İDRAK MEDYA

Nebe Özel: Irak ve Şam’da Mürtedlere Ait Tarım Arazileri Yakılıyor

Nebe Özel: Irak ve Şam’da Mürtedlere Ait Tarım Arazileri Yakılıyor
08 Haziran 2019 - 12:07

Nebe Özel: Irak ve Şam’da Mürtedlere Ait Tarım Arazileri Yakılıyor

En-Nebe gazetesinin aktardığına göre Irak ve Şam Vilayeti’nde mürtedlere ait tarım arazileri Hilâfet askerleri tarafında hedef alınmaya devam etti.


Irak’ta Haşd El-Aşairi’nin Bir Komutanına Ait 200 Dönüm Tarım Arazisi Yakıldı
En-Nebe Gazetesi kaynaklarının aktardığına göre Anbar’daki İslam Devleti askerleri El-Kaim şehrinin yakınlarındaki El-Meşaria köyünde mürted Haşd El-Aşairi’nin komutanlarından “Muhammed Razi El-Mahlavi” isimli mürtede ait 200 dönüme yakın tarım arazisi yakıldı.


Şam Vilayeti’nde Bir Subaya ve Bir Casusa Ait Ekili Tarım Arazileri Yakıldı
İslam Devleti askerleri 28 Ramazan Pazar günü El-Merkede kasabasında mürted PKK’nın “Ali Muhammed El-Casim” isimli bir istihbarat unsuruna ait ekili tarım arazisini yaktı.

Öte yandan Hilâfet askerlerinden biri 27 Ramazan Cumartesi günü “Kevkib Dağı”nda mürted Nusayri ordusundan bir subayın mülkiyeti olan ekili tarım arazisini yaktı.

En-Nebe kaynağının aktardığına göre ekili arazinin yanmaya başlamasının ardından yangını söndürmek için araziye koşan Nusayri askerlerinin üzerine daha önce kendileri tarafından dağın ve dağın etrafındaki karargâhları korumak amaçlı yerleştirilmiş birkaç mayın infilak etti, bunun sonucunda onların 2 unsuru öldürüldü.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları İDRAK MEDYA'ya aittir, resim ve haberler değiştirilemez yalnız dağıtılabilir. Tüm Hakları Saklıdır © 2019 İDRAK MEDYA