İDRAK MEDYA

‘Orduların Hasadı 22’ Çıktı

Bu hafta 22. bölümü yayınlanan video Hilafet aslanlarının 1 hafta içerisinde ki amellerine ve operasyonlarına dair bilgiler içermektedir.

13 Rebiülahir – 19 Rebiülahir 1440 Hicri Arasındaki 1 Hafta İçinde geçen operasyonlara yer verilen videoda bu haftada Şeyh Ebu Musab El-Zerkavi’nin sözleri videoya eşlik etmektedir.

Şeyhin hikmetli sözleri;

Yüce himmet, suyun tencerede kaynaması gibi sahibinin kalplerinde kaynar ve o, sahibi sabah akşam büyük işlere teşvik eder.
Ta ki sahibi, Şafii’nin –Allah ona rahmet etsin- dediği gibi olur: “Erkekler için rahat gaflettir.”
Sahabe Abdullah b. Cahş, Uhud savaşından önce Sa’d b. Ebi Vakkas ile beraber bir araya gelip her biri bir dua edip diğeri de ona “âmin” demesi üzere anlaştılar.
Abdullah b. Cahş’ın duası şu idi: “Ey Allah’ım! Bana, çok öfkeli ve çok cesaretli olan, benim kendisiyle savaşacağım kendisi de benimle savaşıp sonra beni alıp burnumu ve kulağımı kesecek bir adamı bana nasip et. Yarın ben senin huzuruna çıktığım zaman sen bana ‘Ey Abdullah burnun ve kulağın ne için kesildi?’ diyeceksin. Ben de ‘Senin için ve Rasulün için kesildi’ diyeceğim. Sen de ‘Doğru söyledin’ diyeceksin.” Bu dua ne büyük ve ne güzel bir duadır.
Bunlar; her şeyini Rabbine satan yanında acının tatlıya dönüşmüş olduğu nefislerdir.
Bu da, ancak bu yolu güzel bulup ve bu yolun tadını tadıp Rabbinin rızasından ve Allah’a, itaat ederek uğrunda öldürülmüş olarak kavuşmaktan başka hiçbir şeyin zihnini meşgul etmediği kişiden sadır olur.


Bizden Ahmed b. Hanbel, İbni Teymiye ve İz b. Abdusselam gibi Allah yolunda cihad ve Allah düşmanlarına karşı savaş sancağını taşıyan kim var?
Âlimler, savaş meydanlarını terkettiler.
Kafilenin önderliğinden geri çekildiler.
Canlarını Allah için feda etmek onlara zor geldi.
Bu da onlara yetmeyip Mücahidlere bağırdılar ve onları her türlü kusurla suçlar oldular.
Onların seslerini Mücahidlere düşmanlığın dışında işitemezsin.
Bunların hepsi siyaset ve kurnazlık bahanesiyle yapılmaktadır.
Bunların “Yenilgi fıkhını ve korkaklık ve zayıflık kavramlarını” ne zaman terkedecekler ben bilmiyorum.

‘Orduların Hasadı 22’ Çıktı Bu hafta 22. bölümü yayınlanan video Hilafet aslanlarının 1 hafta içerisinde ki amellerine ve operasyonlarına dair bilgiler içermektedir. 13 Rebiülahir – 19 Rebiülahir 1440 Hicri Arasındaki 1 Hafta İçinde geçen operasyonlara yer verilen videoda bu haftada Şeyh Ebu Musab El-Zerkavi’nin sözleri videoya eşlik etmektedir. Şeyhin hikmetli sözleri; Yüce himmet, suyun tencerede kaynaması […]

‘Orduların Hasadı 22’ Çıktı

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları İDRAK MEDYA'ya aittir, resim ve haberler değiştirilemez yalnız dağıtılabilir. Tüm Hakları Saklıdır © 2019 İDRAK MEDYA