İDRAK MEDYA

Muhaliflerin Nusayri Esirlere Karşı Yumuşak Tavrı

Muhaliflerin Nusayri Esirlere Karşı Yumuşak Tavrı
12 Haziran 2019 - 10:55

Muhaliflerin Nusayri Esirlere Karşı Yumuşak Tavrı

Türkiye destekli ve HTŞ milislerinin de içerisinde bulunduğu muhaliflerin Hama’da esir alınan Nusayri askerlere karşı tavrı dikkat çekti.

Hama’da Nusayri ordusu ve muhalifler arasında devam eden çatışmalarda muhalifler tarafından esir alınan Nusayri askerler, muhalifler tarafından hoşça karşılandı.

OGN News tarafından paylaşılan videoda muhaliflerin ele geçirdikleri milislere su verdikleri ve Nusayri askerlere karşı gayet hoş bir tavır sergiledikleri görülüyor.

Bilindiği üzere İdlib’i kafa kanunları ile yöneten HTŞ milisleri harici olarak yaftaladıkları insanları efendilerinin isteklerini yerine getirmek için öldürürken Nusayri rejimi askerlerine merhamet ederek her türlü iyiliği yapıyorlar.

Unutmamak gerekir ki HTŞ milisleri Türk istihbaratının isteği ile İdlib’in meydanlarında İslam Devleti askerleri olduğu zannedilen ehlisünnetin evlatlarını infaz etmişti.

HTŞ milislerinin de içerisinde bulunduğu muhaliflerin kime karşı merhametli ve kime karşı gaddar oldukları tekrar tekrar gün yüzüne çıkmaya devam ediyor.

HTŞ milisleri Nusayri askerler ile tokalaşıyor ve kardeş gibi tavır takınıyorlar aynı HTŞ milisleri geçtiğimiz senelerde Hama’da İslam Devleti ile savaşırken esir düşen İslam Devleti askerlerini infaz ediyor
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları İDRAK MEDYA'ya aittir, resim ve haberler değiştirilemez yalnız dağıtılabilir. Tüm Hakları Saklıdır © 2019 İDRAK MEDYA