İDRAK MEDYA

Mü’minlerin Emirinden Sahavat Askerlerine Tevbe Çağrısı (ÖZEL HABER)

Mü’minlerin Emirinden Sahavat Askerlerine Tevbe Çağrısı (ÖZEL HABER)
25 Ağustos 2018 - 13:55

Mü’minlerin Emirinden Sahavat Askerlerine Tevbe Çağrısı (ÖZEL HABER)

 

 

Mü’minlerin emirinin son yayınlanan ses kaydında sahavatın askerlerine nasihatta bulundu.

Nasihatın ana hatları ne için savaştıklarına yeniden bakmaları ve Allah’a yönelip tevbe etmeleri üzerine gerçekleşti. Yermuk ve Suveyda çölünde İslam Devleti’ne karşı savaşan sahavat gruplara değinen Mü’minlerin emiri sahavat askerlerinin tevbe edip Allah’ın şeriatını ikame eden İslam Devleti’ne katılmalarını ve ona yardımcı ve destekçi olmalarını istedi.


İşte Mü’minlerin emirinin sahavatın askerlerine yaptığı konuşmanın tamamı;

‘’Ey Şam’da bulunan sahavat gruplarının askeri! Etrafında olan olayları idrak etmenin zamanı gelmedi mi? Komutanlarının ve grubunun polisleri seni hangi duruma götürüyorlar? Şam’da ki Ehli Sünnete yardım etmekle seni aldatıp aklını çeldiler.

Nusayri tağutundan ayrıldıklarını ve ona karşı çıktıklarını ilan ettikten sonra Yermuk havzasında ve Süveyda çölünde olduğu gibi bu gün İslam Devletine karşı savaşta onunla tek saf olarak durup onunla uzlaşıyorlar.

Ey sahavat askeri aklın nerede? Gözün kör olduğunda kalbin nerede? Dikkatlice bak ve düşün, zira iş ortaya çıktı ve örtü kalktı. Özgürleştirilmiş yer diye isimlendirdikleri yerlerde Allah’ın şeriatı ve hükümlerinin tatbik edilmesi nerede? Ki o mıntıkalar hatırlanabilecek bir savaş olmaksızın Nusayrilere, İran’a ve Rusya’ya teslim ediliyor.

Ne için savaştığını bil, Evet ne için savaşıyorsun? Kendisini cahiliye bayrağı altında helak eden kişiler için kendini feda ettin. İmamı Müslim sahih’ inde Nebi Sallallahu aleyhi ve sellem’den şu hadisi rivayet etmiştir; “Kim caliliyye bayrağı altında savaşır, bir akrabalık/kavmiyet (grup) için kızar veya bir gruba çağrır ve gruba yardım eder ve öldürülürse onun ölümü cahiliyye ölümüdür”. Hatta bunu cehennem çağırıcıları süsleyip senin için güzelleştirseler de bu böyledir.

Sana şaşırılmalı, laik bir tağutun Nusayri tağutunun yerine geçmesi için mi çıktın? Bunun için mi seferber oldun? Ey hicret eden kişi bunun için mi hicret ettin? Bununla mı zafer kazanılır? Rahmetlerin, lütfun ve sıkıntıların giderilmesinin inmesi beklenilir? Hayır, vallahi bu davet sahiplerinin yolu değildir.
Seni içerisine düşürdükleri riddetden Rabbine tevbe et, yönel ve – Allah’ın fazlı ve lütfu ile düşmanına sayılamayacak zararlar verdikten ve acı bir savaştan sonra kutlama yapacağı hiçbir toprak bırakmayan- İslam Devleti’ne yardımcı ve destekçi ol.’’

Konuşmanın ilerleyen kısımlarında Mü’minlerin Emiri tüm ehl-i sünnete seslenerek şöyle bir çağrıda bulundu;

‘’Ey Irak’ta, Şam’da ve her yerde bulunan Ehli Sünnet! Ey Ehli Sünnet silaha sarılın, ölümü arzulayın ki size hayat bahşedilsin. Zira savaşlarda sırtını dönerek öldürülenler atılarak öldürülenlerden çok daha fazladır.

Irak, Şam, Yemen, Sina, Horasan, Libya, Afrika’nın batısı ve ortası, Asya’nın doğusu, Kafkas ve diğer vilayetlerde bulunan hilafet kafilesine katılın.

İslam’ın çocukları Allah’ın onlar ile düşmanları arasında hüküm verinceye ve olacağı olan işi gerçekleştirinceye kadar silahı bırakmamaya ve haçlıların ve onların alt tabakalarının güzel bir yaşantı sürmemesine karar verdiler.

Allah Teâlâ şöyle buyurmuştur; “Savaş, hoşunuza gitmediği halde üzerinize farz kılındı. Olur ki hoşunuza gitmeyen bir şey sizin için hayırlıdır ve olur ki sevdiğiniz şey de sizin için bir şerdir. Allah bilir de siz bilmezsiniz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları İDRAK MEDYA'ya aittir, resim ve haberler değiştirilemez yalnız dağıtılabilir. Tüm Hakları Saklıdır © 2019 İDRAK MEDYA