İDRAK MEDYA

Sarı Yelek eylemlerinde beşinci hafta: Paris’te gözaltılar

Sarı Yelek eylemlerinde beşinci hafta: Paris’te gözaltılar
15 Aralık 2018 - 15:03

Sarı Yelek eylemlerinde beşinci hafta: Paris’te gözaltılar

Fransa’da Sarı Yelek eylemlerinde beşinci haftaya girilirken, Paris’te polisin gözaltılara başladığı bildirildi.

Şanzelize’de sabah saatlerinden itibaren toplanmaya başlayan Sarı Yeleklilerden bir eylemci, ekonomik adalet istediklerini belirterek ‘Kanımız emiliyor’ dedi.

Fransa’nın başkenti Paris’te polis Sarı Yeleklilerin eylemleri öncesinde polisin 25 kişiyi gözaltına aldığı bildirildi. Kamu yayıncısı France Info’nun haberine göre, Sarı Yelekliler yürüyüşe geçmek için toplanırken 25 kişi gözaltına alındı. Polisin göstericilere biber gazıyla müdahale ettiği öğrenildi.

Sarı Yelekliler bugün ülke genelinde “sosyal adalet ve sosyal vergi, gerçek demokrasi, eşit haklar ve gerçek bir ekolojik geçiş için” sokağa çıkacaklarını açıkladı.

Fransa genelinde 89 bin polisin gösteriler için görevlendirildiği açıklanırken, Paris’te 8 bin polis ve 14 zırhlı aracın eylemler için görevlendirildiği belirtildi. Paris Emniyet Teşkilatı’ndan yapılan açıklamada polisin bugün Zafer Anıtı ve Şanzelize’deki devriye faaliyetlerini geçen haftalara göre sıkılaştıracağı ifade edildi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları İDRAK MEDYA'ya aittir, resim ve haberler değiştirilemez yalnız dağıtılabilir. Tüm Hakları Saklıdır © 2019 İDRAK MEDYA