı ve Avrupa ülkelerini güvende kılıyor.

Yine aynı Taliban Hareketi şer’i siyaset adı altında Türkiye’nin tağut lideri Erdoğan’a İslami bir lider diyebiliyor.

Herkes tarafından bilinmektedir ki Erdoğan tağutu bugün Amerika’dan bile tehlikeli bir İslam düşmanıdır. Amerika insanları dinleri için öldürürken Erdoğan izlediği siyaset ile halkları kendisinin İslami bir lider olduğuna kandırarak demokrasi küfrüne sokmaktadır. Bu, şuan Fırat Kalkanı ve İdlib bölgelerinde açıkça görülmektedir.

Son olarak Taliban Hareketi, iddia ettiği gibi İslam Emirliği olsaydı üzerlerine vacip olarak kâfir ve mürdet devletlere gelecek zararı engellemek yerine Müslümanlara yapılan katliamlara karşı çıkar ve bunun için savaşırdı. Yeryüzünün her yerinde zulme uğrayan hiçbir Müslüman halk için tek bir açıklamada bulunmaya Taliban Hareketi bunun tam aksine her görüşmesinde kâfir devletleri emniyette kılacaklarına ve kâfir devletlere gelecek zararları da engelleyeceklerini bildiriyor.

Seyyid Kutub’un şu sözleri bugün Taliban Hareketi’ni çok iyi açıklıyor: “Şu gördüğünüz Arap ordularının varlığı, İslam’ı ve Müslümanları korumak ve onları savunmak için değildir. Tam aksine bu ordular sizi, çocuklarınızı ve kadınlarınızı öldürmek için var olmuşlardır. Yahudi ve kâfirlere bir tek kurşun dahi asla sıkamazlar.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları İDRAK MEDYA'ya aittir, resim ve haberler değiştirilemez yalnız dağıtılabilir. Tüm Hakları Saklıdır © 2019 İDRAK MEDYA