İDRAK MEDYA

Şeddadi’de Haçlı Koalisyonu Konvoyuna İstişhad Saldırısı

Şeddadi’de Haçlı Koalisyonu Konvoyuna İstişhad Saldırısı
20 Mayıs 2019 - 22:51

Şeddadi’de Haçlı Koalisyonu Konvoyuna İstişhad Saldırısı

Hilafetin sadık evlatları haçlıları Şam Vilayeti’nde yakmaya ve patlatmaya devam ediyor.

Trump’ın İslam Devleti’ne karşı sahte zafer ilanının ardından halen İslam Devleti saldırılarının önüne geçemeyen Haçlı Koalisyon güçleri, Hilafet askerleri tarafından tüm dünyaya rezil edilmeye devam ediyor.

Şam Vilayeti – Bereke Medya Ofisi’nin aktardığına göre Eş-Şeddadi’nin güneyinde Haçlı Koalisyonunun bir konvoyu istişhad operasyonu ile hedef alındı.

Allah-u Teâlâ’nın muvaffakiyetiyle istişhadcı kardeş “Ebu Ali El-Ensari” (Allah onu kabul etsin) patlayıcı yüklü aracıyla Eş-Şeddadi’nin güneyindeki “El-Hurafi” yolu üzerinde haçlı koalisyonunun bir konvoyuna doğru ilerledi ve aracını onların üzerine infilak ettirdi.

Bunun sonucunda onlara ait “Land Cruiser” tipi 2 araç kullanılamaz hale getirilirken araçlarda bulunan 8 kişi de öldürüldü ve yaralandı.

Hatırlanacağı üzere 9 Nisan günü “Şam Vilayeti’nin İntikamı Gazvesi” kapsamında düzenlenen saldırıda Eş-Şeddadi – El-Haseke yolunun üzerinde haçlı koalisyonunun unsurları ile mürted PKK unsurlarının müşterek konvoyuna istişhad saldırısı düzenlenmişti.

Bunun sonucunda onlardan birkaç kişi öldürülüp yaralanırken onlara ait 3 araç da imha edilmişti.

Haçlı Koalisyon güçlerinin konvoyları son zamanlarda seyir halinde iken istişhad saldırıları ile hedef alınıyor. Hilafet askerleri tarafından düzenlenen bu saldırılarda çok sayıda koalisyon unsuru öldürüldü ve yaralandı.

Hamd ve minnet Allah’adır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları İDRAK MEDYA'ya aittir, resim ve haberler değiştirilemez yalnız dağıtılabilir. Tüm Hakları Saklıdır © 2019 İDRAK MEDYA