İDRAK MEDYA

Rusya: ‘Suriye Anayasası Komisyonunda sona gelindi’

Rusya: ‘Suriye Anayasası Komisyonunda sona gelindi’
13 Ağustos 2019 - 17:13

Rusya: ‘Suriye Anayasası Komisyonunda sona gelindi’

Taliban’ın sıkı dostu Rusya, müttefikleri olan Rafızi İran ve laik Türkiye ile Suriye’deki anayasa komisyonunun oluşturulması çalışmalarının sonuna geldiğini açıkladı.

Rusya Devlet Başkanlığı Sözcüsü Dimitri Peskov, Suriye’de yeni anayasa komisyonunun oluşturulması çalışmalarında sona geldiğini açıklayarak, Eylül ayında Türkiye, Rusya ve İran arasında Suriye konulu zirve yapılacağını duyurdu.

Rus basınına önemli açıklamalarda bulunan Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov, gazetecilerin Suriye’de yeni anayasa komisyonunun oluşturulması süreci ile ilgili Eylül ayında Ankara’da yapılması planlanan Türkiye – İran ve Rusya arasındaki Suriye konulu toplantıyla ile ilgili sorularına cevap verdi.

Peskov, “Çalışmalar sonlanmaya çok yakın. Anayasa komisyonunun oluşturulmasına sadece bir adım uzaktayız. Şimdilik bu çalışma ile Ankara’daki toplantının eş zamanlı yapılmasıyla ilgili size herhangi bir bilgi veremem” dedi. Peskov sözlerinin devamında ise yeni anayasa komisyonunun toplantısı ile ilgili toplantının hazırlıklarına devam edildiğini ifade etti.

Allah’tan dileğimiz ümmetin kanlarına göz dikmiş olan bu azgın taifeyi ortadan kaldırmasıdır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları İDRAK MEDYA'ya aittir, resim ve haberler değiştirilemez yalnız dağıtılabilir. Tüm Hakları Saklıdır © 2019 İDRAK MEDYA