İDRAK MEDYA

Nusayri Rejim İdlib’de İlerlemeye Çalışıyor

Nusayri Rejim İdlib’de İlerlemeye Çalışıyor
08 Mayıs 2019 - 16:14

Nusayri Rejim İdlib’de İlerlemeye Çalışıyor

Nusayri Esad rejimi bugün sabah saatlerinde İdlib’in güneyindeki Kefr Nabude ilçesi ve Tel Es-Sahr bölgesini ele geçirmeye yönelik saldırı başlattı.

Muhalif kaynaklar Nusayri Esad rejiminin Kefr Nabude’ye batı yönünden girdiğini ve ağır çatışmaların devam ettiğini ifade ediyor. Karadan ilerlemeye çalışan rejim güçlerine havadan Rus savaş uçakları da destek veriyor.

Nusayri rejim kaynakları rejim ordusunun, Kefr Nabude kasabasını muhaliflerden ele geçirdiğini aktardı.

Nusayri Esad rejimi, Hama’nın kuzey kırsalındaki Cenebre köyünü ve stratejik Osman Tepesi’ni de dün ele geçirmişti.

Öte yandan sosyal medyada muhaliflerin, Nusayri Esad rejimi adına sahte hesaplar açtığını ve bu sahte hesaplar aracılığıyla Nusayri rejimin çok sayıda askerinin kendileri tarafından öldürüldüğünü duyuruyor.

Muhaliflerin bu yaptıkları ile düşmanın ölü sayısını çok göstererek savaş konusundaki başarısızlıklarının üstünü örtmeyi amaçladıkları düşünülüyor.

Hatırlanacağı üzere Dera, Humus, Halep gibi mıntıkalarda savaşmadan silahlarını teslim eden ve ehlisünnetin yaşadığı toprakları Nusayri rejime hediye eden muhalifler son 3 senedir gözle görülür bir ilerleme kaydedemeyip üstüne elindeki toprakları da sürekli kaybediyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
2 ADET YORUM YAPILDI

Celal8 Mayıs 2019 / 22:33Cevapla

ALLAHUEKBER

Bir Muvahhid9 Mayıs 2019 / 02:25Cevapla

Allah azze ve celle iki tarafı da yerin dibine geçirsin. Biri rusya nin köpeği diğeri türkiyenin köpeği. Allah zalimleri helak etsin. Allahumme amin.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları İDRAK MEDYA'ya aittir, resim ve haberler değiştirilemez yalnız dağıtılabilir. Tüm Hakları Saklıdır © 2019 İDRAK MEDYA