İDRAK MEDYA

Ninova’da Güvenlik Operasyonları Aralıksız Devam Ediyor

Ninova’da Güvenlik Operasyonları Aralıksız Devam Ediyor
15 Mart 2019 - 13:45

Ninova’da Güvenlik Operasyonları Aralıksız Devam Ediyor

Irak Vilayeti – Ninova Medya Ofisi’nin aktardığı haberlere göre Musul şehrinde iki saldırı gerçekleştirildi. İlk saldırı Musul şehrindeki “Ra’s El-Cadde” mıntıkasında gerçekleşti.

Mürted Irak ordusuna ait bir aracın üzerine yapışkan patlayıcı cihaz infilak ettirildi böylece araç imha edilirken içindekilerden de 3 kişi öldürüldü ve yaralandı.

İkinci saldırı ise Musul şehrinin sol yakasındaki El-İntisar Mahallesi’nde gerçekleştirildi. Mürted Haşd El-Aşairi’den “Ahmed Taha” isimli bir mürtede ait aracın üzerine yapışkan patlayıcı cihaz infilâk ettirildi. Bunun sonucunda mürted öldürülürken aracı da imha edildi.

Bilindiği üzere Irak ordusu Musul’a girdiğinden bu yana askerlerinin güvenliğini sağlayabilmiş değil.

Neredeyse her hafta gerçekleşen bombalı ve silahlı Saldırıları engelleyemeyen Irak güçleri Hilafet askerleri tarafından Irak’ın her bölgesinde öldürülüp yaralanmaktalar.

Görüldüğü üzere İslam Devleti’nin şehir kaybetmesi onun gücünden bir şey eksiltmemekle beraber kâfirlere daha az güçle daha fazla kayıp verdirmesine sebep olmaktadır.

Kullarını başarılı kılan Allah’a hamd olsun.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları İDRAK MEDYA'ya aittir, resim ve haberler değiştirilemez yalnız dağıtılabilir. Tüm Hakları Saklıdır © 2019 İDRAK MEDYA